Zalety i wady tatuażu na obojczyku

Tatuowanie staje się coraz bardziej popularne, a jednym z bardziej wyjątkowych miejsc na tatuaż jest obojczyk. Ten rodzaj tatuażu ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Warto je rozważyć, zanim zdecydujesz się na dziarę w tej okolicy.

Zalety tatuażu na obojczyku:

  • obojczyk stanowi niezwykle intrygujące miejsce, idealne na małe, kobiece symbole,
  • łatwo go ukryć pod ubraniem,
  • nie opadają ani nie rozciągają się wraz z upływem lat.

Wady tatuażu na obojczyku:

  • zrobienie tatuażu w tym miejscu boli, ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej,
  • obojczyk to trudny do wytatuowania ze względu na jego zakrzywiony kształt,
  • tatuowanie obojczyków może być bolesne ze względu na ich położenie w pobliżu wrażliwych części ciała, takich jak nerwy i tętnice. 

Obojczyk – modne miejsce na tatuaż

Tatuaż pod obojczykiem zyskał ogromną popularność już kilka lat temu. Ozdobienie tej części ciała tuszem wybierają przeważnie kobiety, a odpowiednio dobrany, unikalny wzór sprawi, że jego właścicielka z pewnością będzie wyróżniać się w tłumie. Dzięki swojemu umiejscowieniu tatuaż na obojczyku może być całkowicie wyeksponowany albo ukryty, ze względu na to, co na siebie założymy danego dnia. Z tego względu tatuaże pod obojczykiem są nazywane jednymi z najseksowniejszych ozdób, które możemy zrobić sobie na ciele. Prezentowany w całej okazałości tylko podczas prywatnych spotkań lub w obecności głębiej wyciętego dekoltu, wzór ten zazwyczaj jest delikatnie przesłaniany przez część ubioru, dzięki czemu jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię. Tatuaż na obojczyku nie musi być jednak subtelnym napisem lub grafiką, dużym powodzeniem cieszą się też symetryczne wzory, które umieszczane są po obu stronach ciała, jak: jaskółki, serca, róże czy inne motywy roślinne. Jednym z najseksowniejszych wzorów, które możemy umieścić na ciele, jest tatuaż diament. Motyw ten może być wytatuowany zarówno samodzielnie, jak i być częścią większego projektu, a w obu tych opcjach świetnie sprawdzi się jako tatuaż pod obojczykiem.

Sprawdź również >>> Tatuaż pod biustem

Damski tatuaż na obojczyku - inspirujące wzory

Tatuaż pod obojczykiem powinien być zgrabny i indywidualnie dobrany do naszych preferencji. Często wybieranym wzorem są delikatne motywy kwiatowe: róże lub tulipany. Jednym z ciekawszych wzorów jest tatuaż kwiat lotosu. Wzór ten został pokochany za swoją symetryczną dbałość oraz głęboką symbolikę. Kwiat lotosu jest symbolem mocno związanym z kulturą wschodu i religiami takimi jak buddyzm, hinduizm czy zen, co dodaje mu ciekawą, orientalną otoczkę.

Kolejnym ciekawym pomysłem są motywy zwierzęce. Tatuaże w formie lecących ptaków świetnie ozdabiają tę część na ciele. Ostatnimi czasy popularność zyskuje również tatuaż pod obojczykiem w formie ważki: wzór ten prezentuje się niezwykle dobrze na dekolcie, a jego symbolika związana jest z kulturą japońską. Tatuaż ważka reprezentuje siłę oraz szybkość, a także jest symbolem zwycięstwa. Będąc w klimacie natury, nie można nie wspomnieć o tatuażach przypominających roślinne ornamenty. Wraz ze wzrostem zainteresowania minimalizmem, wiele osób stawia na proste grafiki przypominające pnącza. Dużą sympatią cieszy się również motyw czterolistnej koniczyny, który ma przynosić posiadaczce lub posiadaczowi szczęście w codziennym życiu.

fot. Getty Images

Napis pod obojczykiem - wzory na tatuaż

Jednym z najseksowniejszych wzorów, które może wytatuować sobie na ciele jest napis. Świetnie sprawdzi się on też w przypadku tatuażu pod obojczykiem. Wzór może zostać wykonany indywidualnie dobraną czcionką, a niektórzy specjaliści mogą nawet przenieść na skórę nasze własne pismo. To, co wybierzemy jako inspirację do napisu, jest kwestią indywidualną: może być to zarówno nasz ulubiony cytat, jak i data urodzenia czy grupa krwi. Ponadto napisy mogą zostać wykonane w dowolnym, wybranym przez nas języku i kolorze. Jednymi z najczęściej wybieranych napisów umieszczanych na tatuażach są cytaty po łacinie, czy fragmenty tekstów naszych ulubionych piosenek lub autorów. Popularne są też cytaty napisane w egzotycznym języku, takim jak arabski czy japoński. Sprawdzają się także cyfry, ułożone w daty urodzenia nasze lub ukochanej osoby. Przykładowe inspiracje na napis pod obojczykiem:

Never Lose Hope – Nigdy nie trać nadziei (ang.)

Experience is the name that everyone gives to his mistakes – Doświadczenie – nazwa jaką nadajemy naszym błędom (ang.)

Follow your heart - idź za głosem serca (ang.)

Love yourself - kochaj siebie (ang.)

Girl Power - siła dziewczyn (ang.)

Happiness is only real when shared - szczęście jest prawdziwe wtedy, gdy się je dzieli (ang.)

La vie est belle – Życie jest piękne (franc.)

Nunca perder la esperanza – Nigdy nie trać nadziei (hiszp.)

Amor Vincit Omnia – Miłość zwycięża wszystko (łac.)

Motywem, który ostatnio zyskuje na popularności, są także wzory astrologiczne. Wiele osób uwiecznia na ciele nie tylko swój znak zodiaku, ale też symbole związane z osobami bliskimi - partnerem, partnerką, dzieckiem czy nawet rodzicem. Tatuaż na obojczyku w formie nazwy i symbolu naszego znaku zodiaku prezentuje się znakomicie.

 

Więcej inspiracji na tatuaże pod obojczykiem znajdziesz w naszej GALERII.

Czy tatuaż na obojczyku boli?

Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna, ponieważ praktycznie każdy z nas ma inny próg bólu: to co dla jednej osoby określane jest jako ból nie do wytrzymania, dla innej będzie tylko delikatnie odczuwalnym kłuciem czy pieczeniem. Sugerując się opiniami tatuatorów, obojczyk jest jednak jednym z bardziej bolesnych miejsc do tatuowania. Dzieje się tak dlatego, że w miejscu tym znajduje się bardzo cienka warstwa tkanki mięśniowej i tłuszczowej, a kość obojczyka umiejscowiona jest zaraz pod tkanką skórną. Na szczęście większość osób posiadających tatuaż na obojczyku określa ból jako do zniesienia, szczególnie, że zabieg nie jest długotrwały, a ozdobą na ciele możemy cieszyć się później przez całe życie. Wykonanie niewielkiego napisu albo grafiki zajmuje średnio 2 lub 3 godziny. Jeśli chcesz zdecydować się na tatuaż pod obojczykiem, ale boisz się bólu, zapytaj wybranego tatuażysty czy tatuażystki o znieczulenie miejscowe. Krem znieczulający można nałożyć na tatuowane miejsce przed zabiegiem, a pomoże on sprawić, że wykonanie tatuażu będzie o wiele bardziej komfortowe.