Jenna Ortega zyskała ogromną rozpoznawalność dzięki serialowi Netfliksa „Wednesday”. Jedną z najpopularniejszych scen w produkcji jest ta, w której tytułowa bohaterka tańczy na imprezie szkolnej. Choreografia okazała się tak popularna, że stała się viralem w mediach społecznościowych. Obecna jest naprawdę wszędzie, a wiele gwiazd i celebrytów odtwarza ją na swoich profilach. W zapowiedzi najnowszego odcinka programu Saturday Night Live, którego gospodynią będzie właśnie Jenna, mówi ona, że nie chce słyszeć już o głośnym tańcu. Czyżby dla młodej aktorki było to już za dużo?

Jenna Ortega mówi, że nie chce odtworzyć tańca Wednesday w spocie promocyjnym SNL

Wczoraj na kanale SNL na YouTubie pojawiła się zapowiedź najnowszego odcinka programu, który wyemitowany zostanie w sobotę 11 marca. Jego gwiazdą będzie 20-letnia odtwórczyni roli Wednesday Addams. W krótkim wideo ku naszemu zaskoczeniu aktorka wyznaje, że ma już dość słynnej choreografii z serialu.

Nie chcę odtwarzać tańca Wednesday w spocie promocyjnym – zaczęła Ortega. – Tyle już tego widzieliśmy. Myślę, że przyszedł czas na coś nowego – dodała.

Młodej aktorce towarzyszyło trzech mężczyzn z grupy Please Don’t Destroy Boys, którzy ubrani byli w czarne sukienki, a na głowach mieli peruki z warkoczami. Wyglądali dokładnie tak, jak nie dająca się ujarzmić uczennica Nevermore. Po stwierdzeniu Jenny przytaknęli jej, mówiąc, że także nie chcą tańczyć choreografii, co jednak nie do końca było prawdą. Och, nie sądziłam, ponieważ wyglądacie identycznie jak Wednesday – odpowiedziała sarkastycznie aktorka.

Krótki filmik ostatecznie kończy się odtworzeniem znanej z serialu Netfliksa sekwencji ruchów przez całą trójkę, z Jenną Ortegą w środku. Warto zaznaczyć, że tańczą oni nie do piosenki, która leciała w serialu, a do przeróbki kawałka Lady Gagi, która stała się hitem w mediach społecznościowych. Niewątpliwe wspaniale jest zobaczyć 20-latkę, która po raz kolejny tańczy swoją choreografię, ale widać też, z jaką robi to niechęcią i znudzeniem. Wszystkie ruchy wykonuje od niechcenia, podczas, gdy dwaj komicy obok niej są jak najbardziej zaaferowani tym, że mogą zatańczyć z pomysłodawczynią słynnego tańca.

Warto wspomnieć o tym, że SNL jest programem satyrycznym, w którym jest dużo sarkazmu, stand-upu i czarnego humoru. Dlatego wspomniany spot jest utrzymany właśnie w tym klimacie i nie należy brać go w pełni na serio. Jednak może on nam przekazywać pewną informację o tym, że taniec Wednesday naprawdę był już wszędzie i może warto skupić się na czymś nowym. W końcu sądzi tak nawet sama Jenna.

Taniec Wednesday stał się viralem. Które gwiazdy postanowiły go odtworzyć?

Tak jak już wspomniałyśmy, mimo że od premiery hitu Netfliksa minęły już 4 miesiące, to o serialu nadal jest głośno. A najgłośniej jest właśnie o słynnej scenie tańca, który wykonuje uczennica Nevermore. Przerodził się on później w trend na TikToku, dając przy okazji drugie życie piosence „Bloody Mary” Lady Gagi.

Do tego trendu oprócz zwykłych użytkowniczek i użytkowników aplikacji przyłączyły się również gwiazdy. Sekwencja paru ruchów wymyślonych przez Jennę Ortegę stała się hitem pod koniec listopada 2022 roku. Od tego czasu swoje wersje tańca w sieci opublikowali już między innymi North West, Lady Gaga, Camila Cabello, Madonna, łyżwiarka figurowa Kimmy Repond, a nawet Spider-Man.

Zobacz także:

Lista jest naprawdę długa, a sama odtwórczyni głównej roli w produkcji Tima Burtona nie spodziewała się, że taniec, który wymyśliła na szybko, stanie się tak ogromnym hitem i przerodzi się w trend. Nic więc dziwnego, że aktorce (na żarty czy na serio) powoli się on nudzi. TikTok jednak rządzi się swoimi prawami i tam choreografia nadal bije rekordy popularności.