Co trzeba mieć, by zacząć ćwiczyć w domu?

Planowałyście zacząć ćwiczyć, by poprawić formę na wiosnę, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała wam plany, bo siłownie lepiej omijać szerokim łukiem (i najlepiej w ogóle nie wychodzić z domu)? Spójrzcie na to inaczej, bo właśnie pojawiły się nowe możliwości. Wiele szkół jogi, tańca, sportów walki i innych dyscyplin, które z powodu koronawirusa są czasowo zamknięte, przygotowały dla swoich klientów treningi online. Trudno więc o lepszy czas, by zacząć ćwiczyć – w końcu nie trzeba nawet wychodzić z domu, a zajęcia online są prowadzone bezpłatnie (choć warto przekazać datek na konto takich placówek, mimo, że jest to dobrowolne). A więc, koniec wymówek! Pora się ruszyć. Oto, co może się wam przydać.

Jak zacząć ćwiczyć w domu, aby schudnąć? Najlepsze ćwiczenia w domu >>>

Akcesoria przydatne podczas ćwiczeń w domu (i nie tylko):

1. Mata do ćwiczeń

Must-have! Zwłaszcza, że jest potrzebna nie tylko do jogi, ale właściwie do wszelkich ćwiczeń, które wykonuje się na podłodze. Dzięki niej, nie tylko nie będziecie się ślizgać na parkiecie, ale i unikniecie otarcia pleców o twardą podłogę. 

2. Taśmy lub paski do ćwiczeń

Jeśli ćwiczysz jogę (i nie tylko), pomocne mogą okazać się także taśmy do ćwiczeń, które pomogą ci przyjąć i zachować prawidłową pozycję. 

Ćwiczenia z gumą na pośladki, które wykonasz w domu - sprawdź jakie są proste >>>

3. Piłka do ćwiczeń

Piłka gimnastyczna jest wielofunkcyjna. Pomaga wzmacniać i rozciągać mięśnie, i można ją wykorzystywać nie tylko przy okazji codziennych ćwiczeń, ale i rehabilitacji. Można także... siedzieć na niej, pracując w domu przy biurku. Kręgosłup wam za to podziękuje, a wy utrwalicie sobie prawidłową postawę. 

4. Hantle

Domowa siłownia? Bardzo proszę! Hantle do podstawa wyposażenia. Początkującym polecamy te o wadze pół kilo każdy. Z czasem warto zwiększyć obciążenie.

5. Strój sportowy

Nic tak nie poprawia motywacji do ćwiczeń jak... fajny strój sportowy. Wygodne buty, legginsy w modne wzory czy świetnie skrojony oddychający top sportowy. Nie będziesz mogła się doczekać, żeby je założyć!