„Sługa narodu” – Polsat zrealizuje polską wersję serialu 

„Sługa narodu”od momentu zbrojnej agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę, bije rekordy oglądalności na całym świecie. Emitowany w latach 2015–2019 serial opowiada o Wasylu Hołoborodku, nauczycielu historii, który pewnego dnia zostaje głową państwa. W roli głównej wystąpił... Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent naszych wschodnich sąsiadów, który przed rozpoczęciem kariery politycznej był popularnym aktorem i kominkiem. Na początku maja media informowały, że Polsat kupił prawa do produkcji polskiej wersji serialu. Bardzo prawdopodobne, że trafi ona na ekrany jeszcze w 2022 roku. 

W polskiej adaptacji ukraińskiego hitu główny bohater to Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem odrzuca wszelkie przywileje i wygody i nadal do pracy dojeżdża rowerem – dowiadujemy się z informacji prasowej.

„Sługa narodu” – obsada. Kto zagra w polskiej wersji serialu?

Wciąż kompletowana jest obsada serialu, więc dopiero w najbliższych tygodniach najprawdopodobniej poznamy nazwiska wszystkich aktorów, którzy wystąpią w produkcji. Jak podaje serwis Pomponik.pl, w roli Wołodymyra Zełenskiego widzowie zobaczą Marcina Hycnara. Urodzony w 1983 roku aktor do tej pory występował głównie na deskach teatru, ale na swoim koncie ma także kilka ról serialowych. Zagrał m.in. w „Barwach szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Prawie Agaty” czy „Hotelu 52”. Prywatnie był mężem aktorki Kamili Boruty, z którą rozwiódł się w 2017 roku. 

Produkcja serialu przypomina też, że Marcin Hycnar to znakomity aktor teatralny. Przez dziesięć lat grał w Teatrze Narodowym w Warszawie, był także dyrektorem artystycznym Teatru im. Solskiego w Tarnowie a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

O wyborze Marcina Hycnara zdecydował jego doskonały warsztat, a także aparycja i sposób bycia idealnie pasujący do postaci. W castingu brało udział ponad 150 aktorów, szukaliśmy osoby w wieku około 40 lat – zdradził tajemniczy informator Pomponika.

Kim jest Marcin Hycnar? / fot. AKPA

Przypomnijmy, że według wcześniejszych doniesień jednego z tabloidów, w głównej roli polskiej wersji „Sługi narodu” miał wystąpić Piotr Adamczyk. Sam zainteresowany zdementował jednak te plotki w rozmowie z Onetem: Informacje podane przez Super Expresssą nieprawdziwe. 

W serialu obok Marcin Hycnara pojawi się wiele innych uwielbianych i utalentowanych aktorek i aktorów. Wśród nich zobaczymy m.in. Danutę Stenkę, Krzysztofa Dracza (zagra premiera Cezarego Kujawę), Sławomira Orzechowskiego (ojciec głównego bohatera) i Dorotę Kolak (matka przyszłego prezydenta) czy Magdalenę Popławską (siostra Basia)

Reżyseruje Maciej Bieliński, a za adaptację scenariusza odpowiedzialna jest Olga Kłys.

„Sługa narodu” – zdjęcia z planu

19 lipca rozpoczęły się prace nad serialem. W naszej galerii możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu polskiej wersji produkcji „Sługa narodu”

„Sługa narodu” – data premiery 

Dokładna data polskiej premiery serialu nie jest jeszcze znana. Według wstępnych zapowiedzi, produkcja ma pojawić się w jesiennej ramówce Polsatu. Na ten moment wiemy, że zdjęcia realizowane są już w Warszawie i zgodnie z planem powinny zakończyć się w listopadzie. „Sługa Narodu” będzie dostępny najpierw w serwisie i aplikacji Polsat Box Go.

Wobec aktualnej sytuacji chcemy wprowadzić „Sługę Narodów" na antenę Polsatu jak najszybciej. Emisję telewizyjną poprzedzi premiera w Polsat Box Go – mówiła Nina Terentiew, dyrektorka programowa stacji w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.