Absolwenci „The Voice Kids” podbijają rynek muzyczny

The Voice Kids” zadebiutował na antenie telewizyjnej Dwójki ponad pięć lat temu. Niewiele osób spodziewało się wówczas, że dziecięca wersja popularnego show dla aspirujących wokalistów okaże się aż takim sukcesem. I nie mowa tu wyłącznie o słupkach oglądalności. Program okazał się istną kuźnią młodych talentów, a jego uczestnicy niejednokrotnie radzą sobie dziś lepiej niż zwycięzcy dorosłego „The Voice of Poland”. Swoje pierwsze kroki w muzycznym biznesie stawiały tam takie gwiazdy polskiej estrady jak Roksana Węgiel, Viki Gabor oraz Sara James. Warto wspomnieć, że każda z wymienionych artystek podbiła także serca zagranicznych słuchaczy podczas Eurowizji Junior. Wykonawczyni hitu „Somebody” a zarazem gwiazda okładki majowego wydania magazynu GLAMOUR, dodatkowo udało się także spełnić swój amerykański sen biorąc udział w „America’s Got Talent”.

Popularnych wykonawców wywodzących się z polskiej wersji „The Voice Kids” jest jednak znacznie więcej. Na rynku muzycznym świetnie odnaleźli się też chociażby Ania „AniKa” Dąbrowska, Anastazja MaciągMarcin Maciejczak, Kuba Szmajkowski, Carla Fernandes czy Natalia Zastępa.

Wielki finał „The Voice Kids” 2023

Tej wiosny widzowie TVP2 mieli okazję śledzić już szósty sezon programu. Do finału tradycyjnie zakwalifikowało się dziewięcioro uczestników – po troje z każdej z drużyn dowodzonych przez Cleo, Dawida Kwiatkowskiego oraz Tomsona i Barona. Z teamu wykonawczyni hitu „Za krokiem krok” do ostatniego odcinka dostali się Marysia Stachera, Pola Płowiak i Miłosz Zarzeka. W drużynie autora przeboju „Proste” najlepsi okazali się Martyna Gąsak, Leon Olek i Miłosz Skierski. Z kolei członkowie zespołu Afromental zdecydowali, że na wielki finał z grona ich podopiecznych najbardziej zasłużyli Ania Laskowska, Marcel Tułacz i Kinga Kipigroch.

Po serii występów trenerzy stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem. Musieli bowiem wytypować po jednym uczestniku ze swojej drużyny, który powalczy o ostateczne zwycięstwo. W ten sposób wyłoniono finałową trójkę, w której znaleźli się Marcel Tułacz, Marysia Stachera i Martyna Gąsak.

Finaliści 6. edycji „The Voice Kids” / fot. Jan Bogacz / TVP

Kto wygrał 6. edycję „The Voice Kids”?

Nazwisko zwycięzcy 6. edycji programu „The Voice Kids” poznaliśmy w sobotni wieczór. O tym, kto wygrał, jak zwykle zdecydowali widzowie biorący udział w głosowaniu SMS.

Po zliczeniu wszystkich głosów, okazało się, że ostatnie miejsce na podium zajął Marcel Tułacz. Na drugim miejscu uplasowała się Marysia Stachera, co oznacza, że zwyciężczynią tegorocznej edycji „The Voice Kids” została czternastoletnia Martyna Gąsak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego, która w finałowej rundzie brawurowo wykonała przebój „If I Were a Boy” z repertuaru z Beyonce. Wzruszenie dosłownie odebrało nastolatce mowę.

Zobacz także:

Do rąk laureatki trafiła statuetka oraz czek na 50 tysięcy złotych. Pieniądze na dalszą edukację muzyczną otrzymali także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – zgarnęli odpowiednio 30 i 20 tysięcy złotych.

Przyznano także nagrodę dodatkową. Zwyciężczynią plebiscytu na ulubieńca publiczności została Julia Dąbrowska, za co otrzymała voucher na nagranie singla i teledysku.