Tatuaże muzyczne to jedne z nielicznych motywów nanoszonych na skórę, w przypadku których próżno doszukiwać się ogólnego znaczenia. Każdy z nich wyraża coś innego. Co? To wie sam posiadacz takiej ozdoby. Tatuaże inspirowane dźwiękiem mają wyjątkowo osobisty wymiar, bo odnoszą się do pasji skrywanej głęboko w sercu. Dla osób postronnych mogą wyglądać jak zwykłe obrazki, ale w większości przypadków, osoby decydujące się na taki motyw chcą w nim zamknąć głęboki sens. 

Tatuaż muzyka - wzory i inspiracje

Sztuka tatuowania skóry zna wiele sposobów na wyrażenie muzyki. Nuty? Klucz wiolinowy? Tak, to bardzo popularne motywy, ale z całą pewnością nie jedyne. Tatuaż inspirowany dźwiękiem może przedstawiać instrument muzyczny, cytat z ulubionej piosenki, mikrofon, analizator widma, głośniki lub nawet boomboxa. Opcji jest nieskończenie wiele, a wykazując się kreatywnością, stworzymy nie tylko zachwycający, ale i niepowtarzalny motyw.

Osoby zafascynowane muzyką często decydują się na tatuaż przedstawiający nutę, półnutę lub jeden z wielu odtwarzaczy muzycznych - boomboxy, wieże stereo itp. Sporą popularnością cieszą się też motywy nośników, zwłaszcza analogowych - kaset magnetofonowych i płyt winylowych. W środowisku melomanów "rozchwytywane" są też tatuaże prezentujące zapis fragmentu lub całości ulubionego utworu. O ile wytatuowane na skórze słowa piosenek wciąż cieszą się sporym wzięciem, to w ostatnim czasie fani muzyki coraz bardziej doceniają niebanalny motyw, jakim jest nutowy zapis fragmentu ukochanego utworu. Na topie są też tatuaże z wizerunkiem ulubionego wykonawcy.

Osoby zajmujące się tworzeniem muzyki zazwyczaj decydują się na nieco inne tatuaże. W tych kręgach największym wzięciem cieszą się wzory instrumentów, z którymi związane są osoby mające nosić tatuaż na swojej skórze. Do najczęściej wykonywanych motywów należą: gitara, skrzypce, wiolonczela, zestawy perkusyjne, pałeczki do gry na perkusji i klawisze fortepianowe. Wokaliści często decydują się natomiast na tatuaż przedstawiający mikrofon, sceniczny lub studyjny. 

Znaczenie tatuaży - symbolika najpopularniejszych wzorów tatuaży damskich

Tatuaże związane z muzyką - pomysły i zdjęcia

O ile muzyczny tatuaż może mieć prostą formę, to dobrym pomysłem może okazać się wykonanie bardziej rozbudowanego wzoru. Przykładowo, zamiast decydować się na pojedynczą nutkę, warto rozważyć tatuaż przedstawiający pięciolinię z zapisem fragmentu swojego ulubionego utworu. Klucz wiolinowy? Świetny pomysł, ale jeżeli chcesz, żeby twoja ozdoba była maksymalnie oryginalna, rozważ tatuaż przedstawiający klucz zapleciony z łodygi ulubionego kwiatu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się tatuaże przedstawiające mikrofony, gramofony, patefony, instrumenty muzyczne i głośniki. Jeżeli chcemy, by taki wzór miał dynamiczny charakter, warto zdecydować się na dodanie do niego pięciolinii, wskazującej na wydobywający się dźwięk. 

Nie ma idealnego miejsca na ciele na tatuaż muzyczny. Każdy fragment skóry nadaje się tak samo dobrze do wykonania takiego wzoru. Ważne jest, by odpowiednio dobrać jego wielkość i stopień złożoności do miejsca, na które ma być naniesiony. Nadgarstek i kostka to obszary, na których idealnie prezentują się niewielkie, minimalistyczne motywy - klucze wiolinowe, nuty i półnuty. Takie niewielkie wzory świetnie sprawdzą się też jako tatuaż za uchem lub tatuaż na karku

Większe wzory świetnie prezentują się na plecach. Dobrym miejscem na tatuaż przedstawiający ukochany instrument muzyczny jest łopatka. Na tak dużym obszarze ciała, tatuator bez trudu wykona nawet najbardziej złożony motyw. Pięciolinia pięknie prezentuje się jako tatuaż na kręgosłupie, oczywiście wykonana w orientacji pionowej. Ten sam motyw świetnie będzie prezentował się jako tatuaż pod biustem.

Biodro? To kolejne doskonałe miejsce na rozbudowane wzory i skomplikowane motywy. Aby dodatkowo uatrakcyjnić tatuaż, warto rozważyć projekt, w którym motywy typowo muzyczne przeplatają się z innymi, np. roślinnymi lub zwierzęcymi. 

Muzyczne tatuaże doskonale prezentują się w formie kolorowej - artystycznej lub nawiązujące swoim stylem do typowo komiksowej kreski. Tak samo dobrze wyglądają tatuaże monochromatyczne, zwłaszcza te, którym cieniowanie nadaje niepowtarzalny styl. Na który wariant warto się zdecydować? Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznie trafnej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszego gustu i indywidualnych preferencji.  

Zdjęcia tatuaży możecie zobaczyć w galerii na górze strony. 

Tatuaże damskie inspirowane dźwiękiem

Każdy z wymienionych wcześniej motywów będzie idealny zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Zdarza się jednak, że wolimy wzór, który podkreśli nie tylko nasze zamiłowanie do muzyki, ale także kobiecość

W takiej sytuacji warto zdecydować się na bardziej złożony motyw, w którym występują zarówno elementy muzyczne, jak i typowo kobiece - kwiaty, serca, motyle czy ptaki. Ciekawym pomysłem może być tatuaż na nadgarstku w formie bransoletki z zawieszką, przedstawiającą niewielką nutkę, klucz wiolinowy, mikrofon lub ulubiony instrument. Niezwykle interesująco przedstawia się też kieliszek wina opleciony pięciolinią i klucz wiolinowy zapleciony na kształt serca. 

Opcji jest nieskończenie wiele, a wykazując się kreatywnością, osiągniemy niepowtarzalny i bardzo kobiecy efekt. Najważniejsze, by tatuaż podobał się nam samym. Nie musi być modny, nie musi wzbudzać zachwytu otoczenia. Ta trwała ozdoba zostanie przecież z nami, nie z naszymi znajomymi i przyjaciółmi. Ważne więc, by za każdym razem, gdy spojrzymy na tatuaż, na twarzy pojawiał się uśmiech, który jest przecież najbardziej miarodajną skalą wyrażająca nasze zadowolenie.