Coco Chanel powiedziała, że kiedy kobieta zmienia swoją fryzurę, wkrótce zmieni swoje życie. Musimy przyznać, że rzeczywiście coś w tym jest. Jeżeli jednak nie planujecie żadnych – prywatnych rewolucji, to i tak zachęcamy was do odświeżenia fryzury. Kiedy jak nie latem? W końcu, najcieplejsza pora roku sprzyja szaleństwu! Bierzemy pod lupę temat najmodniejszych fryzur w sezonie wiosna-lato 2019 i podpowiadamy, jakie cięcia znajdują się w aktualnych trendach urodowych!  

Trendy 2019: Modne fryzury na lato – bob

Bob kojarzy nam się przede wszystkim z Anną Wintour. Proste włosy z grzywką stały się znakiem rozpoznawczym redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue’a. Na podobną fryzurę zdecydowała się jedna z naszych ulubionych wokalistek młodego pokolenia – Dua Lipa. Cięcie „na boba” jest bardzo proste, eleganckie i uniwersalne. I właśnie to najbardziej nam się podoba! Historia tego modnego cięcia sięga początków XX wieku, ale również w sezonie wiosna-lato 2019 uznawane jest za jedno z najmodniejszych i najbardziej stylowych.

Trendy 2019: Modne fryzury na lato – long bob

Long bob, czyli tak zwany lob stał się modny kilka sezonów temu. Pokochałyśmy to cięcie, ponieważ pasuje ono niemalże każdemu – niezależnie od wieku, kształtu twarzy, czy struktury włosów. Serio! Co więcej, taką fryzurę możecie nosić na wiele sposobów, na przykład z przedziałkiem na środku, włosami zaczesanymi na jedną stronę, mocnym cieniowaniem lub (uwaga! To nasza ulubiona wersja) z surferskimi falami. Idealna opcja na lato! Gdzie szukać inspiracji? Oczywiście na czerwonym dywanie (spójrzcie na zdjęcia Maisie Williams, czy Millie Bobby Brown) oraz na Instagramie. Ach, no i w naszej galerii!

Trendy 2019: Modne fryzury na lato – pixie cut

Kobiety zaczęły (drastycznie!) skracać swoje włosy po zakończeniu I Wojny Światowej. Wiązało się to oczywiście z rosnącym w siłę ruchem emancypacyjnym. Krótką fryzurę z grzywką wypromował wtedy Antoni Cierplikowski, który wciąż uznawany jest za jednego z najpopularniejszych fryzjerów w Polsce. Cięcie w stylu pixie powróciło do łask w latach 60. – nosiła je chociażby Twiggy. Fryzura modelki zyskała miano kultowej. Krótkie fryzury z grzywką znów są hot! W sezonie wiosna-lato 2019 pixie cut lansuje między innymi Bella Hadid.   

Modne fryzury 2019: Stylowe koki gwiazd. Jakie upięcia królują na czerwonym dywanie? >>>