Jeśli oglądaliście i jak cała reszta świata oszaleliście na punkcie „Normalnych ludzi”, z pewnością musicie też zobaczyć „Conversations with Friends” („Rozmowy z przyjaciółmi”). To druga  adaptacja powieści Sally Rooney – tyle że nie kolejnej, a debiutanckiej, z 2017 roku. Nominowany do Oscara reżyser Lenny Abrahamson mówi o głębi, humorze i świeżości książki. Czy serial też się taki okaże?

„Rozmowy z przyjaciółmi” / „Conversations with Friends” – fabuła

„Rozmowy z przyjaciółmi” to opowieść o 21-letniej Frances, zdystansowanej, ale spostrzegawczej studentce college’u. Młoda dziewczyna jest również aspirującą pisarką, dlatego właśnie najbardziej poświęca się życiu umysłowemu. Towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka i była dziewczyna – opanowana Bobbi. Na jednym ze slamów poetyckich talent młodych literatek dostrzega o dziesięć lat starsza dziennikarka o imieniu Melissa (Jemima Kirke). Przed oczami Frances staje świat bogatych domów, wielkich imprez i… przystojnego męża Melissy. Chociaż ich flirt wydaje się na początku zabawny, ustępuje on miejsca dziwnej intymności, której żadne z nich się nie spodziewa. Dla Frances to czas, by stawić czoła swoim słabościom. To jednak nie koniec. Bobbi nie potrafi ukryć swojego zafascynowania Melissą. Relacja tej czwórki mocno się pokomplikuje.

„Rozmowy z przyjaciółmi” / „Conversations with Friends” – obsada

W obsadzie serialu pojawiają się twarze znane z hitów Netflixa, ale także osoby debiutujące na ekranie. W główną rolę męską – Nicka –  wciela się brytyjski aktor Joe Alwyn, prywatnie chłopak Taylor Swift, („Ostatni list do kochanka”, „Maria królowa Szkotów”), a bystrą obserwatorkę Frances zagra nowicjuszka Alison Oliver. Sasha Lane („American Honey”, „Złe wychowanie Cameron Post", „Utopia") wystąpi jako Bobbi, a Jemima Kirke  („Sex Education”, „Dziewczyny”) jako Melissa. Taki aktorski miks gwarantuje elektryzujące widowisko.

„Rozmowy z przyjaciółmi” / „Conversations with Friends” – teaser

W sieci najpierw pojawił się teaser wyczekiwanej produkcji. To szybki rzut oka na serialowe postaci. Szczególną uwagę przyciąga dwójka bohaterów, Nick i Frances, między którymi ewidentnie iskrzy! Zobaczcie poniżej.

„Rozmowy z przyjaciółmi” – oficjalny zwiastun

Co nam zdradza oficjalny międzynarodowy trailer? Co nas czeka? Oczywiście emocjonalna jazda bez trzymanki! I to z chłopakiem Taylor Swift, Joe Alwynem w jednej z ról głównych. Oraz piosenką Phoebe Bridgers, dziewczyny Paula Mescala, gwiazdy „Normalnych ludzi”, w tle... Zresztą zobaczcie same i sami!

„Rozmowy z przyjaciółmi” – oficjalny polski zwiastun serialu

Wiele osób, które po przeczytaniu i obejrzeniu „Normalnych ludzi” sięgnęło po debiutancką powieść Sally Rooney, zdziwiło się, że dzieło w pewnym sensie odstaje od hitu, który rozsławił irlandzką pisarkę. Zwiastun serialu opartego na tytule z 2017 roku z pewnością jednak zaostrzył apetyty na adaptację Abrahamsona. Intryguje? To mało powiedziane.

„Rozmowy z przyjaciółmi” /„Conversations With Friends” – premiera, gdzie oglądać

Produkcja jest efektem współpracy BBC Three oraz Hulu. Światowa premiera odbyła się 15 maja 2022 roku. Na szczęście ten serial, podobnie jak to było w przypadku „Zwykłych ludzi” / „Normal People”, można również oglądać w naszym kraju w streamingu. 3 czerwca „Rozmowy z przyjaciółmi” trafiły na HBO Max! Na platformę wjechał od razu cały sezon, który ma 12 odcinków.

Zobacz także: