12. edycja „The Voice of Poland” właśnie dobiegła końca. W sobotę (4 grudnia) odbył się finał, w którym Marta Burdynowicz (z drużyny Justyny Steczkowskiej), Rafał Kozik (z drużyny Sylwii Grzeszczak), Wiktor Dyduła (z drużyny Tomsona i Barona) i Bartosz Madej (z drużyny Marka Piekarczyka) powalczyli o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, jak również o liczne nagrody, w tym kontrakt fonograficzny. Co wydarzyło się w finałowym odcinku? No i najważniejsze: kto wygrał?! Poznajcie szczegóły.

„The Voice of Poland”: finał. Co działo się w odcinku?

Finał 12. edycji „The Voice of Poland” okazał się bardzo emocjonujący. Podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów, ostatni odcinek został podzielony na trzy rundy oraz na dwa odcinki. W pierwszym etapie Marta Burdynowicz, Rafał Kozik, Wiktor Dyduła i Bartosz Madej wystąpili w duetach ze swoimi trenerkami i trenerami oraz solo. Następnie ogłoszono, kto przechodzi do drugiej rundy, a kto odpada. Fanki i fani „The Voice of Poland” zdecydowali, że z programem musi pożegnać się Wiktor Dyduła. 

Po krótkiej przerwie finalistka oraz finaliści wrócili na scenę. Tym razem zaprezentowali własne interpretacje kultowych polskich przebojów. Rafał Kozik zaśpiewał „Och, życie kocham cię nad życie", czyli legendarny singiel Edyty Geppert, Bartosz Madej wykonał „Kiedy mnie już nie będzie" autorstwa Seweryna Krajewskiego, z kolei Marta Burdynowicz wzięła na warsztat „Odkryjemy miłość nieznaną" - utwór Alicji Majewskiej. 

Chwilę później przyszedł czas na kolejną eliminację. Po koncertach po polsku widzki oraz widzowie 12. edycji „The Voice of Poland” postanowili, że chcą dalej oglądać Martę Burdynowicz i Bartosza Madeja. Niestety Rafał Kozik odpadł z muzycznego show. Warto jednak wspomnieć, że uczestnik, który trenował pod okiem Sylwii Grzeszczak, otrzymał owacje na stojąco od osób, które oglądały odcinek finałowy na żywo - w studiu.

W trzeciej, czyli prawdopodobnie najbardziej emocjonującej rundzie, finalistka i finalista wykonali autorskie single. Bartosz Madej zaśpiewał romantyczną piosenkę „Moje serce", którą współkomponował, a do tego napisał do niej tekst. Natomiast Marta Burdynowicz zaprezentowała energetyzujący „Żaden wstyd". To były ostatnie występy w tej edycji muzycznego show telewizyjnej Dwójki.

„The Voice of Poland”: finał. Występy specjalne - kto pojawił się w programie?

Dodatkowo w programie pojawili się: Sara James, która już niebawem będzie reprezentować Polskę podczas konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2021, Krystian Ochman, czyli zwycięzca poprzedniej edycji „The Voice of Poland”, jak również Matteo Bocelli. 24-letni syn Andrei Bocelliego, wykonał utwór „Solo” pochodzący z jego debiutanckiego albumu, którego premierę zaplanowano na 2022 rok.

„The Voice of Poland”: finał. Kto wygrał? 

Kto wygrał w 12. edycji „The Voice of Poland”, a tym samym otrzymał tytuł Najlepszego Głosu w Polsce? Głosowanie trwało przez cały tydzień. Jednak „dopiero” dziś – podczas emisji muzycznego show – poznałyśmy i poznaliśmy wyniki. Decyzją widzek oraz widzów popularnego talent show zwyciężyła Marta Burdynowicz. Gratulujemy!

Zobacz także:

„The Voice of Poland 12”: nagrody

Zwyciężczyni otrzymała atrakcyjne nagrody. W jej ręce trafiła charakterystyczna statuetka z mikrofonem, a także 50 tysięcy złotych. Co więcej, może podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska. Czy Marta Burdynowicz podbije polską scenę muzyczną? O tym przekonamy się już niebawem!