Tarot – karta dnia. Jak odczytywać „kartę na dziś” w tarocie? 

Losowanie karty dnia to świetny sposób na rozpoczęcie przygody z tarotem. Wystarczy, że każdego ranka wybierzesz jedną z grafik Wielkich Arkanów, zadając sobie przy tym pytanie, co wydarzy się przez następne 24 godziny. Karta, która się pojawi, może dać ci wskazówki dotyczące nadchodzącego dnia, a także pomóc ci zrozumieć, jakie drzemią w tobie uczucia, obawy i pragnienia. 

Jak odczytywać „kartę na dziś” w tarocie? Wszystko zależy od symboliki wylosowanej grafiki, jej ułożenia, a także… naszej własnej interpretacji. Kiedy pomyślimy o nadchodzących 24 godzinach i wybierzemy konkretną kartę, najpierw powinniśmy zadać sobie pytanie, jakie uczucia wyzwala w nas pojawiająca się grafika, a dopiero później sprawdzić przypisane jej znaczenie. 

Czytaj również >>> Wróżby z wosku - co oznaczają symbole?

Uwaga! Zanim zabierzesz się do postawienia rozkładu tarota na dany dzień pamiętaj, aby odpowiednio przygotować atmosferę w wybranym przez siebie pomieszczeniu. Przede wszystkim powinno ono zostać dokładnie oczyszczone z wszelkiej niechcianej energii. Zacznij od okadzenia powietrza specjalnie dobranym kadzidłem, na przykład z zawartością cedru, białej szałwii lub palo santo. Następnie zapal świecę w odpowiednim kolorze, i umieść blisko siebie kamienie ochronne. Możesz w tym celu wybrać między innymi ametyst, czarny turmalin lub przezroczysty kwarc, inaczej nazywany kryształem górskim. 

Tarot karta dnia – Wielkie Arkana 

Mimo tego, że przepowiednia idąca za wybraną grafiką często zależy od naszej intuicji i personalnej interpretacji, każda z nich ma przypisaną symbolikę. Co oznaczają konkretne karty Arkanów Wielkich wylosowane na dany dzień? 

0 Głupiec

Głupiec mówi nam, że w danym dniu powinniśmy być otwarci na wszelkie aspekty życia. Radzi, abyśmy do każdego wydarzenia podchodzili z rezerwą, oraz zdobyli się na wyrażanie dziecięcej radości i ciekawości świata. 

I Mag 

Jako karta dnia, Mag zachęca nas do przejęcia inicjatywy. To dobry czas na podjęcie nowych działań, branie udział w negocjacjach czy wykorzystywanie swoich zdolności. Mag mówi nam też, że jeśli uda nam się dokładnie określić cel, nie powinniśmy mieć problemu z jego realizacją. 

Zobacz także:

II Kapłanka

Kapłanka zwiastuje spokojny, stateczny dzień, w którym będziemy na coś oczekiwać. Może być to na przykład wynik egzaminu, czy odzew po rozmowie o pracę. Jedno jest pewne: powinniśmy skupić się na odpoczynku i nie podejmować żadnych dodatkowych działań, chyba, że podpowiada nam to nasz wewnętrzny głos. 

III Cesarzowa

Cesarzowa zapowiada wesoły i radosny dzień, w którym możemy mieć przypływy natchnienia i inwencji twórczej. Każde działanie powinno zakończyć się powodzeniem, jeśli tylko będziemy w stanie wystarczająco się podczas niego cieszyć. 

IV Cesarz

Cesarz zapowiada aktywny i dynamiczny dzień, który będzie dobrym momentem na realizację wszelkich planów i założeń. To świetny czas na wyjaśnienie przeszłych konfliktów i dopinanie interesów. 

V Papież

Jako karta dnia Papież zapowiada spokojny czas, idealny na refleksje, przemyślenia i rozwój duchowy. Radzi, abyśmy spędzili go w gronie rodziny i najbliższych. 

