Wydarzenie poprowadził aktor Mikołaj Roznerski. Na evencie pojawiły się również takie gwiazdy i influencerzy jak m.in. Joanna Racewicz, Grażyna Wolszczak, Aldona Orman z córką Idalią, Sasha Strunin, Michalina Robakiewicz, Buslav, Suzie Pacałowska czy Ewa Zawada.

Mikołaj Roznerski / Mat. prasowe

Michalina Robakiewicz i Sasha Strunin / Mat. prasowe

Wernisaż Alicji Dmitruk to początek cyklu wydarzeń kulturalno-kulinarnych w AïOLI oraz okazja do spotkań z cenionymi przedstawicielami świata sztuki (w tym tej kulinarnej).

W trakcie wernisażu AïOLI zaprezentowało nowe wiosenno-letnie menu, czyli kulinarną podróż po najlepszych smakach kuchni krajów basenu Morza Śródziemnego – od Hiszpanii, przez Włochy i Grecję, po Maroko, Turcję czy Izrael.

O WYSTAWIE:

Alicja Dmitruk – artystka abstrakcyjna, która poprzez swoje obrazy eksploruje świat emocji, kształtów i kolorów. Jej sztuka to wyraz osobistych doświadczeń i refleksji, gdzie abstrakcja staje się językiem umożliwiającym swobodną interpretację. W swojej sztuce stara się przekraczać granice tradycyjnego pojmowania rzeczywistości, pozostawiając miejsce dla subiektywnych odczuć. Inspiracje czerpie z natury, emocji oraz złożoności ludzkiego umysłu. Jej prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in. w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Malezji, Japonii i Maroko.

Zobacz także:

Artystka jest znana z wykorzystywania techniki action painting, która polega na malowaniu tak, by każdy, najdrobniejszy fragment obrazu był jednakowo ważny i jednakowo wypełniony zapisem malarskiego gestu. Wszystkie obrazy powstały na przełomie ostatnich 7 lat. Na wystawie znajdą się też prace na papierze – rysunki tuszem i kolaże, w których artystka ukazuje swoją pierwotną miłość do surrealizmu.

Część dochodu ze sprzedaży prac malarki zostanie przekazana na Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wystawa potrwa do końca maja.

Materiał promocyjny AïOLI