Niedawno pisałyśmy o znakach zodiaku, które mają najwyższy poziom inteligencji emocjonalnej. Oznacza to, że związek (czy jakakolwiek inna relacja) z nimi będzie po prostu łatwiejszy. Szczególnie w kwestii komunikacji. Tym razem przyjrzyjmy się znakom zodiaku z najniższą inteligencją emocjonalną. Sprawdź, czy zalicza się do nich twój partner.

Znaki zodiaku z najniższą inteligencją emocjonalną

Inteligencja emocjonalna charakteryzuje się dobrym rozumieniem emocji, ale również interpretowaniem ich. Osoby z wysokim poziomem inteligencji emocjonalnej są w stanie łatwo pomóc drugiej osobie. Przedstawiamy znaki zodiaku, które mają trudności z okazywaniem uczuć. Dlatego właśnie ich powściągliwe zachowanie może czasem sprawić, że wydają się niewrażliwe i dystansujące się. Zobaczcie, o które chodzi. Oto znaki zodiaku z najniższą inteligencją emocjonalną

Wodnik

Wodnikowi znacznie trudniej niż innym znakom zodiaku, jest okazywać emocje. Z tego powodu może sprawiać wrażenie zdystansowanego czy oschłego. Trudno jest mu też nawiązać z kimś więź. Jest szczęśliwy, gdy jest sam, to zdecydowanie typ samotnika. Pomimo tego lubi pomagać innym. I właśnie to jest najbardziej problematyczne. Chce mieć wkład w rozwój innych, jednocześnie pozostając w tym odrębną jednostką. W związku będzie z nim trudno, ponieważ lubi samotność i własną przestrzeń.

Baran

Baran nie za bardzo przejmuje się uczuciami czy emocjami. Jest niezwykle zadaniowy. Po prostu działa, nie zwraca uwagi na „duchowe” aspekty. Ten znak zodiaku ma niestety tendencję do obrażania innych. Mówi, zanim pomyśli. A ma to do siebie, że jest bardzo bezpośredni i szczery. To może nie spodobać się wszystkim, dlatego związek z Baranem może być problematyczny i po prostu – trudny.

Koziorożec

Koziorożec to o tyle ciekawy przypadek, że nie okazuje emocji, ale nie znaczy to, że ich nie ma. On po prostu skrywa je głęboko w sobie. Stąd też komunikacja z tym znakiem zodiaku nie jest najprostsza. Trudno z niego coś wyciągnąć. Koziorożec średnio potrafi zarządzać swoimi emocjami, jak i emocjami innych. Bardzo skupia się na pracy, lubi dyktować, jest maksymalistą, przez co zyskał miano najbardziej niewrażliwego znaku zodiaku. Trudno też zdobyć jego zaufanie. Nawet jeśli ci się to uda, to i tak trzyma cię na dystans i jest ostrożny.