Zastanawiacie się, co obejrzeć w ten weekend? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, warto sprawdzić, jakie produkcje zasiliły ostatnio biblioteki dostępnych serwisów streamingowych i które z nich cieszą się największą popularnością wśród subskrybentek oraz subskrybentów. Na HBO Max króluje „Ród Smoka”, czyli prequel „Gry o Tron”. CANAL+ online proponuje nam „Minutę ciszy”. Natomiast w zestawieniu najchętniej oglądanych produkcji na platformie Netflix nadal utrzymują się „Gry rodzinne” z Elizą Rycembel i Bartoszem Gelnerem w rolach głównych. W tym tygodniu dołączył do nich film „Broad Peak” o Macieju Berbece. Na miano absolutnego hitu zasługuje też francuski melodramat. 

„Bezdech” podbija platformę Netflix. Co wiemy o francuskim melodramacie?

„Bezdech” zajmuje obecnie drugie miejsce na liście najchętniej oglądanych filmów wśród subskrybentek i subskrybentów platformy Netflix w Polsce. Produkcja została oparta na faktach. To historia Roxany, która zakochuje się w Pascalu – mistrzu nurkowania swobodnego. Główna bohaterka również odkrywa tajniki tego niebezpiecznego sportu. Wraz ze swoim instruktorem bierze udział w zawodach organizowanych w różnych miejscach na świecie, a tym samym przekracza swoje granice. W tle gorący romans oraz... niebezpieczeństwo. Z czasem relacja Roxany oraz Pascala staje się bowiem toksyczna. 

Ostrzegamy, że prawdopodobnie nie będzie to najlepszy film, jaki zobaczycie w swoim życiu. Scenariusz pozostawia wiele do życzenia. Warto jednak docenić sceny kręcone w wodzie – momentami zapierają dech w piersiach. Co więcej, sprawiły, że zatęskniłyśmy i zatęskniliśmy za latem.  

„Bezdech” – obsada i reżyseria

W roli Roxany występuje Camille Rowe. Z kolei w Pascala wciela się Sofiane Zermani. Na ekranie pojawiają się również César Domboy, Zacharie Chasseriaud, Laurent Fernandez, Jonas Dinal, Natalie Mitson oraz Belen Enguidanos. Natomiast za reżyserię odpowiada David M. Rosenthal. 

„Bezdech” – data premiery. Francuski hit jest już dostępny na Netfliksie

Datę premiery „Bezdechu” zaplanowano na 9 września 2022 roku. To znaczy, że francuski film już od ponad tygodnia jest dostępny dla subskrybentek oraz subskrybentów Netfliksa na całym świecie, w tym w naszym kraju.