Czy tatuaż na udzie boli?

Tatuaż na udzie, podobnie jak wykonywanie wzoru na każdym innym miejscu na ciele, boli w mniejszym lub większym stopniu. Musimy pamiętać, że tworzenie tatuażu polega przecież na nakłuwaniu skóry igłą, a zatem ból jest raczej czymś nieuniknionym. Inną kwestią jest natomiast to jak intensywnie będziemy go odczuwać. Od czego może to zatem zależeć?

Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim naszą indywidualną odporność na ból. Dla niektórych osób minimalistyczny tatuaż na udzie wywoła jedynie uczucie nieprzyjemnego szczypania, a u innych jego wykonanie będzie się wiązało z silnym bólem. Oczywiście wybór miejsca na ciele jest również istotny. Na szczęście zewnętrzna część ud to dość bezpieczne rozwiązanie, gdyż skóra w tym miejscu nie jest szczególnie cienka i wrażliwa, a dodatkowo nie musimy się martwić, iż igła natrafi na wystające kości.

To jak duży ból będzie towarzyszył procesowi tworzenia tatuażu zależy też od tego, jak duży i jak bardzo skomplikowany będzie jego wzór. Im większy tatuaż i im większa ilość detali, tym intensywniejszy ból i dłuższy czas trwania całej sesji. Naturalnie spore znaczenie ma tu też doświadczenie i umiejętności samego tatuatora, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzonych artystów.

fot. Getty Images

Tatuaż na udzie - wzór

Tatuaż na udzie, a dokładniej jego wzór powinien być przez nas oczywiście dobrze przemyślany. Wybór jest dzisiaj praktycznie nieskończony i wszystko zależy tak naprawdę od naszych upodobań, charakteru czy tego, jakie ma być znaczenie tatuażu, który chcemy umieścić na udzie.

Nie da się jednak ukryć, że obecnie największą popularnością wśród kobiet cieszą się motywy kwiatowe, roślinne. Piękne kompozycje składające się przede wszystkim z różnej wielkości róż, ale też innego typu kwiatów prezentują się fantastycznie na tej części ciała. Jak można się domyślić większość kobiet decyduje się w tym przypadku na stosunkowo duże tatuaże, które kończą się już w okolicach miednicy i tuż nad kolanem. Jeśli jednak mamy ochotę na nieco skromniejszy tatuaż florystyczny również może on wyglądać cudownie.

Najczęściej takie tatuaże umiejscowione są po zewnętrznej stronie uda, ale nie jest to regułą. Niektóre kobiety decydują się na ich wykonanie dookoła uda, dzięki czemu wzór nabiera kształtu swego rodzaju wianka oplatającego nogę. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby tatuaż zrobić sobie na tylnej części uda.

Tatuaże na udach - inspiracja

Tatuaż na udzie o kwiatowym motywie jest świetnym wyborem, ale ogromnym zainteresowaniem cieszą się też wzory, w których na pierwszy plan wysuwają się najróżniejsze zwierzęta. W zależności od tego, na jakie zwierzę się zdecydujemy, nasz tatuaż może być nieco drapieżny, tajemniczy albo wręcz uroczy.

Wśród odważnych motywów trzeba przede wszystkim wymienić te przedstawiające węże oraz smoki, które doskonale prezentują się właśnie na udzie. Drapieżniki te można bowiem pięknie wyeksponować na tak dużej powierzchni z ich cudnie wijącymi się ogonami. Jeśli natomiast wolimy nieco spokojniejsze stworzenia warto pomyśleć o tatuażu z wizerunkiem sowy lub jelenia. Zwłaszcza ta druga propozycja cieszy się bardzo dużą popularnością w ostatnich latach, z geometrycznymi portretami jeleni na czele. Dla miłośniczek zwierząt w ich znacznie bardziej uroczych wersjach dobrą propozycją może być na przykład tatuaż z liskiem, uwielbianym przez wszystkim misiem panda albo wciąż uwielbianymi motylami.

Sam wybór stworzenia, które upiększy nasze udo to jedno. Wiele może bowiem zmienić zarówno technika wykonania tatuażu, zastosowane kolory, jak i otoczenie, w jakim zostanie przedstawione takie zwierzę. Warto więc poświęcić nieco czasu na dopracowanie naszej wizji, aby ostateczny efekt spełnił nasze oczekiwania. 

Tatuaż damski na udzie - pomysł

Tatuaż na udzie może stanowić nie tylko piękną dekorację, ale także nieść za sobą duchową symbolikę, czego najlepszym przykładem są mandale. Te niezwykłe motywy artystyczne pochodzące z buddyzmu są fascynujące i tak cudownie skomponowane, że często nie sposób oderwać od nich wzrok.

fot. Getty Images

Mandala, będąca harmonijnym połączeniem koła i kwadratu symbolizuje swego rodzaju dwuwarstwowość, która charakteryzuje nas jako ludzi oraz cały otaczający nas świat. Symbol ten może być wykorzystywany w wielu unikalnych wzorach, które doskonale sprawdzają się w roli tatuażu na udzie. Ich niezwykle bogata, czy czasem wręcz skomplikowana ornamentyka oraz ogromna ilość tworzących je detali sprawiają, że niemal każdy tatuaż jest bardzo oryginalnym dziełem, który z pewnością nas wyróżni.

W większości przypadków mandale są tatuowane wyłącznie przy pomocy czarnego tuszu. Nie trzeba się jednak obawiać, że przez to tatuaż będzie minimalistyczny, gdyż wspomniana mnogość szczegółów świetnie kontrastuje właśnie z czernią. Część kobiet decyduje się jednak na zastosowanie kolorów, choć należy mieć świadomość tego, iż w takim przypadku dobór poszczególnych barw jest symboliczny. Barwa, która znajdzie się w środku mandali symbolizuje wszystko to, co jest dla nas ważne w tym konkretnym momencie życia. Kolory z górnej części wzoru mają natomiast związek z naszymi procesami świadomymi, a z dolnej części odnoszą się do tego, co istnieje w naszej nieświadomości.

Tatuaż kobiecy na udzie - zdjęcie

Tatuaż na udzie może się też składać z wielu różnych elementów dekoracyjnych, które w danym momencie cieszą się popularnością. Wiele kobiet tatuuje sobie na przykład na tylnej części ud urocze kokardki - takie same na każdej nodze. Często jest to nawet tatuaż 3D, który sprawia, że mogą one wyglądać niemal jak prawdziwe. Ich uzupełnieniem może być też wzór przedstawiający podwiązkę otaczającą udo.

Bardzo lubianym przez kobiety motywem są także łapacze snów, które dzięki dużej ilości szczegółów wyglądają bardzo interesująco. Znajdujące się na ich końcach urocze piórka sprawiają natomiast, że wzór ten wydaje się być bardzo lekki i kobiecy. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na taki tatuaż w czerni, czy też postanowimy zastosować kolory, możemy mieć pewność, że będzie się on cudownie prezentował.