Aleksandra i Michał Żebrowscy to jedna z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych par w polskim show-biznesie. Są razem od ponad 12 lat, a owocem ich miłości jest trójka, a już niebawem czwórka dzieci. Na początku lutego influencerka ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest w kolejnej ciąży. Na Instagramie zamieściła wówczas zdjęcie testu ciążowego z dwiema czerwonymi kreskami, wykazując się przy okazji olbrzymim poczuciem humoru. „Dwie kreski mimo szczepienia. To nie COVID. To Michał" – napisała pod fotografią. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć wam historię ich związku. 

Kim jest Aleksandra Żebrowska, żona Michała Żebrowskiego? 

Aleksandra Żebrowska, z domu Adamczyk, urodziła się 5 kwietnia 1987 roku w Warszawie. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, ma siedmioro rodzeństwa (Ola jest najstarsza). Ukończyła ekonomię oraz podyplomowe studia z marketingu i zarządzania. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci, ale także czuwa nad rozwojem firmy „Francis&Henry”, którą założyła w 2016 roku z myślą o młodych mamach. Na swoim koncie ma także współpracę z marką biżuteryjną YES

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski – jak się poznali? 

Aleksandra i Michał Żebrowscy są pięknym przykładem, że miłość nie zna wieku (przypomnijmy, że jeden z najpopularniejszych polskich aktorów jest starszy od swojej partnerki o 15 lat). Nie każdy może wie, ale para poznała się, kiedy ona miała zaledwie 5 lat, a on 18. Wszystko za sprawą bliskich relacji, jakie łączyły obie rodziny. Do kolejnego spotkania doszło ponad dekadę później, gdy przyszli małżonkowie trafili na ten sam kurs językowy. Jak się okazuje, gwiazdor serialu „Na dobre i na złe” już wtedy zwrócił uwagę na piękną blondynkę. „Uczyliśmy się razem angielskiego. Niestety, po miesiącu musieliśmy przerwać lekcje. Ola nie była jeszcze gotowa na ślub ze starym dziadem” – mówił żartobliwie na łamach magazynu „ELLE” w 2012 roku Michał Żebrowski. 

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski – historia związku / fot. AKPA

Jednak dopiero trzy lata później – przy okazji spotkania wieńczącego podyplomowe studia z marketingu i zarządzania – Żebrowski uświadomił sobie, że Ola to jego przyszła żona. „Wpadliśmy na siebie i od tego się zaczęło. Pijąc kawę, spojrzałem na nią i zrozumiałem, że naprzeciw mnie siedzi moja przyszła żona” – wyznał w tym samym wywiadzie.

Jak powiedział, tak się stało. Po miesiącu znajomości aktor poprosił ukochaną o rękę, a rok później byli już małżeństwem. „Nie wydawało nam się to szalone. Czuliśmy, że chcemy założyć rodzinę i na szczęście nie potrzebowaliśmy czasu, żeby to analizować” – mówiła Aleksandra Żebrowska w rozmowie z serwisem Plejada.pl. 

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski – ślub

Ślub Aleksandry Adamczyk i Michała Żebrowskiego miał miejsce 20 czerwca 2009 roku na polanie Rynias w Tatrach, niedaleko domu letniskowego należącego do dyrektora Teatru 6. piętro. Uroczystość odbyła się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Co ciekawe, świadkiem pana młodego był jego kolega ze szkolnej ławki, obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, z kolei świadkową panny młodej była jej siostra. „Ożeniłem się w wieku 37 lat, kiedy straciłem nadzieję, że to mi się w życiu przytrafi. Byłem przekonany, że to mnie ominie, że jestem skazany na samotność. Kiedy już nawet pogodziłem się z tym, że nie znajdę bratniej duszy, pojawiła się Ola” – zdradził „Gali” Żebrowski.

Zobacz także:

Ślub Aleksandry i Michała Żebrowskich / fot. AKPA

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski – dzieci 

Aleksandra i Michał Żebrowscy mają trzech synów – Franciszka (ur. 2010), Henryka (2013) i Feliksa (2020). 6 lutego 2022 influencerka poinformowała, że spodziewa się narodzin kolejnej pociechy. Nie jest to jednak czwarta, a ósma ciąża założycielki marki „Francis&Henry”. Żona Michała Żebrowskiego wielokrotnie podkreślała, że ma za sobą kilka poronień i ciążę pozamaciczną. „Skoro już czepiamy się szczegółów – nie jestem w czwartej, tylko w ósmej ciąży” – tłumaczyła 34-latka w reakcji na błędne nagłówki portali internetowych, które pisały, że kobieta jest w czwartej ciąży. 

Z okazji Dnia Mamy Michał Żebrowski podzielił się na Instagramie pięknym i zarazem odważnym zdjęciem ciężarnej żony. Jeśli więc się zastanawiacie, czy między Michałem a Olą wciąż iskrzy, to według nas to zdjęcie nie pozostawia wątpliwości!

Aleksandra Żebrowska i Michał Żebrowski na Instagramie

Zarówno Ola, jak i Michał cieszą się dużą sympatią wśród internautów, bowiem od lat pokazują obserwatorom swoje życie bez lukru. Fani gwiazdorskiej pary doceniają ich ogromny luz, poczucie humoru i dystans do siebie. Konto Aleksandry Żebrowskiej to @olazebrowska. Z kolei profil Michała Żebrowskiego na popularnej aplikacji znajdziecie pod nazwą @zebrowski.michal.