Szampon cebulowy nie jest nowością na polskim rynku. Jednak w ostatnim czasie zrobiło się głośno o tym produkcie. Ten specyficzny kosmetyk ma hamować łysienie. Czy szampon cebulowy rzeczywiście działa? Opinie internautek są dość zaskakujące. Większość dziewczyn, które miały okazje go przetestować, przyznają, że szampon cebulowy jest bardzo skuteczny – włosy przestały wypadać. Część zwraca jednak uwagę na skład tego produktu, który (powiedzmy sobie szczerze) nie jest zbyt dobry. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o szamponie cebulowym, zanim zaczniecie go używać.

Szampon cebulowy – opinie

Niedawno pisałyśmy o szamponie do końskich grzyw, na punkcie którego oszalały beauty influencerki oraz gwiazdy. Okazuje się, że specyficznego kosmetyku do włosów używa m.in. Jennifer Aniston. Szampon do końskich grzyw działa cuda. Czy to samo można powiedzieć o szamponie cebulowym – kolejnym dość oryginalnym produkcie dostępnym na rodzimym rynku? Internautki przyznają, że kosmetyk na wypadanie włosów jest bardzo skuteczny. Temat szamponu cebulowego został również poruszony na grupie Składy kosmetyków przestaną być niewiadomą na Facebooku. Jej członkinie przyznały, że kosmetyk faktycznie działa, hamuje wypadanie włosów. Jednak przyznają, że nie użyłyby tego produktu, gdyby wiedziały, jakie substancje ma w składzie.

Szampon cebulowy na wypadanie włosów – skład

Niestety skład szamponu cebulowego nie jest zbyt korzystny. Produkt do włosów marki Babaria zawiera m.in. SLS. Więcej na temat tego szkodliwego składnika przeczytacie TUTAJ. Bardziej niepokoi nas fakt, że szampon cebulowy zawiera Methylisothiazolinone, czyli konserwant, który hamuje rozwój mikroorganizmów w kosmetyku. Jego dopuszczalne, a zarazem bezpieczne dla skóry stężenie, to 0,0015%. Warto również dodać, że tego typu konserwanty nie hamują, ale powodują wypadanie włosów. Kolejny niepożądany składnik w szamponie cebulowym to Dietanoloamid kwasów tłuszczowych z oleju kokosowego. Dzięki tej substancji produkt bardziej się pieni, reguluje ona również jego lepkość. Niestety obie mogą podrażniać skórę.

Szampon cebulowy – cena

Ile kosztuje szampon cebulowy? Ma całkiem korzystną cenę. Wynosi ona bowiem 19 zł i nie odbiega od cen innych specyfików dostępnych na rynku.

Składy kosmetyków - jak czytać, gdzie szukać informacji i czego NA PEWNO trzeba unikać >>>