6. sezon „The Crown”: jakie lata obejmie?

5. sezon „The Crown” miał być pierwotnie ostatnią odsłoną produkcji, jednak już w 2020 roku Netflix ogłosił, że projekt zyska kolejną część. Kiedy zaczęliśmy omawiać fabułę serii, stało się jasne, że aby oddać bogactwo i złożoność historii, powinniśmy zrobić sześć sezonów – oznajmił wówczas twórca tytułu, Peter Morgan, w wydanym przez siebie oświadczeniu.

Zgodnie z zapowiedziami 5. odsłona hitowego serialu przedstawiła historię do połowy lat 90. XX. W finałowych odcinkach ma zostać sportretowany okres od drugiej połowy lat 90. do początku lat 2000. Takie ramy czasowe bezpośrednio przełożą się na fabułę kontynuacji.

„The Crown” 6. sezon: fabuła. O czym będą nowe odcinki?

Podczas gdy 5. sezon „The Crown” w dużej mierze koncentrował się na zakończeniu małżeństwa księcia Karola i księżnej Diany, fabuła ostatniej części będzie więcej uwagi ma poświęcić Williamowi i Harry’emu.

Śmierć księżnej Diany w „The Crown”

Udostępnione przez fotoreporterów zdjęcia z planu, na których Elizabeth Debicki pojawia się w stroju nawiązującym do tego, jaki księżna Diana miała na sobie dzień przed śmiercią w 1997 roku, wskazują, że w nowych odcinkach zostaną przedstawione ostatnie dni Lady Di (oraz żałoba, która objęła cały kraj po odejściu matki Williama i Harry'ego). Wiemy już, że tragiczny wypadek samochodowy w Paryżu, w którym „królowa ludzkich serc” straciła życie zostanie zaprezentowany w sposób szanujący godność jej i jej rodziny, o czym więcej przeczytacie tutaj:

Spotkanie księcia Karola ze Spice Girls w „The Crown”

Zdjęcia zza kulis 6. sezonu „The Crown” zdradzają również, że w nowych odcinkach pojawi się wątek zespołu Spice Girls. W styczniu 2023 roku brytyjscy paparazzi wypatrzyli na planie aktorkę upodobnioną do Geri Halliwell z lat 90. Przypomnijmy: w 1997 roku spicetki dwukrotnie spotkały się z księciem Karolem – pierwszy raz 9 maja, podczas 21. rocznicy Prince's Trust na charytatywnej gali w Manchesterze, następnie 1 listopada, w RPA, podczas wizyty u Nelsona Mandeli (obecny był na niej również trzynastoletni Harry).

Zwłaszcza pierwsze spotkanie przeszło do historii, ponieważ w jego trakcie dziewczyny z premedytacją kilkukrotnie złamały protokół. Geri i Mel C ucałowały ówczesnego księcia Walii w policzek, a „Ginger Spice” powiedziała synowi Elżbiety II, że uważa go za „bardzo seksownego” i podobno poklepała go po tyłku.

fot. Getty Images

Zobacz także:

fot. Getty Images

Historia miłości Williama i Kate w „The Crown”

Na ekranie nie zostanie przedstawiony związek młodszego syna Diany i Karola z Meghan Markle, jednak z pewnością zobaczymy początki relacji Williama i Kate. Już w kwietniu 2023 dostaliśmy od Netflixa kilka zdjęć z planu, który przeniesiono na uniwersytet St. Andrews, czyli dokładnie tam, gdzie wydarzenia z ich życia faktycznie miały miejsce. Według fanów produkcji William idealny, Kate nie bardzo. Zresztą zobaczcie sami/same:

Ślub Karola i Camilli w „The Crown”

Pewne jest również, że na ekranie zobaczymy również royal wedding z 2005 roku, czyli ślub ówczesnego księcia Karola z Camillą Parker-Bowles - twórcy zdradzili to publikując na początku września post sugerujący scenę. 

„The Crown” 6. sezon – obsada. Nowe i znane twarze

Według przewidywań w 6. sezonie „The Crown” zobaczymy na ekranie większość gwiazd, które pojawiły się w 5. części. W nowych odcinkach powrócą najprawdopodobniej:

Do obsady dołączy również kilka nowych twarzy. We wrześniu 2022 roku Netflix ogłosił nazwiska aktorów, którzy w finałowej odsłonie „The Crown” zagrają księcia i księżną Cambridge (obecnie księcia i księżną Walii). W Kate Middleton wcieli się Meg Bellamy, zaś księcia Williama sportretuje dwóch aktorów, Rufus Kampa i Ed McVey (ten ostatni zagra starszą wersję syna Karola III).

6. sezon „The Crown” – kiedy premiera?

Zdjęcia do finałowej części hitu Netliksa rozpoczęły się we wrześniu 2022 roku, ale produkcja została na krótko zawieszona po śmierci królowej Elżbiety II 8 września.

The Crown to list miłosny do [królowej] i na razie nie mam nic do dodania, tylko ciszę i szacunek – napisał wtedy Morgan w oświadczeniu dla „Deadline”.

Kilka dni później zdjęcia wznowiono prace na planie w Hiszpanii. Wówczas Debicki została zauważona w stroju, który sugerował, że kręcona jest podróż księżnej Diany do Bośni w 1997 roku.

Nie ma oficjalnej daty premiery 6. sezonu „The Crown”, jednak można mieć pewność, że wydarzy się to jeszcze pod koniec 2023 roku

Przewidywania okazały się słuszne. Mamy oficjalną datę (a tak naprawdę daty) premiery! Odcinki będziemy mogli oglądać szybciej, niż nam się zdawało. Finałowy sezon został podzielony na dwa części. Pierwsza dostępna będzie już 16 listopada, druga 14 grudnia tego roku. Zobaczcie oficjalne plakaty!

thecrownnetflix / instagram.com

thecrownnetflix / instagram.com

6. sezon „The Crown” – teaser

Kilka godzin temu na Youtubie ukazał się nieco ponad minutowy teaser, który był jednocześnie ogłoszeniem dat premiery. Nie zdradza on zbyt wiele, jednak zdecydowanie wywołuje emocje. Zobaczcie go poniżej. Czekacie na finał? My bardzo!

6. sezon „The Crown” – oficjalny zwiastun 

Kilkanaście godzin temu do internetu trafił oficjalny zwiastun pierwszej części 6. sezonu serialu. Zdecydowanie nie brakuje w nim emocji. Po obejrzeniu nasz apetyt na finał produkcji zaostrzył się jeszcze bardziej. Zobaczcie nieco ponad dwuminutowy trailer poniżej. Czekacie na więcej? My bardzo!