13. edycja programu „Taniec z Gwiazdami” w Polsacie weszła w decydującą fazę. Przypomnijmy, że tydzień temu w emocjonującym ćwierćfinale z show dość niespodziewanie pożegnali się dotychczasowi faworyci jury, czyli para numer 11 – Natalia Janoszek i Rafał Maserak. Emocje jeszcze nie zdążyły do końca opaść, a już przyszedł czas na półfinałowy odcinek, który wyłonił skład wielkiego finału tegorocznej edycji „Tańca z Gwiazdami”.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – co działo się w półfinale?

Jak przystało na flagowy show Telewizji Polsat, w półfinale programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Poza swoimi standardowymi tańcami, każda z trzech par wykonała bowiem specjalną choreografię z udziałem gościa specjalnego.

Jacek Jelonek i Michał Danilczuk do wspólnego tańca zaprosili ubiegłorocznego zwycięzcę polsatowskiego „Dancing with the Stars”, aktora Piotra Mroza. Panowie zatańczyli pełnego akrobatycznych popisów jive'a w rytm przeboju „Wake Me Up Before You Go-Go”. Jednopłciowe trio zachwyciło jury i zgarnęło cztery dziesiątki.

Jacek, rozwijasz się i wciąż nie odpuszczasz. Piotrek, dałeś im tyle energii! To pokazuje, że Taniec z Gwiazdami naprawdę uczy tańczyć – oceniła Iwona Pavlović.

Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński zatańczyli ze znanym widzom Polsatu z programu „Ninja Warrior Polska” uczestnikiem poprzedniej edycji „Tańca z Gwiazdami” Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim. Ta osobliwa trójka zaprezentowała tango do kawałka „Beggin’” z repertuaru rockowego zespołu Måneskin. Tym razem Ilonie i Robertowi nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów – otrzymali ich 39.

Z kolei Wiesław Nowobilski i Janja Lesar pojawili się na parkiecie w towarzystwie piosenkarza Sławomira Zapały. Jurorzy byli pod wrażeniem, ale ocenili ich występ nieco gorzej niż dwóch poprzednich par. Na konto Wieśka i Janji wpadło 36 punktów.

Drugą rundę konkursowych tańców rozpoczęli Jacek i Michael. Panowie wykonali wzruszający taniec współczesny do pięknej ballady „Fix You” grupy Coldplay, którą w studiu „Tańca z Gwiazdami” wykonała na żywo wokalistka Kasia Dereń. Nie mogło być inaczej. Jury oceniło ich występ na 40 punktów.

Następnie Ilona i Robert zatańczyli zmysłową rumbę do megahitu „Hello” z repertuaru Adele. Jurorzy byli wprost oczarowani i bez chwili wahania przyznali im cztery dziesiątki.

Zobacz także:

Do jakiegoś czasu traktowałaś ten program jak turniej, a taniec to nie zestaw figur, to dusza, emocje i w końcu je widać – stwierdziła Iwona Pavlović.

fot. mat. prasowe Polsat

Wiesław i Janja w swoim drugim podejściu zatańczyli energetyczną sambę. Iwona Pavlović i Michał Malitowski dostrzegli w tanecznych popisach Wieśka sporo mankamentów. W sumie jury przyznało ulubieńcom widzów 35 punktów.

„Taniec z Gwiazdami 2022” – kto odpadł, a kto przeszedł dalej?

13. sezon programu „Taniec z Gwiazdami” już niejednokrotnie pokazał nam, że nic nie jest pewne. Tuż przed rozpoczęciem półfinałowego odcinka „Tańca z Gwiazdami” postanowiliśmy sprawdzić więc, co na temat wyczekiwanych wyników mówią zakłady bukmacherskie. Według notowań spokojna o swój los mogła być zdecydowanie para numer 1 – Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński. Z kolei najmniejsze szanse na awans do wielkiego finału ma według bukmacherów miała para numer 9 – Wiesław Nowobilski i Janja Lesar.

Przewidywania bukmacherów, przynajmniej częściowo, potwierdziły się. Jako pierwsza do finału zakwalifikowała się właśnie para numer 1, czyli członkini influencerskiego duetu Siostry ADiHD oraz partnerujący jej Robert Rowiński. Następnie pozostałe dwie pary stanęły do ostatecznej dogrywki.

W strefie dance-off Jacek i Michał zaprezentowali pasodoble i znów zgarnęli maksymalną liczbę punktów. Z kolei Wiesław i Janja postawili w dogrywce na cza-czę. Jury oceniło ich występ na 36 punktów. Dodajmy, że obydwie walczące o finał pary zatańczyły w rytm przebojów Cleo, która osobiście stawiła się w studiu.

fot. mat. prasowe Polsat

Po zsumowaniu wszystkich not oraz głosów przyszedł czas na ogłoszenie ostatecznego werdyktu. Decyzją jury i widzów z programem pożegnali się Wiesław Nowobilski i Janja Lesar. Tym samym w zaplanowanym na przyszły tydzień finale 13. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” poza Iloną Krawczyńską i Robertem Rowińskim wystąpią także Jacek Jelonek i Michał Danilczuk.

Macie już swoich faworytów do zwycięstwa?