Przyszła królowa małżonka, Camilla Parker Bowles, ma dwójkę dzieci. Słynącego z imprezowego życia Thomasa i spokojną, introwertyczną Laurę. O starszym synu partnerki króla Karola media pisały na początku XXI wieku, gdy będący wówczas na studiach Tom wielokrotnie organizował kokainowe przyjęcia (z czym nigdy się specjalnie nie krył). Młodsza o cztery lata Laura nigdy nie robiła nic, by wyjść z cienia brata i głośnego romansu mamy z przyszłym następcą tronu. Nie zabiegała o popularność i raczej ceniła sobie spokój od paparazzi i tabloidów. Niedługo może się to nieodwracalnie zmienić wraz z koronacją Camilli na królową konsortę. Co wiemy o 44-letniej Laurze Lopes, jedynej córce wśród wszystkich dzieci Camilli i Karola?

Laura Lopes – co wiemy o ceniącej swoją prywatność córce Camilli Parker Bowles?

Laura Lopes urodziła się 1 stycznia 1978 roku, co oznacza, że dziś ma 44 lata. Dziewczyna wychowywała się w cieniu skandalicznego wówczas romansu swojej mamy – w końcu miała zaledwie 15 lat, gdy w mediach pojawił się dokładny zapis prywatnej (i wyjątkowo kontrowersyjnej) rozmowy będącej w tamtym czasie mężatką Camilli Parker Bowles z przyszłym następcą tronu. Dorastające dzieci kochanki księcia Edynburga stały się więc łatwym kąskiem dla łaknącej sensacji prasy. Mimo to Laura skutecznie chroniła swoją prywatność i nieczęsto pojawiała się na pierwszych stronach brytyjskich gazet.

Córka Camilli ukończyła szkołę z internatem dla dziewcząt w Dorset, a następnie studiowała historię sztuki i marketing  na Oxford Brookes University. Sztuka od dziecka była bliska jej sercu, nic więc dziwnego, że to właśnie jej oddała swoje życie zawodowe. W 2005 roku została współzałożycielką i dyrektorką galerii Eleven.

Laura znalazła miłość życia niedługo po tym, jak jej mama w końcu poślubiła ukochanego księcia Karola. W 2006 roku wyszła za Harry’ego Marcusa George’a Lopesa. Co ciekawe, syn brytyjskiego barona w czasach swojej młodości zajmował się modelingiem – pozował nawet w ramach kampanii Calvina Kleina. Później jednak zajął się spokojniejszą pracą księgowego. Laura postanowiła przejąć nazwisko męża, rezygnując ze swojego rodowego. Para doczekała się trójki dzieci: urodzonej w 2008 roku Elizy oraz Gusa i Louisa, czyli bliźniakiów, które przyszły na świat w 2009 roku. Eliza miała nawet przyjemność być druhną sypiącą kwiatki na pięknym ślubie Williama z księżną Kate. Jak jednak donoszą media, relacja córki Camilli i starszego syna Karola nie zawsze należała do najlepszych.

„Zapomniana siostra” Harry'ego i Williama – jak Laura Lopes dogaduje się z synami króla Karola?

Niegdyś często plotkowano o tym, że Laura i książę William nie są w najlepszych stosunkach. Jak się okazuje, przybrane rodzeństwo wielokrotnie kłóciło się o to, który z rodziców tej dwójki zrujnował ich życie rodzinne. William oskarżał o to kochankę ojca, Laura obwiniała natomiast przyszłego króla. Warto podkreślić, że romans Camilli i Karola trwał w najlepsze w czasie, gdy wszystkie pociechy zakochanych były jeszcze dziećmi lub nastolatkami. Według biografki Katie Nicholl, Laura robiła awantury Williamowi, gdy oboje byli jeszcze w szkole.

William i Laura toczyli straszne kłótnie o to, kto jest winny rozbicia ich rodzin. William winił Camillę za wszystkie krzywdy, jakie wyrządziła jego matce, co doprowadzało Laurę do wściekłości. Kiedyś powiedziała nawet do niego: Twój ojciec zrujnował mi życie" – czytamy w książce „William i Harry”. 

Wiele lat później William i Laura (oraz Tom i Harry) stali się przybranym rodzeństwem. Nie wiadomo jednak, czy ich relacje uległy ociepleniu. W końcu  jedyne wspólne zdjęcia Williama i Laury pochodzą z dnia zaślubin Karola i Camilli. 

Czy dzieci Camilli staną się stałymi bywalcami królewskich spotkań? Przecież niedawno ich mama zasiadła u boku męża, króla Karola III, na brytyjskim tronie, tym samym stając się królową małżonką. Laura i Tom nie dołączą jednak do grona rodziny królewskiej. Ich życie nie ulegnie znacznym zmianom, poza faktem, że stali się aktualnie znowu łatwym kąskiem dla bezlitosnej brytyjskiej prasy. 

Zobacz także: