Tydzień temu w programie „Taniec z Gwiazdami” świętowano 30-lecie Telewizji Polsat. Na najsłynniejszym parkiecie w Polsce pojawiło się wielu wyjątkowych gości związanych z kultowymi produkcjami stacji. Sentymentalną podróż urozmaiciły oczywiście taneczne popisy uczestników, którzy z tygodnia na tydzień robią coraz większe postępy. Aż dwie pary – Jamala i Jacek Jeschke oraz Natalia Janoszek i Rafał Maserak – otrzymały za swoje tańce od jury maksymalną liczbę punktów. Producenci flagowego show Polsatu postarali się, aby dzisiejszy odcinek był co najmniej równie emocjonujący.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – co działo się w 6. odcinku?

Tematem przewodnim szóstego odcinka trzynastej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” była niezapomniana ścieżka dźwiękowa z kultowego filmu „Dirty Dancing”.

Konkursową część odcinka otworzyła para numer 1. Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński zatańczyli swing do energetycznego utworu „Be My Baby” wykonywanego w oryginale przez zespół The Ronettes. To był bardzo udany występ. Para otrzymała w sumie od jury 35 punktów.

Druga w kolejce na parkiet wyszła para numer 8. Jamala i Jacek Jeschke zatańczyli rumbę do utworu „She’s Like a Wind” z repertuaru odtwórcy głównej roli męskiej w „Dirty Dancing”, czyli Patricka Swayze'ego. Tym razem jurorzy nie byli aż tak zachwyceni i przyznali im „tylko” 30 punktów.

Z dużej chmury mały deszcz. To było ładne, ale zbliżone do tańca współczesnego a nie do rumby – powiedziała Iwona Pavlović.

Następnie przyszła kolej na faworytów tej edycji „Tańca z Gwiazdami”, czyli parę numer 11. Natalia Janoszek i Rafał Maserak zatańczyli foxtrota do utworu „Hey Baby” od Bruce'a Channela. Ponownie nie zawiedli i zgarnęli aż 37 punktów.

Para numer 10, czyli pierwsza w historii programu para jednopłciowa, zatańczyła rock & rolla do utworu „Do You Love Me” The Contours. Jacek Jelonek i Michał Danilczuk zachwyciła jurorów, którzy przyznali im 38 punktów!

Zobacz także:

Wy nie jedziecie a tym, że jesteście parą jednopłciową, wy jedziecie na tym, że świetnie tańczycie – ocenił Andrzej Grabowski.

Następnie swoją choreografię zaprezentowała jeden z ulubionych duetów widzów, czyli para numer 9. Wiesław Nowobilski i Janja Lesar zatańczyli rumbę do kawałka „Hungry Eyes” od Erica Carmena. Jurorzy mieli sporo zastrzeżeń i przyznali im ostatecznie 28 punktów.

W końcu przyszedł czas na występ pary numer 3. Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz zatańczyli nastrojowego walca angielskiego do utworu „You Don’t Own Me” z repertuaru brytyjskiego bandu The Blow Monkeys. Jurorzy zgodnie uznali, że był to najlepszy występ modelki w programie i przyznali jej w sumie 33 punkty.

Po raz pierwszy w tej edycji uczestnicy zostali wystawieni na bezpośrednią konfrontację. Wszystkie pary stanęły bowiem do tanecznych pojedynków. Każdy z jurorów mógł przyznać tylko jeden punkt tylko jednej z dwóch rywalizujących ze sobą par. 

W pierwszym pojedynkę sambę w rytm utworu „Don't Go Yet” Camili Cabello zatańczyli Ilona i Robert oraz Natalia i Rafał. Walka był wyrównana, przez co na konto każdej z par trafiły po 2 dodatkowe punkty.

W pojedynku na cha cha cha w rytm utworu „Sunshine Day” zespołu Osibisa zatańczyli Wiesław i Janja oraz Jamala i Jacek. Ten pojedynek zdecydowanie wygrała para numer 8. Zwyciężczyni Eurowizji 2016 i jej taneczny partner otrzymali aż 4 dodatkowe punkty.

W tangu do utworu „Bad Habits” Ed Sheeran zmierzyli się Karolina i Michał oraz Jacek i Michał. Tym razem jurorzy również byli zgodni. Ten pojedynek jednogłośnie wygrała modelka i jej taneczny partner, dzięki czemu na ich konto wpłynęły 4 bonusowe punkty.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – która para dziś pożegnała się z show?

Zasady programu pozostają niezmienne. Para, która zdobywa najmniej punktów, musi pożegnać się z show. Wyniki głosowania jury i widzów tradycyjnie ogłosił Krzysztof Ibisz. Prowadzący „Tańca z Gwiazdami” poinformował, że w. 6 odcinku z programu odpada para numer 8, czyli Jamala i Jacek Jeschke.

Tym samym szansę na Kryształową Kulę i nagrody pieniężne (100 tysięcy złotych dla gwiazdy i 50 tysięcy złotych dla tancerza) mają już tylko 5 par:

  • Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński
  • Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz
  • Wiesław Nowobilski i Janja Lesar
  • Jacek Jelonek i Michał Danilczuk
  • Natalia Janoszek i Rafał Maserak

Zgadzacie się z dzisiejszym werdyktem?