Za nami emisja pierwszego odcinka „Top Model 11”, który jeszcze przed premierą wzbudził wiele emocji, a to m.in. dlatego, że na castingu pojawiła się Martyna Kaczmarek, czyli influencerka promująca feminizm, akceptację siebie oraz ideę siostrzeństwa. 7 września dowiedzieliśmy się i dowiedziałyśmy się, czy przeszła dalej, a także poznaliśmy kolejnych uczestników nowej edycji największego modowego show w Polsce. Sprawdźcie, co działo się w premierowym odcinku 11. sezonu „Top Model” i kto tym razem zachwycił jury, czyli Joannę Krupę, Kasię Sokołowską, Marcina Tyszkę oraz Dawida Wolińskiego

„Top Model 11”: odcinek 1. Co się wydarzyło?

Na samym początku przekonaliśmy się, że ten sezon będzie niezwykle emocjonujący. Przed uczestnikami oraz uczestniczkami wymagające zadania, w tym ekstremalne sesje zdjęciowe, pokazy mody, jak również nagrania. Na szczęście będą mogli liczyć na wsparcie Michała Piróga, który jest związany z „Top Model” od pierwszej edycji, a także gości i gościń specjalnych. Wśród nich m.in. Maria Dębska oraz Jessica Mercedes.  

„Top Model 11”: odcinek 1. Co działo się podczas castingów? Kto przeszedł dalej?

W pierwszym odcinku twórczynie i twórcy modowego show ujawnili, co działo się podczas castingów. 

Adrian Nkwamu

Pierwszy uczestnik, którego poznaliśmy w tym odcinku, to Adrian Nkwamu, który mieszka w miejscowości Jawor. Jego tata pochodzi z Tanzanii, a mama z Polski. Ma brata bliźniaka. 20-latek studiuje finanse i rachunkowość, poza tym lubi sport, na czele ze sportami walki. Na casting do „Top Model 11” przyszedł z przyjaciółką. Podczas spotkania z jury przyznał, że w przeszłości doświadczył rasizmu i że lubi swój kolor skóry, ponieważ czyni go wyjątkowym. Po krótkiej rozmowie Marcin Tyszka zrobił mu zdjęcia. Następnie – podczas mini głosowania – Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński zdecydowali, że Adrian Nkwamu przechodzi do kolejnego etapu. Fajna energia, jest z tobą wesoło, świetnie wyglądasz – ocenił popularny fotograf. 

fot. materiały prasowe TVN

Michalina Wojciechowska

Następnie w studiu pojawiła się Michalina Wojciechowska, która ma 24 lata, pochodzi z Ostródy, a aktualnie studiuje psychologię i pracuje jako kelnerka w restauracji. Dziewczyna opowiedziała, że wychowała się bez taty. Dorastała pod opieką mamy i babci, która jest jej bardzo bliska. Rozmawiając z Michałem Pirógiem, przyznała, że już w przeszłości, mając 16 lat, próbowała swoich sił w modelingu. Potem – podczas spotkania z jury – wyznała, że niedawno rozstała się z chłopakiem, z którym mieszkała przez trzy lata w Brazylii i wróciła do Polski. Teraz jestem skupiona na sobie – powiedziała. Jurorki oraz jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem jej urody i figury. Zaprosili ją do kolejnego etapu. 

fot. materiały prasowe TVN

Zobacz także:

Filip Ferner

Na wybiegu zaprezentował się również Filip Ferner. Jak poinformował, ma 20 lat, urodził się w Ukrainie, ale większość swojego życia spędził w Polsce – mieszka w Warszawie. Niedawno skończył liceum i planuje dalszą edukację. Jednak przez ostatnie miesiące skupiał się na pomocy ofiarom wojny. Wykorzystał znajomość języka ukraińskiego, by udzielać potrzebnych informacji osobom, które chciały się przedostać z Ukrainy do Polski. Co ciekawe, podczas castingu do „Top Model” jury zwróciło uwagę na jego podobieństwo do Marcina Tyszki. Postanowili dać mu szansę. 

