Tusz do rzęs to kosmetyk, którym podkreślamy przede wszystkim włoski na górnej powiece. Pomimo że możemy je pogrubiać, wydłużać i podkręcać, to jednak czasami przydałaby się mała odmiana. Wtedy można skupić się na tych krótszych rzęsach z dolnej powieki. Pamiętacie sposób, w jaki podkreślała je Twiggy? Zresztą wskazówek nie trzeba wcale szukać kilka dekad wstecz. Konkretny trik makijażowy może sprawić, że to właśnie rzęsy z dolnej powieki staną się głównym punktem make-upu. Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym w kontekście Seleny Gomez, ale analizując makijaże innych gwiazd widać, że to większy trend. Okazuje się bowiem, że rzęsy jak u lalki to makijaż retro, który prezentowały także Zendaya, Maya Hawke i Taylor Russell. Oprócz dobrej maskary do powielenia takiego make-upu będzie potrzebne coś jeszcze. Tusz do rzęs z efektem jak u lalki będzie bowiem kompletnym narzędziem dopiero w zestawieniu z pęsetą. Sztuczka makijażowa Seleny Gomez już jakiś czas temu rozpaliła TikToka do czerwoności. Gwiazda zamiast malować klasycznie dolne rzęsy, nałożyła tusz na pęsetę i zaciskała nią kępki na dolnej powiecie. Efekt zrobił wrażenie. Do tego można go powielić z pomocą różnych maskar, które dodatkowo dadzą oczekiwany efekt na górnej powiecie.

Tusz do rzęs z efektem jak u lalki – Eveline Cosmetics Variete

Jeżeli już mamy sięgnąć po tusz do rzęs, który pozwoli nam pięknie podkreślić spojrzenie, to najlepiej wybrać jedną z bestsellerowych maskar, która cieszy się świetnymi recenzjami. Jedną z nich jest Eveline Cosmetics Variete. Ten konkretny tusz do rzęs powstał, żeby pomóc w stworzeniu scenicznego make-upu. Co dokładnie kryje się za teatralnym spojrzeniem? Ten kosmetyk do makijażu przede wszystkim zwiększa objętość i wydłuża rzęsy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z jego pomocą zadziało się coś jeszcze. Sprawdzi się bez problemu jako tusz do rzęs z efektem jak u lalki. Potrzebne będzie mu tylko wsparcie pęsety i w kilka chwil będzie można zafundować sobie makijaż oka, który już wcześniej zachwycił Selenę Gomez czy Zendayę.

 

 

Tusz do rzęs z efektem jak u lalki – Orphica Up Mascara

Makijaż oka w stylu retro? Inspiracją sprzed lat w temacie malowania dolnych rzęs może zostać nie tylko Twiggy, ale też Sharon Tate. Obie wiedziały, że tak podkreślone oko robi niesamowite wrażenie. Co stoi zatem na przeszkodzie, żeby ich ulubiony make-up powielić współcześnie? Na szczęście nic. Wystarczą dwie rzeczy, żeby zatrzepotać rzęsami jak u lalki. Pierwszą z nich jest maskara, a drugą pęseta. W tym celu można wybrać na przykład tusz do rzęs Orphica Up Mascara. Ta wielozadaniowa maskara pogrubia, wydłuża i podkręca, co będzie widoczne przede wszystkim na rzęsach z górnej powieki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby trochę tej magii przenieść też na dolne rzęsy. Z jej pomocą i trikiem makijażowym Seleny Gomez szybko można odmienić dotychczasowy makijaż.

 

 

Zobacz także:

Tusz do rzęs z efektem jak u lalki – Miya myNATURALmascara

Wydłuża rzęsy, podkręca, z każdym pociągnięciem zwiększa ich objętość, a do tego jeszcze pielęgnuje, odżywia, nabłyszcza i wzmacnia. Taka właśnie jest maskara Miya myNATURALmascara. Jej czarne pigmenty mineralne sprawdzą się nie tylko do podkreślenia rzęs w tradycyjnym rozumieniu, ale będą też idealne do odtworzenia looku lalki. W kontekście make-upu Zendayi czy Seleny Gomez mniej liczy się konkretna szczoteczka czy odżywcza formuła, ale kiedy myślimy już o pełnym makijażu oka, to te atuty zaczynają mieć znaczenie. Kluczem jednak jak w każdym przypadku jest nie tylko malowanie rzęs, ale również pęsety i jej zaciskanie na kępkach, które zupełnie odmienią dotychczasowy make-up.

 

 

Tusz do rzęs z efektem jak u lalki – Maybelline Lash Sensational

Szukając nowego tuszu do rzęs na listach bestsellerów nie sposób pominąć maskarę Maybelline Lash Sensational. Setki zachwytów na jej temat sprawiają, że warto mieć ją w swojej kosmetyczce. Może być także idealnym tuszem, kiedy akurat zapragnie się stworzyć rzęsy jak u lalki. Kluczowa jest tu bowiem mocno napigmentowana formuła. Tusz do rzęs z efektem wachlarza zostawi go na górnej powiece. Na dolnej za to nie będą już potrzebne możliwości drzemiące w jego szczoteczce. Rolę akcesorium, którym naniesiemy tusz na rzęsy, przejmie bowiem pęseta, którą będzie trzeba zaciskać dokładnie w taki sposób, jak zrobiła to Selena Gomez. Retro make-up oka może być opcją na co dzień lub tylko na specjalne okazje.

 

 

Tusz do rzęs z efektem jak u lalki – Rare Beauty Perfect Strokes Universal Mascara

Skoro głównym bodźcem do stworzenia makijażu rzęs z efektem jak u lalki może być Selena Gomez, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tym celu wykorzystać maskarę jej autorskiej marki. Rare Beauty Perfect Strokes Universal Mascara to jeden z bardzo lubianych kosmetyków z brandu gwiazdy. Używa go zresztą sama Selena Gomez, która jest żywą reklamą swoich produktów. Kosmetyk pogrubia, wydłuża i podkręca rzęsy, a do tego może być pomocny w uzyskaniu spojrzenia lalki. Głęboko czarna, wodoodporna formuła utrzymuje się przez cały dzień bez kruszenia i rozmazywania. Jeżeli makijaż oka w stylu retro to właśnie inspiracja, która ma zostać przeniesiona na grunt codzienności, to z pomocą tego kosmetyku z pewnością będzie to łatwe. Udowodniła to sama Selena.