„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to program, bez którego trudno wyobrazić sobie piątkowy wieczór przed telewizorem. Polsat już po raz 16. realizuje muzyczne show, do którego zaprasza czołowe gwiazdy polskiego, jak i zagranicznego show-biznesu. W tegorocznej edycji swoje talenty wokalne prezentują m.in. Karolina Pisarek, Viki Gabor, Anny Jurksztowicz czy Denzel. Za nami już 5. odcinek najnowszego sezonu. Na scenie jak zwykle nie zabrakło ogromnych emocji. Który z uczestników poradził sobie najlepiej i zgarnął czek o wartości 10 tysięcy złotych? Sprawdź! 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” – co działo się w 5. odcinku? 

Piąty odcinek otworzył Danzel, czyli zwycięzca poprzedniego odcinka. Belgijski piosenkarz tym razem wcielił się w Jamesa Browna, króla muzyki soul, funk i R’n’B. Swoim wykonaniem utworu „Living in America” poruszył nie tylko jury, ale również publiczność. 

Ja w każdym odcinku czekam na kolejny twój występ i wiem, że będę zachwycona! Dzisiaj też mnie absolutnie nie zawiodłeś! Wiem, że polska publiczność kocha ciebie jako artystę, ale wiem, że po tym programie będzie cię kochać co najmniej dziesięć odcinków bardziej – podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

To był bardzo fajny energetyczny występ. Dla mnie to wyszło bardzo naturalnie i autentycznie! Brawo Ty! – dodał Michał Wiśniewski

fot. mat. prasowe Polsat

Jako druga na scenie pojawiła się Viki Gabor. Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 zaśpiewała koncertową wersję piosenki „Therefore I am” Billie Eilish. 

Bez wątpienia Billie Eilish jest taką wokalistką, która stworzyła absolutnie nową wartość i swój własny styl osobowości muzycznej i muzyki oraz bardzo własny styl swojego niepokojącego wokalu, niepodobny do nikogo innego. Stworzyła coś takiego demonicznego, co udało ci się dziś zrealizować, a to było trudne zadanie aktorskie – przyznała Katarzyna Skrzynecka.

Zobacz także:

Aktorsko było świetnie, odwzorowałaś ją super! Gratki, bo poczułem się jakoby ona tutaj była  – skwitował Michał Wiśniewski.

fot. mat. prasowe Polsat

Andrzej Kozłowski przeniósł nas do wspaniałych lat 80-tych, wykonując utwór „You’re a woman” Trevora Taylora z zespołu Bad Boys Blue.

Jestem wzruszona twoją umiejętnością powściągania emocji i taką delikatnością, z jaką zaprezentowałeś ten utwór, w nieskazitelnej czystości intonacyjnej! Co jest, mam wrażenie, twoją cechą wrodzoną. Bezczelnie czysto śpiewasz! – zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ja sobie przypomniałem, jak ten utwór w radio zasuwał na okrągło i udało ci się tu wszystko w 100% – według konwencji, tak jak to miało być. Świetnie! – dodał Krzysztof Cugowski.

fot. mat. prasowe Polsat

Patryk Cebulski po raz pierwszy w programie zadebiutował jako kobieta. Młody aktor wykonał utwór „Być kobietą” Alicji Majewskiej. Jak się później okazało, poradził sobie bardzo dobrze.

Ja jestem pod wrażeniem twojego konsekwentnego operowania tą barwą głosu! Nie zacisnąłeś gardła, jak wchodziłeś na górę, to jest po prostu niebywałe opanowanie oddechu, spięcie, świadomość każdego dźwięku! Jestem zachwycona!  Super!  powiedziała Małgorzata Walewska

Wszystkie elementy charakterystyczne dla śpiewania Alicji oraz te wizualne, wszystko tu się zgadzało. Też jestem pod wrażeniem – podsumował Krzysztof Cugowski.

fot. mat. prasowe Polsat

Maciej Radel tym razem wcielił się w postać jednego z najbardziej popularnych wokalistów R’n’B oraz hip-hop Jasona Derulo, który wystąpił na imprezie sylwestrowej TVP. Aktor wykonał utwór „Swalla”. 

Dałeś absolutnie radę!  – powiedział Michał Wiśniewski.

Ruchowo byłeś po prostu fantastyczny! Głosowo mam wrażenie, że byłeś dosyć daleko od oryginału, byłeś też trochę daleko od tonacji właściwej. Ale show i wrażenie tego, co tutaj się działo, co nie było tylko twoją zasługą, ale też Kris Crew, zrobiło naprawdę fenomenalne wrażenie – wyznała Małgorzata Walewska.

fot. mat. prasowe Polsat

Anna Jurksztowicz pokazała swoje nieznane oblicze. Artystka, a prywatnie matka Radzimira Dębskiego, wystąpiła jako Bette Midler i zaśpiewała piosenkę „I put a spell on you”. W czasie występu jurorzy i zgromadzona w studio publiczność nie kryła zachwytu. 

Znakomity występ, wspaniały show! Aniu, znakomicie poradziłaś sobie z tym zadaniem; i wokalnie, i postaciowo i wszystkie te smaczki głosowe. Bette jest bardziej aktorką niż piosenkarką, i znakomicie wyważyłaś tą wokalno–aktorską równowagę. Super, gratuluję! – powiedziała Małgorzata Walewska. 

Wykonałaś dziś mordercza pracę, żeby to zrobić! I siłą rzeczy dla mnie już wygrałaś tym, co zrobiłaś – zachwycił się Michał Wiśniewski.  

fot. mat. prasowe Polsat

Z kolei Ania Rusowicz wcieliła się w postać Roberta Gawlińskiego z zespołu Wilki i wykonała utwór „Bohema”. Jak występ ocenili jurorzy? 

To twoja trzecia rola męska w tym programie i trzeba przyznać, że świetnie sobie z tym radzisz! – powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

To nie był oczywiście do końca Robert, ale wybroniłaś się z tego. Nie zrobiłaś z tego pastiszu co najważniejsze. Robert Gawliński, przynajmniej dla mnie, należy do tych wielkich jak Krzysztof Cugowski, którzy są bardzo trudni do zrobienia, więc ode mnie będzie wysoko dzisiaj – podsumował Michał Wiśniewski.

Konkursową stawkę zamknąć miała Karolina Pisarek jako SmolastyNiestety, ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa modelka nie mogła wziąć udział w nagraniach i po raz pierwszy w historii programu uczestnik nie wyszedł na scenę. Finalistkę „Top Model” zastąpił prawdziwy Smolasty, który zaśpiewał hitowy utwór „Duże oczy”.

fot. mat. prasowe Polsat

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” – kto wygrał 5. odcinek? 

Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że piąty odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 16” wygrała Anna Jurksztowicz. Swój czek na 10 tysięcy złotych przekazała na rzecz Fundacji Dom Muzyka Seniora. 

Tabela wyników po 5. odcinku:

  1. Anna Jurksztowicz
  2. Viki Gabor
  3. Danzel
  4. Andrzej Kozłowski
  5. Patryk Cebulski
  6. Maciek Radel
  7. Ania Rusowicz

fot. mat. prasowe Polsat

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.