Co wydarzyło się w ósmym odcinku „Top Model 10”? Tym razem uczestniczki oraz uczestnicy pracowali w małych grupach, a następnie w duetach. Wzięli udział w dwóch kilku sesjach zdjęciowych (w tym inspirowanej mitologią słowiańską, która następnie została skomentowana przez jury modowego show), a także nagrali reklamę promującą gumy do żucia. Nie zabrakło emocji (także tych negatywnych) oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Z programu odpadły aż dwie osoby. 

„Top Model 10”: odcinek 8 – edytorial modowy

Już na początku ósmego odcinka uczestniczki oraz uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Pracując w trójkach albo czwórkach, musieli stworzyć modowe edytoriale inspirowane stolicami mody – Nowym Jorkiem, Mediolanem, Londynem i Paryżem. Proste, a do tego przyjemne zadanie? Nic bardziej mylnego. Osoby, które biorą udział w jubileuszowej edycji show, przygotować stylizacje do każdego zdjęcia, zwrócić uwagę na lokalizację, jak również zadbać o odpowiednie kadry. W jednej z drużyn doszło do poważnych spięć. Dominika, Ola oraz Sophie nie potrafiły się dogadać. Natomiast Kacper, który współpracował z dziewczynami, zdecydował, że nie będzie angażował się w ten konflikt. Kto wygrał w tym zadaniu? Według uczestniczek oraz uczestników „Top Model 10”, najlepiej poradzili sobie Łukasz, Weronika i Adam. 

„Top Model 10”: odcinek 8 – reklama gum do żucia

Przypomnijmy, że Mikołaj Krawiecki zwyciężył w poprzednim odcinku „Top Model 10”. W związku z tym mógł nie tylko przeprowadzić się do pokoju VIP (co ciekawe, postanowił dzielić go z kolegami z programu), ale również zdecydować, kto stanie na czele grup w kolejnym zadaniu. Postawił na Olę i Kacpra. Następnie Michał Piróg ujawnił, że uczestniczki oraz uczestnicy będą musieli wystąpić w spocie promującym gumy do żucia. Za nagranie odpowiadał Marcin Starzecki. Co więcej, mieszkanki oraz mieszkańcy domu Top Model mogli liczyć na wsparcie Michała „Miśka” Koterskiego, czyli popularnego aktora i komika. Tym razem najlepsi okazali się Mikołaj, Dominika, Arek oraz Łukasz. 

Warto jednak zaznaczyć, że i tym razem nie obyło się bez spięć. Mikołajowi nie spodobało się zachowanie Arka. Nie próbował tego ukrywać. Co więcej, zachowanie kolegi z programu skomentowała także Weronika, czyli zdobywczyni złotego biletu. Jak przyznała przed kamerami, najstarszy uczestnik „Top Model 10” jest „marudą”. 

„Top Model 10”: odcinek 8 – sesja w słowiańskim stylu

W końcu przyszedł czas na sesję zdjęciową, której efekty oceniło później jury. Co tym razem przygotowali twórcy i twórczynie modowego show? W ósmym odcinku „Top Model 10” uczestniczki oraz uczestnicy wzięli udział w sesji inspirowanej mitologią słowiańską. Musieli pozować w taki sposób, aby opowiedzieć pewne historie i jak najlepiej oddać klimat dawnych czasów. Jednocześnie mogli skorzystać z cennych wskazówek Michała Piróga, fotografki – Magdaleny Łuniewskiej oraz Julii Banaś, czyli jednej z najpopularniejszych i uznanych modelek z Polski, która ma na swoim koncie współprace z topowymi projektantami / projektantkami, a także pojawiała się na okładkach prestiżowych magazynów o modzie i nie tylko. 

Zadanie to okazało się bardzo trudne dla niektórych uczestniczek i uczestników. Julka, Weronika, Mikołaj oraz Arek musieli pracować w (zimnej) wodzie. Z kolei Kacper oraz Dominika pozowali w towarzystwie konia. Niestety uczestniczka, która pochodzi z Koszalina, nie mogła utrzymać się na jego grzbiecie i spadła. Na szczęście nie zrobiła sobie krzywdy. Problemy z pozowaniem mieli również Sophie, Ola oraz Adam. Nie potrafili skoordynować swoich ruchów i zachować odpowiednich odstępów, żeby nie zasłaniać się na zdjęciach. 

„Top Model 10”: odcinek 8 – kto wygrał?

Kto poradził sobie najlepiej w tym zadaniu? Joannie Krupie, Kasi Sokołowskiej, Marcinowi Tyszce, Dawidowi Wolińskiemu oraz Julii Banaś najbardziej spodobało się zdjęcie Julki i Weroniki. Według nich, to właśnie jedna z dziewczyn zasłużyła na wygraną. W tym tygodniu do pokoju zwycięzcy / zwyciężczyni w domu Top Model wprowadzi się Julia Sobczyńska

Zobacz także:

„Top Model 10”: odcinek 8 – kto odpadł?

Finał „Top Model 10” zbliża się wielkimi krokami. Zadania są coraz trudniejsze, a od uczestniczek i uczestników wymaga się coraz więcej. Jury zdecydowało, że w tym tygodniu (aż!) dwie osoby muszą pożegnać się z programu. Ósmy odcinek „Top Model 10” był ostatnim, w którym mogłyśmy oglądać Łukasza Wasielewskiego oraz Aleksandrę Skubis. Warto dodać, że Michał Piróg nie skorzystał z możliwości przywrócenia ich do programu.