Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i sprawiła, że przewartościowaliśmy wiele rzeczy w swoim życiu. Narodowa kwarantanna i nieustające obostrzenia wymusiły zmianę nawyków w praktycznie każdym aspekcie naszego życia: zarówno, jeśli chodzi o podejście do zdrowia, relacje międzyludzkie, związki, a także w kwestii urody. Zmieniło się bardzo dużo, ponieważ zamknięcie salonów kosmetycznych i wprowadzone ograniczenia korzystania z usług kosmetycznych sprawiły, że musiałyśmy szukać domowych i szybkich rozwiązań, aby o siebie zadbać. Jak 2020 rok wpłynął na trendy w pielęgnacji 2021? I jakie tendencje będą najmocniejsze? Dowiesz się tego poniżej. 

Skóra na detoksie, czyli co dały mi dwa tygodnie bez makijażu i jak wpłynęły na stan mojej cery >>>

Trendy w pielęgnacji 2021 – im prościej, tym lepiej

Po fascynacji koreańską pielęgnacją i 10 krokach rutyny, które wymagały nie tylko czasu, ale także wielu różnych kosmetyków, przyszedł czas na pielęgnacyjny minimalizm. Chętniej sięgamy po naturalne rozwiązania od lokalnych marek, które mają transparentną politykę produkcji. Co więcej, w 2021 roku ograniczymy codzienną pielęgnację do niezbędnego minimum – oczyszczanie i nawilżanie, a także regularne złuszczanie będą stanowiły podstawę rutyny.

Trendy w pielęgnacji 2021 – wielofunkcyjne kosmetyki 

W temacie ograniczania etapów pielęgnacji, zminimalizujemy również kosmetyki. Jednym z najmocniejszych trendów 2021 roku będą wielofunkcyjne produkty, np. sztyfty, które pełnią rolę balsamu do ciałam, kremu do twarzy i pod oczy, a nawet z powodzeniem zastąpią oliwkę na suche skórki paznokci i będą ratunkiem dla wyjątkowo przesuszonych miejsc, np. łokci czy kolan. Nasze ulubione kupicie u polskich marek: Ala Beauty oraz Ministerstwo Dobrego Mydła! Są świetne nie tylko dzięki wielofunkcyjnym i głęboko odżywczym właściwościom, ale również pięknie pachną, a także zachwycają minimalistycznym designem. 

Trendy w pielęgnacji 2021 – minimalistyczny makijaż

Wiele z nas zrezygnowało podczas pandemii z pełnego makijażu – ten trend będzie miał swoją kontynuację w przyszłym roku. Stawiamy pielęgnację ponad make up i kompleksowo dbamy o swoją cerę. Jesteśmy również bardziej świadome tego, że podstawą udanego makijażu jest zadbana skóra, a czas, który spędzamy w domu, sprzyja zabiegom pielęgnacyjnym. 

Trendy w pielęgnacji 2021 – domowe spa

Wszystko sprowadza się do tego, że polubiłyśmy domowe spa i zabiegi w domowym zaciszu, dlatego w 2021 roku już jako ekspertki poświęcimy jeszcze więcej czasu na upiększanie się za pomocą maseczek w płachcie, peelingów do ciała, masażu na sucho itd. W 2020 roku zdałyśmy sobie sprawę, że nie wszystkie kosztowne zabiegi są potrzebne, a większość efektów możemy uzyskać dzięki systematyczności i wykorzystaniu kosmetyków, dostępnych w drogeriach. Mocną tendencją są peelingi kwasowe, które najlepiej stosować jesienią i zimą – leczą stany zapalne, niwelują blizny i nierówną strukturę naskórka, zapobiegają powstawaniu zaskórników i wyrównują koloryt skóry. 

Trendy w pielęgnacji 2021 – włosy na tapecie

Od niedawna zaczęłyśmy przykładać ogromną wagę do pielęgnacji włosów, a terminy takie jak „porowatość włosów”, „równowaga PEH” czy „wcierka” nie są nam już obce. Przyczynił się do tego na pewno lockdown, a także grupa Włosing, gdzie znajdziecie mnóstwo perełek i porad, jak dbać o włosy i to w dodatku niewielkim kosztem. W 2021 roku wszystkie maski na włosy, płukanki i inne domowe mikstury, poprawiające kondycję włosów, będą więc mocnym trendem.