„Dzisiaj śpisz ze mną”: romans Netfliksa z Maciejem Musiałem i Romą Gąsiorowską

Walentynki coraz bliżej, więc Netflix w najbliższym czasie idzie w filmy o miłości. W lutym na platformie wyląduje kilka gorących pozycji – począwszy od komedii romantycznej „U ciebie czy u mnie” (z Ashtonem Kutcherem i Reese Witherspoon), a kończąc na polskim serialu scence fiction z silnie zaznaczonym romansowym wątkiem „Dziewczyna i kosmonauta” (z Magdą Cielecką i Andrzejem Chyrą). Na walentynkach jednak kinofilskie potrzeby zakochanych się nie kończą, zatem Netflix nie odpuszcza tematu. Na końcówkę zimy, a wyprzedzając wiosnę, serwis przygotował nową polską produkcję, która będzie mocno eksplorować temat (nie)szczęśliwej miłości. Mowa o tytule „Dzisiaj śpisz ze mną” z Romą Gąsiorowską i Maciejem Musiałem w rolach głównych.  

Rzecz jest ekranizacją powieści Anny Szczypczyńskiej o tym samym tytule. Nina ma pozornie idealne życie: męża, dzieci, udaną karierę zawodową. Dziennikarka dusi się jednak w małżeństwie, w którym wygasła namiętność. Gdy w na jej drodze staje młody i przystojny Jan, w kobiecie ożywają emocje, których nie czuła od dawna. Znów czuje się atrakcyjna i chciana, daje się porwać wichrowi namiętności. Czy pójdzie za głosem serca, wybierając swoje szczęście, czy też posłucha głosu rozsądku, by ocalić swą rodzinę? Wybory będą trudne, popłynie niejedna łza.

„Dzisiaj śpisz ze mną”: obsada i twórcy

Jak już wspomnieliśmy, w romansie „Dzisiaj śpisz ze mną” na pierwszym planie zobaczymy Romę Gąsiorowską i Macieja Musiała. Ta pierwsza od czasu „Ki” Leszka Dawida z 2011 roku konsekwentnie utrzymuje swą pozycję jednej z najbardziej wziętych rodzimych aktorek. Tego ostatniego też nikomu przedstawiać nie trzeba: od roli Tomka Boskiego w serialu „Rodzinka.pl” przeszedł długą drogą zawodową. Najbardziej spektakularnym do tej pory przystankiem na niej był udział w serialu Netfliksa „1899”, który zrealizowali twórcy „Dark”.

 Tej dwójce na ekranie będą towarzyszyć m.in.  

  • Wojciech Zieliński („Chrzest”,„Furioza”),
  • Ewa Wencel („Plac Zbawiciela”, „Mamuśki”),
  • Jacek Koman („Moulin Rouge”, „Prokurator”).

 

 

Produkcję wyreżyserował Robert Wichrowski, który w swoim portfolio ma takie tytuly jak „Francuski numer” czy „Kobieta sukcesu”. Scenariusz na podstawie powieści Anny Szczypczyńskiej napisała Anna Janyska, która wcześniej pracowała nad serialami z serii „Nad rozlewiskiem” oraz „Tancerze”, jest też autorką książek „Kura i zaklinacz deszczu” i „To nie jest opowieść dla młodych ludzi”.  

Zobacz także:

„Dzisiaj śpisz ze mną”: premiera i zwiastun

Premierę filmu „Dzisiaj śpisz ze mną” Netflix zaplanował na 1 marca. Nie możecie się doczekać? Zobaczcie zwiastun. Jest tu wszystko, czego potrzeba w porządnym romansie: miłosne rozterki, wielkie uniesienia i oczywiście bardzo zmysłowe sceny.