O tym sportowcu pisałyśmy i pisaliśmy już na łamach Glamour.pl. Choćby dlatego, że pływak i jego mąż, aktor z Oscarem na koncie niedawno wybrali kurtki od polskiego projektanta! Warto dowiedzieć się o nim więcej, bo robi niesamowite rzeczy, które w Tokio zwróciły na niego oczy całego świata.

Kim jest Tom Daley?

Tom Daley to sportowiec, który już jako 14-latek zakwalifikował się na olimpiadę w Pekinie, co było wówczas dużym wydarzeniem. Zawody w Tokio to jego czwarte igrzyska i pierwsze, kiedy udało mu się zdobyć złoty medal, ale o tym za chwilę. Dyscyplina, w której specjalizuje się Daley, to skoki do wody 10-metrowej wieży.

Brytyjczyk może bowiem pochwalić się nie tylko pięknie rozwijającą się karierą sportową, lecz także udanym związkiem małżeńskim. Jego wybranek Dustin Lance Black, aureat Oscara za scenariusz do filmu Obywatel Milk, z którym wziął ślub w 2017 roku. A już w 2018 roku na świecie powitali synka. Robbie Ray Black-Daley został urodzony przez surogatkę. 

Tom Daley: złoty medal i dzierganie na drutach

Podczas Letnich Igrzysk Olimpisjkich 2020 w Tokio Tom Daley wreszcie zdobył złoty medal olimpijski za skok synchroniczny wraz z partnerem Mattym Lee z 10-metrowej wieży. 

Jednak zanim do tego doszło, Tom w czasie obserwowania zmagań swoich kolegów i koleżanek w innych dyscyplinach siedział sobie na olimpijskich trybunach i... dziergał! Można było go zobaczyć w trakcie tej czynności choćby podczas zawodów w nurkowaniu. 

27-letni Tom przyznał, że to jego pasja i sposób na odstresowanie się, coś, co utrzymuje go przy zdrowych zmysłach, a wierzymy, że oczekiwanie na start w najważniejszych zawodach musi budzić ogromną presję, o czym powiedziała głośno i dzielnie podczas trwających igrzysk Simone Biles

Prace Toma można zobaczyć na instagramowym koncie @madewithlovebytomdaley, które śledzi już ponad milion osób. Można tam zobaczyć dzieła, które Tom robi na drutach czy szydełkiem. Są tam tęczowe fantazyjne swetry czy słodkie ubranka dla zwierząt! Zrobił sobie także wełniany pokrowiec na olimpijski medal! A cała przygoda z robótkami z wełny zaczęła się na początku 2020 roku, kiedy wszyscy musieliśmy zmierzyć się z lockdownem.

Zobacz także:

Okazuje się, że dzierganie Toma to nie tylko sympatyczne hobby, lecz także sposób, by zrobić coś dobrego. Sportowiec wystawia bowiem swoje włóczkowe cuda na licytację a zebrane z nich środki przekazuje na The Brain Tumour Charity, czyli działalność brytyjskiej organizacji charytatywnej zajmującej się finansowaniem badań, podnoszeniem świadomości na temat guzów mózgu a także niesieniem wsparcia chorującym i ich bliskim. zapewnianiem wsparcia i informacji dla chorych, ich rodzin i przyjaciół. Bez wątpienia zaangażowanie w walkę z rakiem związane jest z tym, że ojciec Toma zmarł w wieku 40 lat z powodu guza mózgu.

Olimpijski sweter

W czwartek mogłyśmy i mogliśmy się wreszcie przekonać, co udało się wydziergać Tomowi podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Jest to sweter z flagą Wielkiej Brytanii i olimpijskimi pierścieniami. Ma on przypominać sportowcowi chwile przeżyte w Japonii podczas zawodów. Sweter jest super, w sieci komentujące i komentujące nie kryją nad nim zachwytów, jak i nad samym Tomem, który wspiera osoby LGBT i walkę z rakiem, jest świetnym sportowcem, czułym partnerem i tatą, a w dodatku robi takie cuda z włóczki! My też się zachwycamy!

Więcej zdjęć Toma z zawodów w Tokio, jak i z jego życia prywatnego znajdziecie w galerii.