„The Voice Kids” to jeden z najpopularniejszych programów typu talent show w Polsce. To właśnie tam zaczynały takie młode gwiazdy jak Roksana Węgiel, Sara James czy Marcin Maciejczak. Pod koniec kwietnia 2023 emitowano finałowy odcinek szóstej edycji, podczas której wygrała Martyna Gąsak. Natomiast kilka dni później Dawid Kwiatkowski – jeden z jurorów i trener tegorocznej laureatki – ogłosił, że odchodzi z programu. Ta wiadomość zaskoczyła wiele osób. Poza tym wywołała lawinę spekulacji dotyczących tego, kto zastąpi go na charakterystycznym – czerwonym fotelu. 

„The Voice Kids”: Dawid Kwiatkowski odchodzi z programu

Po ponad pięciu latach Dawid Kwiatkowski zdecydował się na odejście z „The Voice Kids”, o czym poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. W obszernym wpisie podzielił się kilkoma wspomnieniami z popularnego programu, podziękował pozostałym trenerom i trenerkom, a także młodym talentom, z którymi współpracował. Do tego wyjaśnił powody swojej decyzji. 

Kilka tygodni temu dostałem propozycję wzięcia udziału w kolejnej edycji i pewnym głosem powiedziałem Dominikowi, mojemu menadżerowi, że już nie chcę, że już wystarczy. Serce mówi mi „Well done Dawid, Twoja misja w tym programie się zakończyła”, a serca słucham jak babci. Moje muzyczne plany i cele na przyszłe lata będą wymagały ode mnie większego skupienia na komponowaniu muzyki, co oznacza, że moja drużyna nie miałaby trenera na wyciągnięcie ręki tak, jak dotychczas, a jestem ostatni do robienia czegoś na pół gwizdka. Oglądając ten program w telewizji Wam, widzom, może wydawać się on bardzo lekki, ale jego tworzenie bynajmniej do lekkich nie należy – brzmi fragment postu opublikowanego przez Dawida Kwiatkowskiego na Instagramie. 

„The Voice Kids”: Kto zastąpi Dawida Kwiatkowskiego?

Pozostaje więc pytanie: kto zastąpi Dawida Kwiatkowskiego w kolejnej edycji „The Voice Kids”? W rodzimych mediach pojawiły się już (nieoficjalne) informacje z tym związane. Jak dowiadujemy się z serwisu „Pudelek”, pod uwagę brano podobno Kubę Szmajkowskiego oraz wspomnianego już absolwenta muzycznego show – Marcina Maciejczaka. Natomiast osoba związana z produkcją programu ujawniła, że nową jurorką zostanie Marina Łuczenko-Szczęsna – wokalistka, a prywatnie żona Wojciecha Szczęsnego. 

Nowym jurorem „The Voice Kids" będzie Marina Łuczenko – zdradził informator wspomnianego serwisu. 

fot. AKPA / Niemiec

W tym wypadku nie pozostaje nam nic innego jak czekać na potwierdzenie medialnych doniesień przez gwiazdę i / lub twórczynie czy twórców „The Voice Kids”.