VI Kochankowie 

Karta Kochankowie sugeruje nam, że w danym dniu powinniśmy odrzucić na bok rozsądek i kierować się głosem serca oraz intuicją. Będzie to dobry czas na podejmowanie odważnych decyzji, a także przezwyciężenie wewnętrznych sprzeczności oraz pogodzenie tego, co jest w nas skłócone. 

VII Rydwan 

Karta Rydwan zaleca nam w danym dniu ostrożność i przezorność, szczególnie, jeżeli wybieramy się w podróż. Ostrzega nas też przed popadaniem w skrajności oraz podejmowaniem pochopnych decyzji. 

VIII Sprawiedliwość

Jako karta tarota na dany dzień Sprawiedliwość mówi nam o potrzebie zachowania jasności umysłu i uczciwości. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji powinniśmy rozważyć jej dalekosiężne skutki. 

IX Starzec

Dzień, w którym pojawia nam się karta Starzec, powinien być spokojny i zrównoważony. To dobry czas na wyciszenie i medytację. Przed podjęciem jakiegokolwiek wyboru, musimy dokładnie się nad nim zastanowić. 

X Koło Fortuny 

Koło Fortuny tarota zwiastuje dzień, podczas którego możemy zderzyć się z nieuchronnymi wydarzeniami. Możemy mieć wrażenie, że wszystko, co nas otacza, dzieje się „po swojemu”. Powinniśmy jednak pamiętać, że los jest przewrotny, a to, co na pierwszy rzut oka wydaje nam się złe, może okazać się czymś pozytywnym. To również bardzo dobra wróżba dla singli, ponieważ w danym dniu mają szansę spotkać swoją drugą połówkę. 

XI Moc

Karta Moc przepowiada dzień, w którym nic nie będzie w stanie wyprowadzić nas z równowagi. To dobry czas na wykonywanie poważnych i skomplikowanych zadań, a także załatwienie odłożonych „na później” spraw. 

XII Wisielec

W danym dniu nasza cierpliwość może zostać wystawiona na próbę. Karta Wisielec radzi nam, abyśmy spróbowali zmienić swój punkt widzenia, ponieważ wtedy będziemy w stanie spojrzeć na wszystko z szerszej perspektywy. 

XIII Śmierć

Karta Śmierć jest zapowiedzią dnia, w którym coś się kończy, przemija lub ulega zmianom. 

XIV Umiarkowanie

Jako karta na dany dzień, Umiarkowanie tarot zapowiada spokojny, radosny czas, najczęściej spędzony w gronie rodziny. 

XV Diabeł 

Diabeł zwiastuje dzień, w którym będziemy wodzeni na pokuszenie, zmuszeni do nieprzyjemnej konfrontacji, czy namawiani do nierozważnych posunięć. Możemy odczuwać przez to negatywne emocje, takie jak gniew, zazdrość czy chciwość. 

XVI Wieża

Wieża przepowiada nam dzień, w którym nie będziemy narzekać na nudę. Mogą pojawić się w nim wszelkiego rodzaju niespodzianki i nagłe zdarzenia. 

XVII Gwiazda 

Gwiazda zapowiada dzień, w którym wszystko będzie szło po naszej myśli, a intuicja w żaden sposób nas nie zawiedzie. 

XVIII Księżyc 

Karta Księżyc radzi nam, abyśmy byli w danym dniu rozważni i rozsądni. To czas, w którym możemy stanąć przed trudnymi wyborami, jeśli jednak będziemy wystarczająco ostrożni, uda nam się pokonać wszelkie natrafione trudności. 

XIX Słońce

Słońce zapowiada radosny i pełen motywacji dzień, który będzie świetnym momentem na zakończenie wszelkich kłótni, sporów i waśni. 

XX Sąd Ostateczny 

Sąd Ostateczny tarot zapowiada dzień, w którym uda nam się rozwiązać ciągnące się od dłuższego czasu problemy. Jednak aby to zrobić, musimy mieć szeroko otwarte oczy, i zwracać uwagę na szczegóły. 

XXI Świat 

Świat wylosowany jako karta dnia oznacza sukces, spełnienie i radość. Wszystko powinno wydarzyć się tak, jak zostało zaplanowane.