Serial „The Crown”, który okazał się absolutnym hitem Netfliksa (jego oglądalność ponownie wzrosła po śmierci królowej Elżbiety II), doczekał się jak na razie czterech sezonów. Wyczekiwany piąty sezon pojawi się na platformie już 9 listopada. Dlaczego więc piszemy już o szóstej części serialu, gdy nie ukazała się nawet piąta? Wszystko dlatego, że szósty sezon ma być tym ostatnim, z czym wiąże się również pokazanie śmierci księżnej Diany. Ekipa filmowa chce podejść do tego tematu jak najdelikatniej, a wręcz unika kręcenia tych scen. Podobno twórczynie i twórcy są na skraju wytrzymałości... Czego zatem możemy się spodziewać w finale „The Crown”?

„The Crown” 6. sezon – jak zostanie pokazana śmierć księżnej Diany?

Przygotowania do kręcenia scen z tragicznego wydarzenia z 1997 roku, którym był wypadek księżnej Diany, powodują niepokój zarówno wśród obsady, jak i ekipy. Zdjęcia mają ruszyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Źródło z otoczenia ekipy, cytowane przez JustJared.com donosi, że wszyscy na planie starają się „zrobić to dobrze, delikatnie i z wyczuciem”.

Produkcja ma na uwadze też to, że synowie Lady Di – William i Harry, wciąż żyją i nadal przeżywają jej śmierć. Dodatkowo członkini rodziny królewskiej, nazywana „Królową ludzkich serc”, nadal zajmuje specjalne miejsce w sercach Brytyjek i Brytyjczyków. Dlatego właśnie twórcy i twórczynie serialu chcą podejść do tematu śmierci księżnej bardzo delikatnie. Z szacunkiem do niej, jej bliskich i wszystkich osób, dla których Diana była ważną postacią.

Wiemy, że nie jest planowane pokazanie samego momentu śmiertelnego wypadku, a jedynie scen, które do niego prowadzą, a następnie tego, co działo się po nim. Portal „Deadline” przekazuje także, że odcinek ze śmiercią Diany zawierać będzie również sceny z księciem Karolem, który odbiera jej ciało i przywozi je do Londynu.

Księżna Diana – śmierć

31 sierpnia 1997 roku doszło do wypadku, w wyniku którego w wieku 36 lat, zginęła księżna Diana oraz jej ówczesny partner – Dodi Al Fayed, syn egipskiego miliardera Mohameda Al-Fayeda. Byli oni ścigani przez paparazzi w Paryżu. Kierowca samochodu, w którym się przemieszczali, wjechał rozpędzony do tunelu i uderzył w słup. Wypadek przeżył tylko ochraniarz Diany.

„The Crown” 5. sezon – o czym będzie?

Piąty sezon serialu skupi się na latach 90., konflikcie między księżną a księciem Karolem. Wiadomo już, że zobaczymy w nim kontrowersyjny wywiad księżnej Diany dla BBC. Zmieni się też obsada. W roli królowej Elżbiety II zobaczymy Imeldę Staunton, jej męża Filipa zagra Jonathan Pryce. Księciem Karolem będzie Dominic West. W księżną Dianę, zarówno w piątym, jak i w szóstym, finałowym sezonie, wcieli się Elizabeth Debicki.

„The Crown” 6. sezon – obsada

Szósty sezon ma być tym finałowym. Jak już wspomnieliśmy Diana do końca będzie grana przez Elizabeth Debicki. Rolę Dodiego Al-Fayeda, partnera księżnej, dostał Khalid Abdalla. Natomiast Mohamed Al-Fayed będzie grany przez Salima Dawa i Amira El-Masry’ego, który wcieli się młodego Al-Fayeda, przedstawionego w retrospekcji. Możemy spodziewać się również pojawienia się postaci Williama i Harry’ego.

Zobacz także:

Tymczasem już za niecały miesiąc, 9 listopada, na Netfliksie dostępny będzie piąty, przedostatni sezon „The Crown”. Czekamy!