Rozstanie dla nikogo nie jest przyjemne. I niestety każdy przeżywa je na swój sposób. Są tacy, którzy potrafią otrząsnąć się po zakończeniu związku z kilka dni, kiedy inni wracają do tego przykrego momentu miesiącami, a nawet latami. Wszystko oczywiście zależy od stopnia zaangażowania w relację danej osoby, ale również od cech charakteru. Ktoś, kto jest bardziej wrażliwy, nie będzie w stanie zapomnieć o ukochanej osobie z dnia na dzień – szczególnie, jeśli złamała mu serce. Jeśli jednak mamy do czynienia z kimś, kto uważa, że nie warto trafić łez z powodu kogoś, kto go zranił, poradzi sobie z rozstaniem zdecydowanie szybciej.

Duży wpływ na reakcję po rozstaniu ma także jego forma. Ponieważ obwieszczenie drugiej osoby tego, że nie chce się już z nią być nie należy do najłatwiejszych, zazwyczaj wolałoby się to mieć jak najszybciej za sobą. Podstawą jest mimo wszystko szczera rozmowa – tylko w taki sposób można okazać partnerowi lub partnerce szacunek. Nawet, jeśli wypowiedziane słowa będą bolesne, to zachowamy klasę mówiąc to, co naprawdę czujemy.

Najgorszą opcją zakończenia związku jest zerwanie poprzez wiadomość SMS, Messengerze czy innym komunikatorze internetowym. Takie rozwiązanie zazwyczaj traktowane jest jako wyraz tchórzostwa oraz braku dobrych manier. Kto ma tendencję do takich zachowań? Niestety – kilka znaków zodiaku. Co za tym stoi? Sprawdźcie (i uważajcie)!


Te znaki zodiaku nie wybaczają i lubią się mścić. Na kogo lepiej uważać? >>>
 

Uważaj na te znaki zodiaku – mogą zerwać z tobą przez SMS! 

Baran (21.03-22.04)

Barany są bardzo impulsywne i często zrobią coś, zanim pomyślą, czy to aby na pewno dobre rozwiązanie. Są też bardzo niecierpliwe, więc jeżeli poczują, że nie chcą być w dłużej w związku, nie będą czekać na spotkanie – zdecydowanie bardziej będą wolały sięgnąć po telefon i wysłać wiadomość.

Byk (21.04-22.05)

Jeżeli Byk uzna, że to koniec, dla niego oznacza to definitywny koniec. Niestety. Byki potrafią być bardzo zaangażowane w relację, więc kiedy pojawia się perspektywa jej rozpadu, a do tego jeszcze rozmowy, mogą stwierdzić, że poświęciły już sporo energii na związek, by jeszcze silić się na dyskutowanie o tym, co poszło nie tak. Napisanie do partnera lub partnerki jest przecież mniej angażujące.


Który film świąteczny pasuje do Twojego znaku zodiaku? >>>
 

Zobacz także:

Ryby (19.02-20.03)

Ryby są wrażliwcami i romantykami, więc zakończenie związku jest dla nich zawsze bardzo ciężkie. Nawet jeśli się z kimś rozstają, dalej darzą tę osobę ogromnym szacunkiem, a nawet uczuciem. Myśl, że mogliby kogoś zranić jest dla nich przerażająca. Więc jeśli już naprawdę muszą kogoś zostawić, nie są w stanie zrobić tego twarzą w twarz. Uznają, że wysłanie wiadomości będzie mniej bolesne. No cóż…

Waga (23.09-23.10)

Wagi nienawidzą, gdy interakcje międzyludzkie stają się zbyt ryzykowne lub agresywne, więc robię wszystko, aby do nich nie doprowadzić. Także w kontekście zerwania z kimś. Wagom na samą myśl, że muszą skonfrontować się z kimś i powiedzieć, że „to koniec”, robi się po prostu słabo. Za to naciśnięcie „wyślij” przychodzi im z ogromną łatwością.


Znaki zodiaku a seks. Oto najlepsze pozycje w łóżku dla każdego znaku zodiaku >>>