Tatuaż dla jednych musi mieć głębokie znaczenie, a dla drugich jest tylko lub aż ozdobą, którą ma cieszyć oko. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, przed zrobieniem pierwszego lub kolejnego wzoru, możesz zawsze mieć pewne wątpliwości. Te mogą dotyczy zarówno samego kształtu, którym ma zostać ozdobione twoje ciało, jak i miejsca, w którym się on pojawi. Jeżeli chcesz wyrazić siebie, ale wciąż masz pewne wątpliwości, to inspiracji możesz szukać u popularnych modelek. Nawet celebracja indywidualności czasami potrzebuje wsparcia. Zobacz tatuaże modelek w naszej galerii i podejmij świadomą decyzję!

Tatuaże modelek – gotowa inspiracja

Jeżeli ktoś uważa, że tatuaż może przeszkadzać w karierze modelki, to zdjęcia w naszej galerii potwierdzają, że ozdoby na ciele nie mają znaczenia. Gwiazdy wybiegów i okładek często fundują sobie nie tylko drobne i pojedyncze wzory. Niektóre z nich mają na ciele wiele tatuaży, które znajdują się także w tak widocznych miejscach jak dłonie, nadgarstki lub ramiona albo kostki. To wcale nie przeszkadza im w zdobywaniu zleceń od najlepszych domów mody. Jeżeli chodzi o wzory, które wybierają supermodelki, to nie ma jednego klucza. Gustują w napisach, liczbach, zwierzętach i innych wzorach.

Tatuaże modelek – jakie wzory tatuaży wybierają?

Bella Hadid może pochwalić się bardzo subtelną ozdobą na ciele. Jej tatuaż to para anielskich skrzydeł umiejscowiona nad piętą. Autorem tego delikatnego wzoru na ciele modelki jest Jon Boy. Tego tatuażystę można określić mianem ulubieńca Hollywood, bo często zdarza mu się realizować projekty dla gwiazd. Wśród jego klientek jest także Kaia Gerber. Modelka ma na swoim ciele wiele tatuaży. Jeden z nich nawet nawiązuje do motywu, na który postawiła Bella Hadid. Tym razem jednak zamiast samych skrzydeł jest jeszcze twarz anioła. Ten tatuaż powstał jeszcze zanim modelka stała się pełnoletnia, więc przyzwolenie na jego wykonanie musiała dać sama Cindy Crawford.

Wiele modelek sięga też po napisy. Jedną z nich jest Adwoa Aboah. „Gurl” na prawej ręce i „Power” na lewej, to także tatuaże, które wyszły spod ręki Jona Boya. Aktywistka za pośrednictwem tej bardzo prostej i delikatnej ozdoby na swoim ciele dała wyraz własnym poglądom i mocno podkreśliła ważne dla niej przesłanie.  Napisy można zobaczyć także u innych modelek. Wytatuowały je sobie między innymi: Jourdan Dunn, Kaia Gerber, Joan Smalls i Cara Delevingne, która jednak słynie głównie z lwa na palcu.

Tatuaże modelek – w jakich miejscach robią tatuaże?

Miejsca, w których można zrobić sobie tatuaże, to zupełnie osobna kwestia. Czasami to właśnie one są większym zmartwieniem niż sam wzór. Pod tym kątem również warto analizować ozdoby, które pojawiały się na ciałach modelek. Świetną inspiracją może być nie tylko Cara Delevingne z lwem na placu. Modelka ma także inne ciekawe wskazówki, jeżeli chcesz wybrać nietypowe miejsce na taką ozdobę. Jedną z nich jest stopa. Cara Delevingne ma na niej wytatuowany napis „MADE IN ENGLAND”. Taki tatuaż przypadnie do gustu zwłaszcza osobom, które chcą go mieć, ale nie chcą, żeby był widoczny. Ta ozdoba bez wątpienia sprawdzi się nawet w miejscach pracy, które nie dopuszczają, że pracownik mógłby chcieć wyrażać swoją osobowość w ten sposób.

Łatwiejszy do pokazania jest natomiast tatuaż, który Cara Delevingne ma z boku stopy. Napis „SOLEMATE” w identycznym miejscu zrobiła sobie też Kaia Gerber. Jest to zatem świetna opcja dla przyjaciół lub nawet pary. Przesłanie bratnich dusz nie jest jedynym, które można zaakcentować w taki sposób. Tatuować można nie tylko kończyny. Tułów także daje duże pole do popisu. Tatuaże na boku, obojczyku, łopatce lub między piersiami to tylko przykładowe rozwiązania.