fot. materiały prasowe TVN

Weronika Pawelec

Kolejna uczestniczka to Weronika Pawelec. Dziewczyna, która marzy o karierze modelki, pochodzi z małej wsi w województwie świętokrzyskim. Jednak po maturze przeprowadziła się do Poznania, to właśnie tam chce teraz mieszkać. Weronika Pawelec przyznała, że jest osobą niesłyszącą, co utrudnia jej komunikację na co dzień, natomiast w przeszłości wpłynęło negatywnie na relacje z rówieśnikami i rówieśniczkami. Mimo to nie ma zamiaru się poddawać. Zrobiła dobre wrażenie na Joannie Krupie, Kasi Sokołowskiej, Marcinie Tyszce, jak również na Dawidzie Wolińskim i przeszła dalej. 

fot. materiały prasowe TVN

Maksym Makovetskyi i Leonardo Marques

Swoich sił postanowił spróbować też Maksym Makovetskyi – 25-letni obywatel Ukrainy, który od dwóch lat mieszka w Polsce. Bierze udział w warsztatach aktorskich, poza tym pracuje jako kurier, kelner i model. Co ciekawe, podczas castingu towarzyszył mu pochodzący z Brazylii Leonardo Marques, który w przeszłości spotykał się z Marceliną Zawadzką. Choć miał być tylko wsparciem, za namową Michała Piróga, a następnie jury też wziął udział w castingu. Obu zaproszono do kolejnego etapu. 

fot. materiały prasowe TVN

Martyna Kaczmarek

Wspomniana już Martyna Kaczmarek, która przyjechała na casting z mamą, także przeszła do dalszego etapu – niebawem zobaczymy ją na bootcampie. Jury zachwyciło się jej urodą, szczególnie proporcjami. Zgodnie przyznali, że może być inspiracją dla wielu kobiet, które marzą o karierze w modelingu i nie tylko. 

fot. materiały prasowe TVN

Natalia Woś

W castingu do „Top Model 11” wzięła udział również Natalia Woś, którą możecie kojarzyć z poprzedniego sezonu. 17-latka próbowała swoich sił w ubiegłym roku, ale niestety odpadła na etapie bootcampu. Zrozumiała, dlaczego wtedy się nie udało, wyciągnęła wnioski, a ostatnie miesiące przeznaczyła na pracę nad sobą, w tym nad swoim ciałem. Chyba się opłaciło, ponieważ jurorki oraz jurorzy byli szczerze zachwyceni i zaprosili uczestniczkę do kolejnego etapu. 

fot. materiały prasowe TVN

Ania

Joannie Krupie, Kasi Sokołowskiej, Marcinowi Tyszce oraz Dawidowi Wolińskiemu spodobała się również energia Ani – wytatuowanej mieszkance Gdyni, która przyszła do „Top Model”, by przełamać stereotypy. Jeszcze parę lat temu nie wyobrażałabym sobie, żeby przyjść tutaj, stanąć przed wami i wyglądać tak, jak wyglądam. To by było dla mnie abstrakcyjne – wyznała, stojąc przed jury. Przeszła dalej. 

fot. materiały prasowe TVN

Borys Barchan

Ostatni uczestnik, którego poznaliśmy w pierwszym odcinku „Top Model 11”, to Borys Barchan. Czyli 19-latek z Lublina. Chłopak uczy się zaocznie w liceum ogólnokształcącym, a na co dzień pomaga swojemu tacie w warsztacie samochodowym. Na casting do programu przyszedł z dziewczyną i rodziną, a na miejscu mógł liczyć również na wsparcie Łukasza Wasielewskiego, który brał udział w jubileuszowej edycji show. Jak się okazało, Borys Barchan już kilka lat temu słyszał, że mógłby spróbować swoich sił w modelingu, jednak – jak sam to określił – miał niepoukładane w głowie. Jako nastolatek dużo imprezował, ma na swoim koncie doświadczenia z alkoholem i narkotykami. Zmienił swój styl życia po śmierci kolegi. 

fot. materiały prasowe TVN

W drugim odcinku „Top Model 11”, którego emisję zaplanowano na 14 września, poznamy kolejnych uczestników i uczestniczki. 

„Top Model 11” – gdzie oglądać?

Przypomnijmy, że program „Top Model” jest emitowany w środy o godz. 21:30 na kanale TVN. Odcinki są dostępne także w serwisie Player. Co więcej, o tym, co działo się podczas modowego show, możecie przeczytać na Glamour.pl.