Ale się działo! W czwartym odcinku tegorocznej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” w Telewizji Polsat uczestnicy nie tylko zatańczyli kolejne wymagające choreografie, ale także… zabrali nas do swoich domów rodzinnych. Duża porcja wzruszeń nie stopiła jednak serc jurorów, którzy tym razem byli wyjątkowo surowi. Wiemy już też, kto okazał się czarnym koniem tej edycji.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – co działo się w 4. odcinku?

Konkursową część wieczoru rozpoczęła para numer 5. Agnieszka Litwin oraz Dominik Rudnicki-Sipajło zatańczyli energiczną sambę do utworu „Tico Tico” z repertuaru brazylijskiego muzyka i kompozytora znanego jako Zequinha de Abreu. Nie było źle, ale mogło być znacznie lepiej. Jurorzy przyznali im 27 punktów.

Technicznie oczywiście masakra. Ale jesteś z Zielonej Góry, jesteś moja – powiedział Michał Malitowski.

Jako drudzy zaprezentowali się Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński. Para nr 1 otrzymała za zadanie zatańczyć dynamicznego foxtrota w rytm przeboju The Weeknda – „Save Your Tears”. Tym razem zgarnęli od jury 33 punkty.

Po nich na parkiet wyjdzie para nr 6. Michał Mikołajczyk oraz Julia Suryś zatańczyli skocznego jive'a do piosenki „Be The One” Dua Lipy. Niestety jury dostrzegło sporo mankamentów i przyznało im zaledwie 21 punktów.

Z dużej chmury mały deszcz. Wydawało się że będzie wow. Było ciężko i mało rytmicznie – oceniła Iwona Pavlović. 

Czwartą parą tego wieczoru była para nr 11, czyli Natalia Janoszek i Rafał Maserak. Zdobywcy czterech dziesiątek w poprzednim odcinku tym razem zatańczą majestatycznego walca angielskiego w rytm poruszającego utworu Adele pt. „Easy On Me”. Było bardzo klimatycznie, ale niestety nie było tak idealnie, jak tydzień temu. Jury oceniło ich występ na 34 punkty.

Po nich na parkiecie zjawiła się druga para, która tydzień temu otrzymała od jury maksymalną liczbę punktów. Panowie z pary nr 10, czyli Jacek Jelonek i Michał Danilczuk zrobili cza-cza-cza w rytm tanecznego hitu Lady Gagi  „Poker Face”. Tym razem jurorzy również nie byli już tak zachwyceni. Przyznali jednopłciowej parze „tylko” 28 punktów.

Trzeba tańczyć tak, żeby swoje błędy ukryć. Dziś tobie się to nie udało – skwitowała „Czarna Mamba”.

Jacek Jelonek i Michał Danilczuk w 4. odcinku „Tańca z Gwiazdami 2022” / fot. AKPA

Zobacz także:

Następnie na parkiecie pojawiła się para numer 8. Jamala oraz Jacek Jeschke zatańczyli gorące paso doble.do kultowego utworu „Co mi Panie dasz” z repertuaru zespołu Bajm. Za swoje popisy dostali od jury 30 punktów.

Drugiego dzisiaj walca zatańczyła para numer 9, Wiesław Nowobilski i Janja Lesar. Tłem muzycznym do ich tańca była piosenka Mariah Carey „Hero”. Jurorzy zgodnie uznali, że był to najlepszy występ tego wieczoru i przyznali im w sumie aż 36 punktów. Sympatyczny kierownik budowy z programu „Nasz nowy dom” nieoczekiwanie stał się jednym z faworytów tej edycji show!

Nie chcę ci wypominać wieku, ale pamiętaj, że na starym krzaku też kwitną róże i u ciebie zakwitły. Widzę, że zaczynasz się dobrze czuć w programie. To był bardzo ładny walc. Płyniesz pięknie. Mam nadzieję, że tak uroczy człowiek nie popłynie z tego programu – stwierdziła Iwona Pavlović.

Wiesław Nowobilski i Janja Lesar w 4. odcinku „Tańca z Gwiazdami 2022” / fot. AKPA

Ostatnią parą na słynnym parkiecie była para numer 3. Karolina Pisarek oraz Michał Bartkiewicz zatańczyli zmysłowe tango do utworu „Królowa łez” Agnieszki Chylińskiej. Jury oceniło ten występ na 28 punktów.

Na tym jednak się nie skończyło. Po raz pierwszy w tej edycji uczestnicy zatańczyli jeszcze dodatkowo punktowane tańce grupowe. Grupa pierwsza, którą zasilili Ilona Krawczyńska, Michał Mikołajczyk, Natalia Janoszek i Wiesław Nowobilski wraz z ich tanecznymi partnerami, otrzymała 29 punktów. Zostały im one dodane do punktów zdobytych w tańcach indywidualnych.

Grupa druga, w której znaleźli się Jacek Jelonek, Jamala, Agnieszka Litwin oraz Karolina Pisarek i ich taneczni partnerzy, poradziła sobie znacznie lepiej i wygrali konkurencję. Każda z par z tej grupy otrzymała dodatkowe 35 punktów.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – która para odpadła z show?

Z programem pożegnali się dziś Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło. Pozostali będą kontynuować swoją taneczną podróż, na końcu której jest Kryształowa Kula oraz nagroda pieniężna w postaci 100 tysięcy złotych dla gwiazdy oraz 50 tysięcy złotych dla tancerza.

Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło w 4. odcinku „Tańca z Gwiazdami 2022” / fot. AKPA