Niestety, ale to, że ktoś się zakocha, nie znaczy, że na zawsze. Miłość czy zainteresowanie nie są „statyczne”. Czasami ludzie mogą skierować swoją uwagę emocjonalną na kogoś innego. Skąd jednak masz wiedzieć, czy twój partner myśli o kimś innym, gdy jest z tobą? We got you! Oto kilka oznak, które mogą oznaczać, że nie jesteś jego głównym (lub jedynym) obiektem zainteresowania.

Warto pamiętać, że te sygnały nie zawsze wskazują na niewierność. Mogą sugerować potrzebę otwartej i szczerej rozmowy, po której zrozumiecie wzajemne uczucia i wzmocnicie swoją relację.

Unika poważnych rozmów

Jeśli twój partner unika ważnych rozmów na tematy przyszłości, uczuć, ale nawet i życia codziennego, może oznaczać to, że jego myśli skupione są na kimś innym. Nie jest całkowicie obecny w waszym związku. To poważny znak. 

Nieoczekiwane prezenty lub zmiany w zachowaniu

Niespodzianki, prezenty, czy nagłe zmiany w zachowaniu mogą być oznaką tego, że w waszej relacji jest ktoś trzeci. Te gesty mogą odzwierciedlać wpływ innej osoby na jego decyzje i działania. Mogą też wiązać się z poczuciem winy i wyrzutami sumienia.

Daje ci wskazówki dotyczące mody

Jak jeszcze sprawdzić, czy twój partner może myśleć o kimś innym? Zaobserwuj, czy nagle stał się on twoim osobistym doradcą modowym. Sugeruje zmiany w twojej garderobie? Zwraca uwagę na rzeczy, na które nigdy uwagi nie zwracał? Może to być znak, że chce cię zmienić lub wręcz przemienić w kogoś innego. Na przykład w tę osobę, o której myśli.

Niezręczna cisza

Jeśli cisza między wami staje się niezręczna, może oznaczać to, że w głowie twojego partnera jest coś (lub ktoś), czym się nie dzieli. Czasami cisza jest w stanie wyrazić więcej niż słowa.

Tajemniczość  

Jeśli twój partner staje się coraz bardziej tajemniczy w swoich codziennych czynnościach lub unika omawiania pewnych tematów, może coś ukrywać. Brak przejrzystości wzbudza podejrzenia i wpływa na zaufanie w relacji.

Zobacz także:

Zmiana aktywności w mediach społecznościowych

Media społecznościowe mogą wiele zdradzić na temat czyjegoś życia. Jeśli zauważysz zmiany w aktywności swojego partnera w internecie – nowi znajomi, podejrzane kontakty itd., może to oznaczać, że w jego życiu pojawił się ktoś, o kim myśli cały czas.

Pamiętaj, że te znaki to nie ostateczność. Otwarta komunikacja jest kluczem do zrozumienia wszystkich zmian w związku. Nie wahaj się i porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, co cię niepokoi. Czasami właśnie zwykła otwarta i szczera rozmowa może rozwiać wszelkie wątpliwości i wzmocnić więź. Zaufaj swojej intuicji i sile swojego związku. Jednak przede wszystkim – zaufaj drugiej osobie.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx