Jubileuszowa, dziesiąta odsłona programu Top Model rozpoczęła się na dobre. Za nami są już obydwa odcinki castingowe. Jury w składzie Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Dawid Woliński i Marcin Tyszka wyłoniło więc już wszystkich uczestników kolejnego etapu programu. Wśród bohaterów drugiego odcinka, którego premierowa emisja odbyła się 8 września 2021 na głównej antenie TVN, poznaliśmy również pierwszą mieszkankę domu modelek i modeli, czyli szczęśliwą posiadaczkę Złotego Biletu. Komu udało się zrobić świetne wrażenie na jurorach, przejść dalej i pozostać w grze o 100 tysięcy złotych oraz sesję okładkową w magazynie Glamour? Kogo z kolei uznano za świetną osobę, ale niestety nienadającą się do tego typu show? Już wiemy!

„Top Model 10” – Dominika Wysocka

Na pierwszy ogień poszła ładna i sympatyczna blondynka z Koszalina. Dominika ma 21 lat i od dwóch lat mieszka w Warszawie. Studiuje inzynierię środowiska. Do udziału w programie namówił ją jej chłopak. Marcin Tyszka wykonał jej sesję zdjęciową z bańkami mydlanymi. Przed obiektywem czuła jak się ryba w wodzie, co oczywiście nie umknęło uwadze jury.

Taka sweet i sexy jednocześnie - oznajmiła entuzjastycznie Joanna Krupa.

Ostatecznie wszyscy jurorzy byli na „tak”, choć poradzili Dominice, aby jeszcze popracowała nad formą.

„Top Model 10” – Łukasz Zarazowski

Pierwszym mężczyzną, który pojawił się w drugim odcinku Top Model 10, był Łukasz, osobisty faworyt uczestniczek poprzedniego sezonu programu, Karoliny Płockiej i Karoliny Kuczyńskiej. 28-latek ze Stalowej Woli przyszedł na casting ze swoją partnerką Marcelą oraz 16-miesięczną córeczką o imieniu Gloria.

Och, jaki przystojniak przed nami - oznajmiła Joanna Krupa, nie kryjąc swojego zachwytu.

Aby sprawdzić, jak Łukasz radzi sobie w niestandardowych warunków, jurorka wymyśliła, aby podczas sesji zdjęciowej kręcił hula hop.

Mnie denerwuje jedna rzecz: masz taka manierę „misterową”. Cieszę się, że Asia zaproponowała to hula hop, bo przez chwilę zobaczyłam ciebie trochę w takiej rozluźnionej sytuacji - stwierdziła Kasia.

Decyzja jury mogła być tylko jedna: finalista konkursu Mister Polski 2017 dostał się na bootcamp.

„Top Model 10” – Wiktoria Pawliszewska

Kolejna uczestniczka zjawiła się na castingu ze swoim świeżo upieczonym mężem, Maćkiem. Co ciekawe, ich ślub odbył się zaledwie kilka dni wcześniej. 25-latka z Warszawy kończy studia magisterskie na kierunku fizjoterapia i uczy dzieci programowania. Dzięki temu, że starszy brat uczył ją matematyki jeszcze zanim na dobre nauczyła się czytać i pisać, w szkole nigdy nie miała żadnych problemów z tymi przedmiotem. Nauczyciele stwierdzili więc, że przeniosą ją o klasę wyżej. Wiktoria urodziła się w grudniu, więc ostatecznie wszystko złożyło się na to, że studia zaczęła w już wieku zaledwie 17 lat.

Udział w Top Model ma jej pomóc w spełnieniu marzenia o powrocie na scenę. przez kilka lat uczęszczała bowiem do szkoły baletowej oraz skończyła szkołę muzyczną drugiego stopnia. Na castingu zachwyciła jury swoją energią i wyczuciem sceny.

Masz w sobie bardzo dużo słońca - stwierdził Marcin Tyszka.

Pozostali czonkowie jury w pełni się z nim zgodzili i zdecydowali, aby przepuścić ją do kolejnego etapu programu.

„Top Model 10” – Kacper Jasiński

20-latek o nieprzeciętnej urodzie przyjechał na casting do Top Model 10 ze swoją siostrą, Roksaną. Pochodzi z Łodzi. Jakiś czas temu próbował już swoich sił w modelingu, ale niestety jego plany pokrzyżowała trudna sytuacja rodzinna. Musiał bowiem zająć się swoim tatą, który bardzo ciężko przechodził COVID-19.

Kacper nie ukrywa, że od 10 lat mieszka w domu dziecka. Jego mama ma problem z chorobą alkoholową, a tata nie mógł się nim zająć ze względu na swoje obowiązki zawodowe.

Zdaniem Joanny Krupy kandydat na modela wygląda jak młody Johnny Depp. Z kolei Marcin Tyszka porównał go do innego przystojnego aktora, Roberta Pattinsona. Choć Kacper bardzo się stresował, ostatecznie przekonał do siebie jury i przeszedł do kolejnego etapu show.

„Top Model 10” – Blanka Stajkow

Jak sama stwierdziła ma tylko 167 cm wzrostu, ale ogromne ambicje. 22-latka ze Szczecina zjawiła się na castingu w towarzystwie swojego chłopaka, Janka. Są razem już od czterech lat.

W żyłach Blanki płynie polsko-bułgarska krew. Jury szybko dostrzegli jej niesamowity temperament, dlatego zaproponowali jej sesję z udziałem... dmuchanego jednorożca. Przebojowa Blanka poradziła sobie jednak z tym wyzwaniem, choć padły obawy, że może jest nawet zbyt seksowna jak na standardy Top Model.

Kasia Sokołowska stwierdziła, że Blanka bardziej nadaje się do robienia show, a nie do modelingu, ale pozostali jurorzy byli na „tak”, więc zobaczymy ją na bootcampie.

„Top Model 10” – Adam Lochyński

Adam ma 20 lat i pochodzi z Wągrowca. Obecnie mieszka i studiuje w Poznaniu. Jego największe pasje to fotomodeling, muzyka i sport. Uwielbia grać na gitarze klasycznej i spędzać czas na siłowni. Zamiłowanie do dbania o formę odziedziczył po swoim tacie. Swój pierwszy trening odbył już jako pięciolatek.

Na zdjęciach portretowych wykonanych przez Marcina wyszedł rewelacyjnie, dlatego jury nie miało problemu z decyzją: Adam także dostał się do kolejnego etapu Top Model 10.

„Top Model 10” – Weronika Zoń

Ma 21 lat i na casting do Top Model 10 przyleciała ze swoim bratem Kamilem specjalnie z Southampton, gdzie mieszka na co dzień. Przy okazji miała okazję po raz pierwszy w życiu zwiedzić Warszawę. Pochodzi z Bielska-Białej, ale w wieku 13 lat przeprowadziła się na stałe do Anglii z mamą i dwoma braćmi.

O udziale w Top Model myślała już rok wcześniej, ale doszło wtedy do wniosku, że nie jest jeszcze na to w pełni gotowa. W ostatnich miesiącach spędziła długie godziny na siłowni. Wysportowaną sylwetkę i charyzmę Weroniki doceniło jury, wręczając jej Złoty Bilet.

„Top Model 10” – Łukasz Wasielewski

Ma 21 lat i pochodzi z Kuźnicy. Pracuje w sklepie muzycznym, a w wolnym czasie gra na gitarze elektrycznej i basowej. Od trzech lat mieszka w Łodzi. Na castingu wspierała go przyjaciółka Maja. Jurorom bardzo spodobał się jego film, który wysłał wraz ze swoim zgłoszeniem do programu. Zastanawiali się jednak, gdzie podziały się jego energia i entuzjazm, które dostrzegli na nagraniu.

Łukasz powiedział, że wynika to ze stresu i podzielił się swoją historią.

Jestem trzeźwym narkomanem - wyznał.

Eksperymenty Łukasza z substancjami psychoaktywnymi w pewnym momencie na tyle wymknęły się spod kontroli, że jego mama martwiła się o jego życie. W końcu w wieku 18 lat trafił do ośrodka odwykowego i nauczył się się żyć od nowa.

Intrygujesz mnie, jestem na tak - oznajmił Tyszka.

Pozostali jurorzy postanowili także dać mu szansę w kolejnym etapie.

„Top Model 10” – Dominika Ulatowska

Następnie widzowie mieli okazję poznać przebojową Dominikę z Glasgow i jej równie energiczną i mamę. 22-latka mieszka w Szkocji już od 16 lat, dlatego łatwiej jej było rozmawiać z jury z języku angielskim. Kasia Sokołowska i Joanna Krupa bardzo ją polubiły, ale uznały, że niestety nie nadaje się do tego programu.

„Top Model 10” – Sophia Mokhar

Na koniec odcinka przed jury zaprezentowała się piękna Białorusinka o polskich korzeniach, Sophia. Pochodzi z Mińska, ale od sześciu lat mieszka w Warszawie. Na castingu wspierał ją jej przyjaciel Siergiej. 24-latka wyznała, że już od dawna marzyła o karierze modelki, ale nie była w stanie go zrealizować przez swoją sytuację.

Zapytana przez jury, co dokładnie miała na myśli, Sophia ujawniła, że jest transpłciową kobietą, a jej przyjazd do Polski nie był związany jedynie z chęcią podjęcia studiów na polskiej uczelni, ale także z faktem, że na Białorusi takie osoby jak ona mają o wiele trudniej. Zdradziła, że obecnie czuje się dobrze w swoim ciele i może liczyć na ogromne wsparcie ze strony swojego ukochanego chłopaka.

Jury było pod wielkim wrażeniem jest zgrabnej sylwetki i jednogłośnie zdecydowało, że powinna pojawić się na bootcampie.

Zdjęcia wszystkich uczestników drugiego odcinka Top Model znajdziecie już teraz w naszej galerii.