13. edycja programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” dotarła do półmetka. Za nami już parę zaskakujących eliminacji oraz występów ocenionych na maksymalną liczbę punktów, a także kilka szeroko opisywanych w mediach dram z udziałem uczestników. Mimo to, średnia oglądalność tanecznego show jest niższa niż przed rokiem. Trudno się więc dziwić, że producenci robią wszystko, co w ich mocy, aby w poniedziałkowe wieczory przyciągnąć przed ekrany jak największą liczbę widzów.

W 5. odcinku „Tańca z Gwiazdami 2022” w walce o podniesienie wyników stanęła cała plejada osobistości, które na przestrzeni ostatnich 30 lat były związane z Telewizją Polsat. Byli to artyści, których widzowie Polsatu mieli okazję podziwiać w takich kultowych produkcjach jak „Idol”, „Must Be The Music”, „Idź na całość”, „Świat według Kiepskich”, czy „Rodzina zastępcza”.

Studio „Tańca z Gwiazdami” odwiedzili m.in. Maciej Rock („Idol” i „Must Be The Music”), Mariusz Szczygieł („Na każdy temat”) i Zygmunt Chajzer („Idź na całość”). Na widowni zasiady także m.in. Misheel Jargalsaikhan i Monika Mrozowska („Rodzina zastępcza”).

To jednak nie wszystko. W premierowym skeczu o tańcu zaprezentowały się Adrianna Borek, Dominika Najdek oraz Agnieszka Litwin, uczestniczka 13. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, która odpadła z programu w poprzednim odcinku.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – co działo się w 5. odcinku?

Jako pierwsza na parkiecie pojawiła się gościnnie Alicja Janosz, czyli zwyciężczyni pierwszej edycji polskiej wersji programu „Idol”. Do jej interpretacji utworu „One Day in Your Life” z repertuaru Anastacii tango zatańczyła para numer 9, czyli Wiesław Nowobilski i Janja Lesar. Jurorzy ocenili ten występ na 26 punktów.

Kolejna była para numer 3, Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz, która zatańczyła swing do utworu „Radio Hello” zespołu Enej, czyli zwycięzca pierwszej edycji „Must Be The Music”). Jurorzy przyznali im 28 punktów.

Kolejnym gościem był wszechstronnie utalentowany Stefano Terrazzino, laureat trzeciego sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Włoch zaśpiewał „Jesienne róże” i było to tło do foxtrota w wykonaniu pary numer 10, Jacka Jelonka i Michała Danilczuka. Panowie dostali za swój taniec 31 punktów.

Zobacz także:

Z kolei do kultowej piosenki „Adam i Ewa” Budki Suflera z serialu pod tym samym tytułem, taniec współczesny zatańczyła para numer 6, Michał Mikołajczak i Julia Suryś. Jurorzy przyznali im 31 punktów.

Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński zatańczyli walca wiedeńskiego do megahitu „My Heart Will Go On” ze ścieżki dźwiękowej do emitowanego od lat na antenie Polsatu filmu „Titanic”. Jury było zachwycone i przyznało im aż 35 punktów.

Następną piosenkę osobiście wybrała szefowa „Wydarzeń”, Dorota Gawryluk. Para numer 8 zatańczyła tango do piosenki „Por una cabeza” z filmu „Zapach kobiety”. Jurorzy byli zgodni, że był rewelacyjny występ. Obyło się bez zaskoczeń. Para numer 8 otrzymała cztery dziesiątki!

Najlepsze tango tej edycji – ocenił Michał Malitowski.

W końcu przyszedł czas na parę numer 11. Natalia Janoszek i Rafał Maserak zatańczyli w rytm hymnu polskich kibiców siatkówki, czyli  kawałka „Zawsze tam gdzie ty” zespołu Perfect. Ich ognista rumba powaliła wszystkich na kolana. Jurorzy przyznali im maksymalną liczbę punktów.

Jak mi bije serce przed wypowiedzią, to już jest dobrze. Jesteś najbardziej świadomą swojego ciała gwiazdą w tym programie. Jak patrzę na twoja długą nogę z tylu, która w tym programie nie występuje, musze wstać i gratulować – zachwycała się Iwona Pavlović.

Ze względu na to, że z tygodnia na tydzień w programie jest coraz mniej par, ekipa show zmuszona jest wymyślać nowe sposoby na wypełnienie czasu antenowego. Poza standardowymi tańcami wszystkie pary czekał tym razem także premiowany dodatkowymi punktami maraton jive'a. W tle zagrał zespół Big Cyc, który wykonał znany chyba wszystkim kawałek z czołówki serialu „Świat według Kiepskich”. Taneczny maraton wygrali Jacek i Michał, dzięki czemu na ich konto wpadło aż siedem bonusowych punktów.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – która para dziś pożegnała się z show?

Radosna celebracja 30-lecia Polsatu nie oznaczała jednak taryfy ulgowej dla uczestników show. 26 września z programem pożegnała się kolejna para. O rezultatach tradycyjnie poinformował nas Krzysztof Ibisz pod koniec odcinka. Decyzją jury i widzów w 5. odcinku programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” odpadli Michał Mikołajczak i Julia Suryś.

W wyścigu o Kryształową Kulę i pieniądze pozostali:

  • Jamala i Jacek Jeschke;
  • Natalia Janoszek i Rafał Maserak;
  • Jacek Jelonek i Michał Danilczuk;
  • Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński;
  • Wiesław Nowobilski i Janja Lesar;
  • oraz Karolina Pisarek-Salla i Michał Bartkiewicz.

Zgadzacie się z tym werdyktem?