Teraz wytyczasz własną ścieżkę. Każdy wybór, którego dokonujesz, prowadzi do następnego wyboru, który prowadzi do następnego, i wiem, że czasami trudno jest określić, którą ścieżkę wybrać. Przyjdą w życiu chwile, kiedy będziesz musiał stanąć w obronie siebie. Czasy, kiedy należy się wycofać i przeprosić. Czasy, kiedy właściwą rzeczą jest walczyć, czasy, kiedy właściwą rzeczą jest odwrócić się i uciec. Czasy, by trzymać się wszystkiego, co masz, i czasy, by odpuścić z wdzięcznością – powiedziała Taylor Swift podczas wręczenia honorowego doktoratu na Uniwersytecie Nowojorskim. Co wiemy o tym tak ważnym dla piosenkarki dniu?

Taylor Swift – wykształcenie

Taylor Swift powiedziała, że nie ma doświadczenia, jeśli chodzi o naukę w college’u. Uczęszczała do publicznego liceum do 10. klasy, a następnie kontynuowała edukację w domu – czy też jak wspomina, na podłodze terminali lotniczych. Zawsze myślała, że będzie normalnie uczyć się na uniwersytecie, że będzie mogła powiesić plakaty na ścianach akademika i tak jak w piosence „Love Story” spotkać czytającego na trawniku przystojniaka. Tak się jednak nie stało, bo Taylor rozpoczęła swoją muzyczną karierę już jako nastolatka, co wiązało się z rezygnacją z marzeń o wyższej edukacji.

Taylor Swift otrzymała stopień doktora

Na Yankee Stadium w Nowym Jorku w środę 18 maja Taylor Swift oficjalnie otrzymała doktorat honoris causa New York University z dziedziny sztuk pięknych. Piosenkarka po raz pierwszy mogła założyć togę i czapkę studencką. Swoim strojem pochwaliła się na TikToku na chwilę przed wydarzeniem. Całość dopełniły usta w charakterystycznym dla Taylor czerwonym kolorze (Taylor uwielbia pomadkę marki MAC - odcień Ruby Woo). Wokalistka wygłosiła też przemówienie skierowane do absolwentów. Opowiedziała o swojej wyboistej drodze ku dorosłości i o tym, że nauka podczas pandemii musiała być wymagającym doświadczeniem dla studentów.

Taylor Swift – przemówienie na Uniwersytecie w Nowym Jorku

Podczas wręczenia honorowego doktoratu Taylor Swift wygłosiła przemówienie do tegorocznych absolwentów na Uniwersytecie Nowojorskim. W ciepłych, mądrych i zabawnych słowach zawarła kilka ważnych spraw:

Naprawdę uważam, że wszyscy jesteśmy pisarzami. A większość z nas pisze różnymi głosami w różnych sytuacjach. Inaczej piszecie na Instagram Stories, a inaczej pracę magisterską. Wysyłasz do szefa inny rodzaj e-maila niż do najlepszego przyjaciela. Wszyscy jesteśmy literackimi kameleonami i myślę, że to fascynujące. To tylko kontynuacja idei, że przez cały czas się zmieniamy. I wiem, że zastanawianie się nad tym, kim i kiedy chcecie być jest naprawdę przytłaczające –  kim jesteś teraz i co robić, żeby pójść tam, gdzie chcecie. Mam dobre wieści: to zależy wyłącznie od was samych. Mam też przerażającą wiadomość: to całkowicie zależy od was samych.

Piosenkarka opowiedziała również o trudnych początkach swojej kariery, kiedy była upokarzana, popełniała błędny (nawet te modowe!), wciąż musiała słuchać rad starszych i wpasowywać się w stereotypy oraz oczekiwania innych. Dodała także:

Bycie zakłopotanym, kiedy zrobisz coś nie tak, jest częścią ludzkiego doświadczenia. Trzeba wstać z powrotem, otrzepać się i zobaczyć, kto nadal chce się z tobą spotykać i śmiać. To prezent. Czasy, kiedy powiedziano mi „nie” albo nie zostałam wybrana, uwzględniona lub czegoś nie wygrałam… Patrząc wstecz, naprawdę wydaje mi się, że te momenty były równie ważne, jeśli nie ważniejsze, niż chwile, gdy powiedziano mi „tak”. (…) tracenie rzeczy nie oznacza po prostu przegrywania. Często, kiedy coś tracimy, też coś zyskujemy.

Joe Alwyn wspiera Taylor Swift

Joe Alwyn i Taylor Swift są parą od 2017 roku, ale o ich związku nie wiele wiadomo. Bardzo chronią swoją prywatność i jak widać, wychodzi im to na dobre. Aktor poproszony o skomentowanie otrzymania przez Taylor doktoratu wyraził swoją wielką radość: „To niesamowity zaszczyt! Absolutnie niesamowite”. Można powiedzieć, że ma w tym swój niewielki udział. W jednym z wywiadów wyznał, że zdarza mu się pomagać swojej dziewczynie w tworzeniu piosenek. Zazwyczaj wychodzi im to bardzo spontanicznie. Joe Alwyn ma również swoje sukcesy. Na HBO będziemy mogły i mogli już wkrótce obejrzeć serial z jego udziałem. „Rozmowy z przyjaciółmi” to produkcja stworzona na podstawie bestselerowej powieści Sally Rooney o tym samym tytule. Już nie możemy się doczekać!

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: