Wojciech Węcławowicz to zdecydowanie jedna z najbardziej inspirujących postaci, jakie w ostatnich latach przewinęły się przez cieszący się niegasnącą popularnością program Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Fit Oldboy, bo tak takim pseudonimem od kilku lat robi prawdziwą furorę w sieci, udowadnia, że nawet na emeryturze można zrobić formę życia. Czy jego imponująca sprawność fizyczna idzie w parze z tanecznymi umiejętnościami, które umożliwią mu zdobycie Kryształowej Kuli? O tym przekonamy się już wkrótce. Sprawdźcie, co wiemy na temat niesamowitego pana Wojtka!

Wojciech Węcławowicz (Fit Oldboy) – wiek

Fit Oldboy pochodzi z Wałbrzycha. Ma 67 lat, co czyni go nie tylko najstarszym uczestnikiem tego sezonu Tańca z Gwiazdami, ale także całej polskiej edycji show. Do tej pory ten tytuł należał do pochodzącej z Czech piosenkarki Heleny Vondráčkovej i dziennikarza sportowego Tomasza Zimocha, którzy biorąc udział w programie mieli skończone 60 lat.

Wojciech Węcławowicz (Fit Oldboy) – wykształcenie, praca

Jak udało nam się dowiedzieć, Wojciech Węcławowicz uczęszczał do technikum drogowego, a w latach 1974-1978 studiował na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Próbował swoich sił jako zawodnik w skoku wzwyż, następnie był trenerem reprezentacji Polski w pięcioboju, a w późniejszych latach pracował w szkole jako nauczyciel WF-u.

Wojciech Węcławowicz (Fit Oldboy) – żona, syn

Wysportowany senior lubi się chwalić swoją rodziną. Trudno jednak się temu dziwić. Ze swoją żoną, Iwoną Węcławowicz, jest już od prawie 40 lat. Mają dwoje dzieci, Justynę Becwar oraz Tomasza Węcławowicza. Ojciec i syn dzielą zamiłowanie do aktywnego stylu życia i prowadzą nawet wspólne profile w mediach społecznościowych pod szyldem Hyperactive Boys.

Wojciech Węcławowicz (Fit Oldboy) – dieta, ćwiczenia, metamorfoza

Choć Wojciech Węcławowicz przez większość życia mniej lub bardziej był związany ze sportem, to po przejściu na emeryturę nieco sobie odpuścił, co niestety szybko odbiło się na jego stanie zdrowia.

Jak już poszedłem na emeryturę, zaczęło się odpuszczanie – kawka, herbatka, jakieś piwko, grill, działka, grządki. Bardzo szybko obróciło się to przeciwko mnie. Miałem coraz gorsze wyniki, zacząłem dostawać leki na nadciśnienie, cholesterol i czułem się coraz gorzej - opowiadał w programie „Uwaga! TVN”.

Fit Oldboy otwarcie przyznaje, że jeszcze kilka lat temu miał 15 kilogramów nadwagi i problemy z nadciśnieniem. Do zmiany zmotywował go jego własny syn.

Wróciliśmy z żoną z Egiptu, Tomek odebrał nas z lotniska i powiedział: „Tata, jutro idziemy na badania, na diagnostykę, bo zaczynamy przemianę” - wspominał.

Syn pana Wojciecha, który zamiłowanie do ruchu odziedziczył po ojcu, sprawił, że po latach role się odwróciły i to on teraz stał się jego trenerem.

Zobacz także:

Badania wyszły nie najlepiej, miał bardzo złe wyniki jeśli chodzi o cholesterol, większość pozostałych też była poniżej lub powyżej normy. Dlatego zaczęliśmy od diety ustawionej przez eksperta i zaczęliśmy razem ćwiczyć - mówił Tomasz.

To także Tomek wpadł na pomysł, aby rezultatami spektakularnej metamorfozy swojego taty podzielić się z internautami.

Na początku wszystko było ustawione pod poprawę zdrowia. Dopiero później, jak sylwetka zaczęła się zmieniać, wpadliśmy na pomysł, że może warto pokazać ludziom jaką przeszedł przemianę, bo na pewno jest to motywujące - wyjaśnił.

Wojciech Węcławowicz (Fit Oldboy) – „Taniec z Gwiazdami”

Wojciech Węcławowicz znalazł się w gronie dziesięciorga uczestników 12. sezonu show Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Partnerką i osobistą trenerką wysportowanego seniora w programie została świetnie znana widzom TVN i Polsatu Paulina Biernat. Przypomnijmy, że utytułowana tancerka brała wcześniej udział w show już pięciokrotnie. Na parkiecie można ją było oglądać w towarzystwie Artura Barcisia, Michała Szpaka, Jacka Lenartowicza, Tomasza Zimocha i Daniela Kuczaja.

Wojciech Węcławowicz (Fit Oldboy) – Instagram

Jak już wspomnieliśmy, za namową swojego syna pan Wojciech od kilku lat jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Prowadzi dwa profile na Instagramie: Fit Oldboy (@fit_oldboy) oraz Hyperactive Boys (@hyperactive_boys), gdzie pojawia się w towarzystwie Tomka. Ich wspólne materiały znajdziecie także na YouTube.