Ciekawe sentencje na tatuaż

Sentencje na tatuaż powinny mieć dla nas jakieś znaczenie, a przy tym być po prostu ciekawe. Każdy kto decyduje, że chce ozdobić swój nadgarstek, przedramię czy plecy jakimiś słowami powinien się nad tym dobrze zastanowić. Taki napis musi przecież napędzać nas samych do działania i zwyczajnie poprawiać nam humor, ale także podobać się przy tym osobom, które będą miały okazję go podziwiać. Warto więc rozważyć możliwość wytatuowania sobie na skórze cytatu z ulubionej książki, filmu, kreskówki lub piosenki. Wybór jest w tym przypadku naprawdę ogromny.

Jeśli chodzi o tego typu tatuaż, pomysły na napisy na ciele warto czerpać z klasyki literatury. Świetnie brzmi na przykład cytat z Władcy pierścieni J.R.R. Tolkiena, który brzmi: Not all those who wander are lost (z ang. Nie każdy kto wędruje, błądzi). Ulubionym cytatem wielu osób jest też krótkie, ale jakże prawdziwe zdanie z książki Alicja w krainie czarów Lewisa Carrolla: We're all mad here (z ang. Wszyscy jesteśmy tu szaleni). Często wybierane z różnych względów jest też słynne zdanie z Opowieści podręcznej Margaret Atwood Nolite te bastardes carborundorum (zdjęcie poniżej) mówiące o tym, by nie dać się zgnębić bezdusznym ludziom.. A jeśli chcemy sięgnąć po cytaty z dobrych filmów, prawdziwą skarbnicą jest chociażby Forrest Gump, który między innymi wypowiedział słowa: I may not be a smart man, but I know what love is (z ang. Może jestem głupi, ale wiem co to miłość).

Świetny wyborem są także fragmenty ulubionych piosenek lub ich chwytliwe tytuły. Możemy wybrać taką piosenkę, którą najbardziej lubimy czy też mającą dla nas szczególne znaczenie, wiążącą się z pozytywnymi wspomnieniami.

fot. Getty Images

Mądre sentencje na tatuaż

Sentencje na tatuaż to także inspirujące cytaty wypowiedziane przez osoby, które uważamy za nasze osobiste autorytety. Oczywiście dla każdego może być to ktoś zupełnie inny.

Szukając mądrych napisów, które umieścimy na naszym ciele sięgamy nie tylko po polskie, ale bardzo często też po łacińskie sentencje. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że niemal każde zdanie brzmi bardziej intrygująco w tym wymarłym języku. Jedna z najpopularniejszych sentencji po łacinie to znane wszystkim Carpe diem, czyli chwytaj dzień. Na naszej skórze może się też pojawić na przykład zdanie Dums spiro spero (Dopóki oddycham nie tracę nadziei) albo Tempus neminem manet (Czas nie czeka na nikogo).

Dobre sentencje na tatuaż

Sentencje na tatuaż z pewnością trudno jest wybrać, gdy z każdej strony możemy czerpać inspirację. Ciężko jest też jednoznacznie stwierdzić, jakie zdania, cytaty czy słowa są najlepszym wyborem. Jest to przecież kwestia bardzo indywidualna. Najważniejsze więc wydaje się to, aby sentencja pojawiająca się na naszym ciele miała na nas pozytywny wpływ. Często ma ona motywować lub przypominać, jakimi wartościami trzeba się kierować na co dzień.

Zobacz także:

Przykładem takich napisów mogą być powiedzenia, takie jak: Miłość zwycięża wszystko, Tylko pierwszy krok jest trudn'. Bardzo dużą popularnością wśród kobiet cieszą się też sentencje, które napędzają je do działania. Świetnymi przykładami są tu takie zawołania jak: Podążaj za swoimi marzeniami, Nigdy nie trać nadzieiZawsze bądź sobą, jak i przypominające o samomiłości, dbaniu o siebie itp. Oczywiście wszystkie te sentencje można wytatuować w języku polskim lub angielskim, który jest przez nas bardzo chętnie wykorzystywany w tatuażach. 

Sentencje na tatuaż o miłości

Sentencje na tatuaż, które wyrażają nasz stosunek do miłości, to kolejna kategoria napisów, które pojawiają się na kobiecych ciałach najczęściej. Bardzo popularny jest już sam napis Love w formie tatuażu, ale sporo osób decyduje się na zastosowanie nieco dłuższych sentencji. Doskonałym przykładem jest tu chociażby napis Love is blind. Jeśli natomiast wolimy wyrażać swoje zdanie na temat miłości po łacinie, pięknie brzmi zdanie Amor vincit omnia, czyli miłość zwycięża wszystko. W tym przypadku warto też sięgnąć do języka miłości, jakim jest francuski i wypisać na swojej skórze zdanie On revient toujours a ses premieres amours, które oznacza po prostu, że stara miłość nie rdzewieje.

W naszej galerii na górze strony znajdziecie inne pomysły na cytaty, które warto uwiecznić na skórze w formie tatuażu, jak i inspirację, które części ciała najlepiej się do tego nadają.