Trzeci odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” otworzył występ prowadzących show, czyli Piotra Gąsowskiego oraz Macieja Dowbora, którzy jako amerykański duet soulowy Charles & Eddie i zaśpiewali ich debiutancki hit z początku lat 90. pt. „Would I Lie To You”. Trzeba przyznać, że byli bardzo uroczy.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – występy z 3. odcinka 

W konkursowej części programu jako pierwsza na scenie wystąpiła Barbara Kurdej-Szatan. Gwiazda seriali „W rytmie serca” i „M jak miłość” tym razem wcieliła się w jedną z obecnie najgorętszych postaci polskiej sceny muzycznej, czyli Sanah. Basia zaśpiewała singiel etc. (na disco) z drugiego studyjnego albumu piosenkarki o nazwie „Irenka”. Jak można się było spodziewać, było bardzo romantyczne i dziewczęco.

Jesteś tak wspaniała i słodka jako ta Sanah. Wydaje się , że to jest twoje drugie wcielenie. Barwa głosu jest zadziwiająco podobna - zachwyciła się Małgorzata Walewska. - Genialnie zrobiłaś głos Sanah. Kapitalnie odtworzyłaś klip i klimat - dodała Katarzyna Skrzynecka. - Zobaczyłem naturalność, która jest zawsze kluczem do sukcesu - dopowiedział z kolei Michał Wiśniewski. 

Drugim uczestnikiem był Chris Cugowski. Aktor wykonał utwór „Welcome to the jungle” i zachwycił wszystkie osoby zgromadzone w studiu. Było głośno, dziko i ostro!

Następnie, w bardzo zaskakującej roli wystąpiła Paulina Sykut-Jeżyna, która wcieliła się w sławną amerykańską raperkę Nicki Minaj. Prezenterka wykonała kawałek „Anaconda”.

Niezwykle seksowny i erotyczny kawałek, bo taki ma być. Fantastyczna w nim jest Nicki Minaj, bo ona taka jest. A ty Paulina dziś wykonałaś mega zawodową, profesjonalną robotę; postaciową, choreograficzną, wokalną. Bardzo odważne zadanie! A ty zrobiłaś to tak gorąco, że wąż strażacki jest potrzebny żeby nas tutaj ostudzić - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Czwartym uczestnikiem, który pojawił się na scenie, był Robert Janowski. Doświadczony aktor, wokalista i prezenter telewizyjny wprowadził nas w przepiękny, romantyczny nastrój wykonując jeden z największych hitów Lionela Richiego pt. „Say you, say me”. Za to wykonanie otrzymał owacje na stojąco od całej czwórki jury.

W ogóle nie wystawałeś zza tej postaci. Naprawdę! Ani głosowo, ani w żadne sposób. No pokazujesz tu wielki talent od samego początku. I to jest pierwszy raz dla mnie, kiedy się tak stopiłeś z rolą. Super! - powiedziała oczarowana Małgorzata Walewska. - Naprawdę poniosłeś nas, Serce drży! Ja Ciebie uwielbiam w takich utworach - dodał zasiadający od tego sezonu w jury Gromee. 

Katarzyna Łaska zaskoczyła nas wykonaniem utworu z repertuaru, którego nikt by się po niej nie spodziewał. Zaśpiewała piosenkę disco polo pt. „Bara Bara” z repertuaru zespołu Milano. Tym występem rozruszała całą publiczność w studio, a w szczególności... Michała Wiśniewskiego.

Ja przeszedłem do sekcji tanecznej - zażartował lider grupy Ich Troje, a od niedawna także juror „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Kaśka, wpisałaś się w to idealnie. Wyglądasz jak Bogdan! Przyjąć to wyzwanie to też jest zacne, i nie zbagatelizować tego, tylko w pełni przekazać całą tę charyzmę, którą mają ci wykonawcy, co było widać po publiczności - dodał Michał.  - Jeżeli chodzi o tekst utworu, to ja myślę, że to jest bardzo kulturalne tłumaczenie piosenki Nicki Minaj - zażartowała też Małgorzata Walewska. 

Znany z serialu „Rodzinka.pl” młody aktor Adam Zdrójkowski wcielił się w tym odcinku w postać wokalisty francuskiego zespołu Gipsy Kings i wykonał utwór „Bamboleo”. Zdaniem jury, w tej roli był absolutnie fenomenalny.

Zobacz także:

Adam, ty wcześniej w ogóle nie śpiewałeś, nie miałeś doświadczenia wokalnego, a totalnie potrafisz podrobić te wokale. To jest niesamowite! Ty jesteś jakimś kosmitą! Z każdym utworem się tak rozwijasz tutaj, że naprawdę duże brawa! - powiedział Gromee. 

Klara Williams zaśpiewała  superhit lat 80. o nazwie „Sun of Jamaica” z repertuaru niemieckiego zespołu disco Goombay Dance Band. Po raz pierwszy w programie wcieliła się w postać mężczyzny i wybrnęła z tego zadania wyśmienicie.

Ja uważam, że Klara była znakomita. Skradła moje serce! Po prostu jesteś aż tak brzydka, że aż ładna - powiedziała z żartem Małgorzata Walewska. 

Ostatnim uczestnikiem był Tomasz Ciachorowski, który tym razem wcielił się w postać Olka Klepacza z Formacji Nieżywych Schabuff i zaśpiewał na żywo piosenkę „Ławka”.

Jesteś cudnym Olkiem, Tomek! Naprawdę. Moim zdaniem to była świetna rola, słyszałam głos Olka Klepacza! - zachwyciła się Kasia Skrzynecka. - Jak do tej pory, to jest najlepszy twój występ. Bardzo mi się to podobało - dodał Michał Wiśniewski. 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – wyniki 3. odcinka

Po zsumowaniu wszystkich punktów na szczycie tabeli znalazł się Chris Cugowski i to on wygrał trzeci odcinek show. Najmłodszy syn Krzysztofa Cugowskiego przekazał swój czek na 10 tysięcy złotych na rzecz Bartka Przychodzkiego z Fundacji Się Pomaga.

Tabela wyników po pierwszym odcinku wygląda następująco: 

  1. Chris Cugowski 
  2. Robert Janowski
  3. Tomasz Ciachorowski
  4. Barbara Kurdej-Szatan 
  5. Adam Zdrójkowski
  6. Klara Williams
  7. Paulina Sykut-Jeżyna
  8. Katarzyna Łaska

Dużo zdjęć z trzeciego odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” znajdziecie już teraz w naszej galerii.