Czy robienie tatuażu na przedramieniu boli? Jak długo goi się rana? Jakie jest znaczenie tatuażu na przedramieniu? Na każde z tych pytań odpowiadamy poniżej.

Ile czasu goi się tatuaż na przedramieniu?

Tatuaż na przedramieniu może być niezwykle estetyczną ozdobą ciała, należy jednak pamiętać, że o trzeba o niego odpowiednio dbać. Warto podkreślić, że wytatuowany motyw należy otoczyć troską tuż po zakończeniu pracy przez tatuatora. To właśnie etap gojenia skóry ma kluczowe znaczenie dla jakości tatuażu. Jak długo to trwa?

To zależy. Mniejsze tatuaże mogą goić się od 2 do 3 tygodni, te większe - od 4 do 5. Trzeba jednak wiedzieć, że jeżeli dojdzie do powikłań, okres rekonwalescencji może znacząco się wydłużyć. Skóra na przedramieniu w dużym stopniu narażona jest na działanie niekorzystnych czynników, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nie osłaniamy rąk odzieżą wierzchnią. Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczone powietrze, opady - to wszystko szkodzi nowemu tatuażowi, więc należy zadbać, aby rana powstała w wyniku nakłuwania ciała goiła się w optymalnych warunkach.

fot. Getty Images

Przez pierwsze 3 dni tatuaż musi być osłonięty, gdy wychodzimy na zewnątrz. Dobrze nadaje się do tego folia spożywcza, która zabezpieczy ranę przed kontaktem z zanieczyszczonym powietrzem i innymi niesprzyjającymi czynnikami. Przed owinięciem tatuażu folią, skórę należy umyć i dokładnie osuszyć. Tatuator może też zalecić stosowanie specjalnej maści. Nie można zapomnieć, że folia nie powinna mieć kontaktu z raną dłużej niż przez 3 godziny. Po tym czasie całą procedurę trzeba powtórzyć. 

Folia chroni tatuaż przed kontaktem z powietrzem, ale przy okazji sprawia, że rana goi się dłużej. W domu, gdzie tatuaż nie jest narażony na działanie niekorzystnych czynników, nie należy jej stosować.

Przez minimum 4 tygodnie po zrobieniu tatuażu warto odpuścić sobie wizyty w saunie, na basenie i w solarium. Niewskazane jest też naturalne opalanie. W miesiącach letnich konieczne będzie stosowanie kremów z wysokim filtrem, a jeżeli istnieje taka możliwość, nowy tatuaż warto osłonić odzieżą.

Czy robieniu tatuażu na przedramieniu boli?

Spośród wszystkich czynników zniechęcających do wizyty w salonie tatuażu, większość osób na pierwszym miejscu wymienia ból. Czy tatuaż na przedramieniu boli? Tatuatorzy częściej określają to uczucie jako dyskomfort, ale podkreślamy - wszystko zależy od indywidualnej tolerancji bólu.

Przedramię jest osłonięte grubą skórą, która w dodatku częściej jest odsłonięta niż zasłonięta. To sprawia, że tatuowanie tego miejsca nie wywołuje silnego bólu. Oczywiście, moment nakłuwania tkanek igłą z całą pewnością nie umknie naszej uwadze, ale tatuaż na szyi, piersi, w okolicy żeber, łokci czy piszczeli boli bardziej, podobnie zresztą jak tatuaż na kostce.

Jeżeli dotąd nie zdobiłaś swojego ciała trwałymi malunkami, na początek zdecyduj się na niewielki, minimalistyczny tatuaż. Wykonanie takiego wzoru nie potrwa dłużej niż 30 minut, a pozwoli ci poznać uczucie towarzyszące nakłuwaniu skóry. Jeżeli uznasz, że bez problemu poradzisz sobie z bólem podczas kilku sesji, niewielki tatuaż będziesz mogła rozbudować o kolejne elementy.

Czy tatuaż na przedramieniu się rozciągnie?

Wiele osób zastanawia się, czy tatuaże na przedramieniu ulegają rozciągnięciu. Należy zdać sobie sprawę z tego, że malunki na ciele zmieniają się wraz z naszą skórą. W prawidłowych warunkach, tatuaż rozciąga się nieznacznie, w stopniu niemal niezauważalnym i niewpływającym na jego estetykę.

Większe zmiany w tatuażu mogą nastąpić pod wpływem znacznego przyrostu masy ciała. Dotyczy to przyrostu zarówno tkanki tłuszczowej, jak i mięśniowej. Warto podkreślić, że przedramię nie jest obszarem, gdzie tłuszcz gromadzi się obficie. Bardziej wrażliwy na rozciąganie jest tatuaż pod biustem lub wykonany na brzuchu. Nie zmienia to jednak faktu, że w trosce nie tylko o malunek, ale przede wszystkim o zdrowie, warto dbać o linię. 

Kolorowy tatuaż na przedramieniu

Kolorowe tatuaże na przedramieniu to hit ostatnich lat. Czy kryją w sobie jakiś przekaz? To zależy od wzoru. Miejsce tatuażu, podobnie jak kolor, ma duże znaczenie tylko w określonych, dość hermetycznych kręgach. Nie musisz zatem obawiać się że pokryte tatuażami przedramię będzie stanowiło negatywny komunikat. Nie zapominaj jednak, że o ile miejsce wykonania malunku ma marginalne znaczenie, to sam wzór może skrywać w sobie konkretne znaczenie.

Tatuaż na przedramieniu - napisy

Przedramię wydaje się być idealnym miejscem do wytatuowania kilku słów, które mają dla nas duże znaczenie. Wiele kobiet decyduje się na inspirujący cytat, który wywarł na nich duże wrażenie, ale w niektórych kręgach popularne są też mistyczne zaklęcia ochronne. Prawdziwym evergreenem są imiona dzieci, wraz z datą narodzin.

Tatuaż na przedramieniu - róża

Jeżeli napis jest dla ciebie zbyt banalny, możesz zdecydować się na piękny motyw graficzny. Jaki jest najbardziej uniwersalny motyw na tatuaż? Róże. Te kwiaty nigdy nie wychodzą z mody i dotyczy to nie tylko naturalnych roślin, ale i tych namalowanych na skórze. Stylowa róża może pokrywać niewielki fragment skóry, ale nie ma też żadnych przeciwwskazań przed wykonaniem takiego tatuażu na całym przedramieniu.

Czy robieniu tatuażu na przedramieniu boli?0

Ciekawym motywem, który doskonale prezentuje się na przedramieniu, są motyle. Najbardziej efektownie wygląda tatuaż 3D. Odpowiednio wykonany sprawia wrażenie, że kolorowy owad rzeczywiście usiadł na naszej ręce. Wytatuowane motyle symbolizują szczęście, nadzieję i pokój.