Jak to szybko zleciało! Za widzami i uczestnikami programu „Taniec z Gwiazdami” ogromne emocje związane z walką o półfinał show! To oznacza, że zwycięzców dwunastej edycji cieszącego się niegasnącą popularnością formatu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” poznamy już za dwa tygodnie! Przypomnijmy, że w wielkim finale jak zwykle jest tylko miejsce dla dwóch par. Kto tym razem pożegnał się z marzeniami o Kryształowej Kuli i bardzo atrakcyjnej nagrodzie pieniężnej?

„Taniec z Gwiazdami 12” – co się działo w ćwierćfinale?

O tym, co będzie się działo na słynnym parkiecie w siódmym odcinku „Tańca z Gwiazdami 12” udało nam się dowiedzieć jeszcze przed emisją. Tym razem w pierwszej rundzie ekipa show zabrała nas w taneczną podróż dookoła świata! Sylwia Bomba i Jacek Jeschke zaprezentowali się w nietypowej dla programu stylistyce – w hip hopie. Uwielbiana przez telewidzów gwiazda programu „Gogglebox. Przed telewizorem” i jej taneczny partner zatańczyli do piosenki Willa Smitha „Getting’ Jiggy With Me”.

Dzięki Magdalenie „Kajrze” Kajrowicz i Rafałowi Maserakowi odwiedziliśmy gorącą Kubę. Para wprowadziła publiczność w nastrój kubańskich imprez, tańcząc salsę do „La vida es un carnaval” z repertuaru Celii Cruz.

Z kolei Piotr Mróz i Hania Żudziewicz przenieśli nas aż do Korei Południowej. Zatańczyli energetyczne disco do największego hitu 2012 roku, czyli „Gangam Style” od PSY.

Z kolei za sprawą piosenki „Jai Ho”, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do oscarowego filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”, razem z Oliwią Bieniuk i Michałem Bartkiewiczem mieliśmy okazję przez chwilę poczuć egzotyczny klimat Indii. Para zaprezentowała bowiem taniec w stylu bollywood.

W drugiej części powróciliśmy do tańców, które uczestnicy już wcześniej zaprezentowali w programie. Podobnie jak w zeszłym tygodniu mogliśmy sprawdzić, jakie postępy zrobili z odcinka na odcinek. Sylwia i Jacek oczarowali „doszlifowanym” quickstepem.  Kajra i Rafał zatańczyli dostojnego i romantycznego walca angielskiego. Śpiewała im Magda Bereda. Piotr i Hania jak zwykle dali z siebie wszystko. Zaprezentowali fantastycznego jive’a. Michał poprowadził Oliwię w zmysłowej rumbie.

Ćwierćfinałowy odcinek uświetniła piosenkarka Cleo, która wykonała na żywo aż dwa swoje przeboje: „Dom” i „Kocham”.

Zobacz także:

„Taniec z Gwiazdami 12” – kto odpadł 11.10.2021?

Zdaniem jury zdecydowanie najlepiej w tym odcinku poradzili sobie Kajra i Rafał, którzy za swoje dwa konkursowe występy zdobyli w sumie niemal maksymalną notę, bo aż 78 na 80 możliwych do zdobycia punktów. Na drugim miejscu uplasowali się Piotr i Hania ze świetnym wynikiem wynoszącym 73 punkty. Z 57 punktami na koncie trzecie miejsce w głosowaniu jury zajęli Oliwia i Michał. Na dole tabeli znaleźli się z kolei Sylwia i Jacek, na których konto wpadło jedynie 56 punktów.

Po zsumowaniu punktów przyznanych przez jury i głosów widzów okazało się, że zagrożone są dwie pary: Sylwia Bomba i Jacek Jeschke oraz Oliwia Bieniuk i Michał Bartkiewicz. Nastepnie, po pełnej napięcia chwili, prowadzący show Krzysztof Ibisz ogłosił, że z programem żegnają się Sylwia i Jacek. Komentatorka „Gogglebox. Przed telewizorem” wyznała   szczerze, że bardzo cieszy się z powrotu do swojej codzienności i podziękowała rodzicom za pomoc w opiece nad jej małą córką w czasie, gdy ona spędzała długie godziny na sali treningowej i w studiu telewizyjnym.