Co oznacza tatuaż na karku?

Tatuaż na karku może prezentować się niezwykle zmysłowo. Duże znaczenie ma w tym przypadku fakt, że często taki tatuaż nie jest widoczny od razu w całości. Zauważony przez kogoś nawet fragment takiej ozdoby intryguje i przykuwa uwagę.

Oczywiście tak samo jak w sytuacji, gdy robimy sobie tatuaż na przedramieniu, plecach czy udzie, znaczenie tatuażu na karku zależy przede wszystkim od tego, jaki wzór wybierzemy. Może odnosić się on zatem do naszej duchowości, ważnych wydarzeń lub osób w naszym życiu, wyznawanych przez nas wartości albo stanowić po prostu piękną ozdobę ciała. Tylko i wyłącznie od nas zależy więc, co będzie symbolizował taki tatuaż wykonany na karku.

Czy tatuaż na karku boli?

Tatuaż na karku nie jest żadnym wyjątkiem od reguły i może wywoływać ból o różnym nasileniu. Trzeba sobie bowiem uświadomić, że w rzeczywistości wykonywanie każdej ozdoby ciała tego typu jest w jakimś stopniu bolesne. Pamiętajmy, że taki zabieg polega przecież na nakłuwaniu skóry igłą i wprowadzaniu w nią tuszu. Oczywiście wiele zależy w tym przypadku od tego, czy zamierzamy stworzyć na przykład dużych rozmiarów tatuaż 3D, czy raczej mały wzór. Liczy się też skomplikowanie projektu i ilość szczegółów, które tatuaż zawiera.

Warto też podkreślić, że skóra na karku jest dość wrażliwa. W miejscu tym nie ma zbyt dużo tkanki tłuszczowej, która mogłaby niwelować nieprzyjemne doznania, a do tego w pobliżu znajdują się kości. Naturalnie wiele zależy w takiej sytuacji od naszego własnego progu odporności na ból. Dla niektórych tatuowanie karku może być odczuwane jak nieprzyjemne szczypanie, a dla innych będzie to doznanie na granicy wytrzymałości.

fot. Getty Images

Tatuaż na karku damski - motyw florystyczny

Tatuaż na karku wielu osobom kojarzy się właśnie ze wzorami florystycznymi, które mogą odzwierciedlać nasze zamiłowanie do natury. Oprócz tego jednak takie tatuaże po prostu pięknie się prezentują, nawet kiedy decydujemy się na ich minimalistyczną wersję. Podobnie jak w przypadku innych ozdób tego typu w zależności od naszych osobistych upodobań możemy zrobić sobie jednokolorowy, czarny tatuaż, który wygląda bardzo elegancko i subtelnie. Warto jednak również rozważyć wykorzystanie różnobarwnych tuszy, które sprawiają, że tatuaż jest bardziej żywy.

Wśród najczęściej wybieranych wzorów florystycznych należy oczywiście wymienić wszelkiego typu kwiaty, wśród których dominują róże, ale w ostatnim czasie bardzo popularne stały się również kwiaty polne. Szczególnie pięknie wygląda na przykład wytatuowany na karku dmuchawiec. Bardzo delikatnymi wzorami są także listki i całe gałązki, a dla kobiet, które wolą nieco śmielsze wzory dobrym pomysłem może być tatuaż las.

Zobacz także:

Tatuaż na karku damski - zwierzęta

Tatuaż na karku może odnosić się nie tylko do świata flory, ale również fauny. Motywy związane ze zwierzętami cieszą się równie dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które marzą o ozdobie wykonanej właśnie na karku. Wybrany wzór może przedstawiać zwierzę, z którym duchowo się utożsamiamy albo ukazywać nasze zamiłowanie do konkretnego gatunku.

W ostatnim czasie szczególnie modne są minimalistyczne tatuaże przedstawiające ptaki w locie. Wykonywane czarnym tuszem ptaki układają się w linię, przez co sprawiają wrażenie, jakby naprawdę się poruszały. Wiele kobiet decyduje się też na bardzo subtelne projekty tatuaży pojedynczych lub podwójnych piór. Nadal popularnym wyborem są motyle, które niezmiennie kojarzone są z kobiecą delikatnością. Jako stosunkowo nowy trend można za to uznać tatuowanie sobie wzorów nawiązujących do naszych domowych pupili. Nie brakuje zatem tatuaży z wizerunkiem uroczych kotów oraz oczywiście psów.

Tatuaż na karku damski - symbole

Tatuaż na karku może być też dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy uwiecznić na naszym ciele wszelkiego typu symbole, które mają dla nas jakieś znaczenie. Może to być tak naprawdę wszystko, co tylko chcemy. Zależy to wyłącznie od naszych osobistych upodobań, dlatego na karku może się pojawić nawet kod kreskowy.

Zaskoczeniem nie powinno być to, iż mnóstwo osób wciąż tatuuje sobie krzyż, który ma bardzo symboliczne znaczenie religijne. Równie często tatuatorzy wykonują też wzory będące odzwierciedleniem naszych znaków zodiaku oraz symbole lunarne, takie jak księżyc, słońce i gwiazdy. Mnóstwo osób chce też, aby na ich skórze zostały uwiecznione istotne dla nich daty albo inicjały osób, które kochają.

fot. Getty Images

Tatuaże na karku często odnoszą się też do naszych życiowych pasji. Przykładowo więc miłośnicy podróży wybierają wzory przedstawiające kompas, współrzędne geograficzne albo góry. Fani filmów i kreskówek tatuują sobie natomiast wizerunki swoich ukochanych postaci, a kibice drużyn sportowych ich nazwy.