Marta Burdynowicz należy do grona finalistek oraz finalistów 12. edycji „The Voice of Poland” i już niebawem powalczy o wygraną – kontrakt płytowy, a także nagrodę pieniężną. Kim jest prywatnie i zawodowo? Co wiemy o polskiej wokalistce, której talent porównuje się do Adele? Poznajcie bliżej Martę Burdynowicz i sprawdźcie, jak wyglądała jej droga od przesłuchań w ciemno, przez Bitwy oraz odcinki na żywo, aż do półfinału. 

Marta Burdynowicz – kim jest prywatnie i zawodowo finalistka 12. edycji „The Voice of Poland”?

Co wiemy o Marcie Burdynowicz z 12. edycji „The Voice of Poland”? Finalistka popularnego show ma 28 lat. Pochodzi z Elbląga. Jednak od lat dzieli swoje życie między Trójmiastem, gdzie studiowała oraz Warszawą. Marta Burdynowicz interesuje się muzyką od dziecka. Teraz to nie tylko jej pasja, ale również praca. Ma niesamowitą barwę głosu, dlatego wiele osób (w tym fanki oraz fani hitowego programu telewizyjnej Dwójki) określają ją mianem „polskiej Adele”. 

Nie ma wątpliwości, że Marta Burdynowicz żyje muzyką, jak również teatrem, który jest jej drugą pasją. Uczestniczka „The Voice of Poland” studiowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku, a konkretnie na wydziale wokalno-aktorskim. Prowadzi kanał na platformie YouTube, gdzie wrzuca własne interpretacje popularnych utworów. Co więcej, profesjonalnie zajmuje się dubbingiem. Fanki oraz fani takich produkcji jak „My Little Pony”, „Dumbo” oraz „Muppety na tropie” mogą więc kojarzyć jej głos. Do tego Marta Burdynowicz występuje i / lub występowała na deskach Teatru Muzycznego Roma, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Rampa, Teatru Syrena, a także teatrów w Łodzi oraz Poznaniu. Ma na swoim koncie udział w takich spektaklach jak m.in. „Piloci”, „Zakonnica w przebraniu” czy „Mistrz i Małgorzata”. 

To nie wszystko! Marta Burdynowicz jest finalistką i laureatką wielu konkursów, w tym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German. 

Marta Burdynowicz w „The Voice of Poland”

Ostatnio Marta Burdynowicz postawiła kolejny – poważny krok na swojej zawodowej drodze. Zgłosiła się do 12. edycji „The Voice of Poland” i... zachwyciła wszystkich. Podczas przesłuchań w ciemno, czyli pierwszego etapu muzycznego programu, Marta Burdynowicz zaśpiewała „Szklankę Wody” z repertuaru zespołu Bajm. Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Sylwia Grzeszczak, a także Tomson oraz Baron byli pod ogromnym wrażeniem jej możliwości wokalnych. Wszyscy się odwrócili i chcieli, by dołączyła do ich drużyn. Jak się okazało, Marta Burdynowicz najbardziej chciała współpracować z Justyną Steczkowską. To właśnie ta gwiazda polskiej estrady została jej trenerką. 
 

 

Następnie Marta Burdynowicz wygrała w tak zwanej Bitwie, podczas której zaśpiewała hitowy utwór „My Heart Will Go On" w duecie z Wiktorem Kowalskim. Gdy przyszedł czas Nokautów, uczestniczka zaprezentowała „I'll Never Love Again" autorstwa Lady Gagi. I po raz kolejny zachwyciła. Justyna Steczkowska nie kryła, że jest bardzo dumna ze swojej podopiecznej.

Zobacz także:

 

 

Pod koniec listopada widzki oraz widzowie „The Voice of Poland” mogli oglądać odcinki na żywo. W jednym z nich Marta Burdynowicz zaśpiewała polską wersję „Let It Go” z filmu „Frozen”, a tym samym udowodniła, że sama ma ogromną moc! 

 

 

W odcinku półfinałowym, który został wyemitowany 28 listopada, osoby, które dotarły do tego etapu programu – zgodnie z tradycją – zaprezentowały własne utwory. W przypadku Marty Burdynowicz była to piosenka „Żaden wstyd”. Relację z występu możecie obejrzeć poniżej. Myślicie, że ten kawałek stanie się hitem?

 

 

Już 4 grudnia tego roku odbędzie się finał 12. edycji „The Voice of Poland”. Właśnie wtedy dowiemy się, który głos najbardziej zachwycił Polki oraz Polaków. Marta Burdynowicz nadal ma szanse na wygraną!