„Sok z żuka”: klasyk komedii grozy lat 80.

„Sok z żuka” zadebiutował w 1988 roku i od tego momentu nic już nie było takie samo. Mroczna, zwariowana, czarna komedia postawiła na głowie wszystkie nasze stereotypy na temat filmów o duchach i na zawsze zmieniła postrzeganie tego typu tematów w kinematografii.

W produkcji Tima Burtona to zjawy mają problem z żywymi lokatorami, dlatego decydują się na wynajęcie bioegzorcysty z zaświatów – tytułowego (z angielskiej wersji produkcji) Beetlejuice’a. Michael Keaton, który wcielił się w powichrowaną postać, do dziś uważa tę rolę za najlepszą w swoim dorobku. Na ekranie partnerują mu m.in. Winona Ryder, Michael Keaton, Geena Davis, Catherina O'Hara i Alec Baldwin – i trzeba przyznać, że wszyscy wypadają na ekranie brawurowo.

Gwiazdorska obsada, nagrodzona Oscarem charakteryzacja, świetna muzyka i nieskrępowana wyobraźnia reżysera – to wszystko sprawiło, że „Sok z żuka” jest dziś filmem niewątpliwie kultowym. Nic więc dziwnego, że od ponad dekady trwają rozmowy o możliwej kontynuacji hitu.

„Sok z żuka 2”: twórcy

Od 2013 roku do zrobienia 2. odsłony „Soku z żuka” przymierza się Warner Bros. W marcu 2022 roku świat obiegła wieść, że projekt dla tego studia ma zrealizował sam Brad Pitt – a właściwie jego firma producencka Plan B. 

Według „Variety” kontynuację ma wyreżyserować twórca oryginału, czyli Tim Burton. Z informacji przekazanych przez „The Hollywood Reporter” wynika, że zdjęcia mają rozpocząć się pod koniec maja lub na początku czerwca w Londynie. Można więc wnioskować, że twórca ma już gotowy scenariusz nowej odsłony swego przeboju sprzed lat.

 „Sok z żuka 2”: fabuła

Jeśli chodzi o fabułę, jest ona póki co trzymana w ścisłej tajemnicy. Według nieoficjalnych doniesień akcja ma mieć miejsce trzy dekady po wydarzeniach z oryginału (czyli będzie osadzona we współczesności). Z przecieków wynika, że tym razem Beetlejuice będzie „pomagał” córce Lydii Deetz, w którą w „Soku z żuka” z 1988 roku wcieliła się Winona Ryder.

 „Sok z żuka” 2: obsada

Rozmowy w sprawie zagrania wspomnianej córki Lydii Deetz prowadzi aktualnie Jenna Ortega, najbardziej znana z roli Wednesday Addams w hitowym serialu Netflixa– donosi „Variety”. Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to już druga współpraca 20-letniej aktorki z Timem Burtonem, który był producentem wykonawczym „Wednesday” i wyreżyserował cztery z ośmiu odcinków.

Zobacz także:

Fanów i fanki oryginału sprzed lat z pewnością ucieszy wiadomość, że w 2. odsłonie „Soku z żuka” w roli Beetlejuice’a ma powrócić Michael Keaton. Jeśli chodzi o pozostałych członków i członkinie obsady, na razie wszystkie szczegóły pozostają top secret.

„Soku z żuka 2”: zwiastun

Póki co nie mamy zwiastuna nowej produkcji, ale zawsze warto wrócić zapowiedzi filmu z 1988 roku!

 

„Sok z żuka” 2: kiedy premiera?

Choć prace nad produkcją „Sok z żuka 2” na wczesnym etapie, to według „Variety” Warner Brothers Discovery wstępnie planuje premierę 6 września 2024 roku. Pamiętajmy jednak, że wszystko może się zmienić, choćby ze względu na trwający strajk scenarzystów. Będziemy was informować, co dalej!