Tego produktu nie znajdziecie w kosmetyczkach Francuzek!

Nie lubią wyglądać, jakby za bardzo się starały – to właśnie dlatego stawiają na naturalność (i odrobinę nonszalancji, takiej jak choćby bałagan na głowie). Nie znaczy to jednak, że całkiem rezygnują z kosmetyków, wręcz przeciwnie – i nie mamy na myśli wyłącznie tych pielęgnacyjnych.

Marzy ci się fryzura w stylu paryżanek? Te 3 rzeczy ci w tym pomogą. Tak czeszą się francuskie it-girls! >>>

Ich znakiem rozpoznawczym jest przecież czerwona szminka, z domu nie wychodzą też bez maskary na rzęsach, i oczywiście dobrych perfum. Domyślamy się również, że ich nieskazitelna cera, to nie tylko zasługa genów, ale i odrobiny podkładu (lekkiego, ale zawsze). Ale jednego z produktów do makijażu w ich kosmetyczkach nie znajdziecie. Jakiego kosmetyku nie używają Francuzki? Będziecie zaskoczone – tym bardziej, kiedy poznacie powód, dla którego po niego nie sięgają.

Jakiego kosmetyku nie używają Francuzki?

Kosmetykiem, który Francuzki omijają szerokim łukiem, jest... korektor pod oczy. „Moja mama nigdy nie rozumiała sensu jego istnienia” – w jednym z wywiadów wyznała francuska modelka i aktorka Clémence Poésy, która także od niego stroni. Dlaczego? Cóż Francuzki wychodzą z założenia, że cienie pod oczami są piękne, a do tego optycznie wyszczuplają twarz, dlatego nie ma powodu, aby je ukrywać! „Cienie pod oczami są jedną z najbardziej poruszających rzeczy na ludzkiej twarzy” – dodaje Poésy, podkreślając, że dodają nam charakteru. I trudno się z nią nie zgodzić. 

Podobnego zdania jest topowa paryska makijażystka Violette, którą na Instagramie obserwuje ponad 370 tysięcy osób. Influencerka twierdzi, że cienie pod oczami dają naturalny efekt smokey eyes, dzięki czemu podkreślają spojrzenie. „Zaakceptuj to, kim jesteś i jak wyglądasz kochanie, i ciesz się tym” – radzi, podkreślając, że właśnie tego uczy francuska kultura. „Wady są czarujące i czynią cię wyjątkowym” – dodaje.

My jesteśmy tego samego zdania!

Co ciekawe, teraz nie tylko – jak Francuzki – nie ukrywamy cieni pod oczami, ale wręcz je podkreślamy! Nie wierzycie, obejrzyjcie tutorial urodowy, który po tym jak został opublikowany na Tik Toku szybko stał się wiralem. Jego autorka, @sarathefreeelf, cienie pod oczami sobie domalowuje! I wiemy, jakich kosmetyków używa w tym celu. Dacie się przekonać?