Co to są Randki na Facebooku? 

W obecnych czasach poznawanie się w sieci jest jednym z najczęstszych sposobów zawiązywania nowych znajomości. Nic dziwnego: internetowe komunikatory i aplikacje randkowe nigdy wcześniej nie były tak łatwo dostępne oraz proste w obsłudze. Stworzenie konta w social mediach zajmuje najczęściej dosłownie kilka minut, a platformy społecznościowe dają nam możliwość kontaktu z tysiącami osób na całym świecie. 

Popularne aplikacje randkowe, takie jak Tinder czy Bumble, są niezwykle popularne nie tylko wśród młodzieży. Jakiś czas temu także Facebook postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i użytkowniczek szukających miłości, udostępniając opcję Facebook Dating

Co to są Randki na FB? Opcja działa podobnie do znanego i lubianego Tindera. Pozwala nam założyć profil randkowy, który uzupełniamy zdjęciami oraz prywatnymi informacjami, którymi chcemy podzielić się z potencjalnymi rozmówcami. Randki pozwalają nam zaznaczyć preferencje co do potencjalnych wybranek i wybrańców serca, takie jak: płeć, wiek, a nawet znak zodiaku. Na podstawie dostarczonych danych algorytm Facebooka sugeruje nam osoby, z którymi możemy rozpocząć rozmowę. Fajną opcją jest też możliwość ukrycia profilu w Randkach przed wybranymi osobami z listy naszych znajomych na FB. 

Aby założyć profil w Randkach na Facebooku, internautka lub internauta musi spełniać poniższe kryteria: 

 • mieć ukończone 18 lat 
 • znajdować się na terenie kraju, w którym opcja Randki jest już dostępna (pełną listę krajów możesz znaleźć w Centrum pomocy portalu Facebook) 
 • być posiadaczem pełnoprawnego konta na Facebooku, które zostało założone przynajmniej 30 dni wcześniej,
 • mieć aplikację Facebook zainstalowaną na urządzeniu elektronicznym z systemem operacyjnym Android lub iPhone.

Oczywiście mimo tych wszystkich udogodnień Randki na Facebooku z pewnością nie zadowolą wszystkich. Co w sytuacji, kiedy opcja proponowana przez FB nie spełniła twoich oczekiwań albo po prostu chcesz trochę odpocząć od randkowania w sieci? Na szczęście platforma daje użytkownikom opcję szybkiego i prostego usunięcia profilu. 

Jak usunąć Randki na Facebooku? Przydatne wskazówki i porady (jak i dokładną instrukcję krok po kroku) znajdziesz w akapitach poniżej.

Jak usunąć Randki na Facebooku? 

Usunięcie profilu w Randkach na Facebooku jest stosunkowo prostym zadaniem. Wystarczy, że z poziomu smartfona z Androidem lub iPhone wejdziesz w aplikację Facebook, otworzysz swój profil w Randkach i klikniesz opcję „Usuń profil”, dostępną w ustawieniach.

Zobacz także:

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na usunięcie profilu na Randkach na FB, pamiętaj że: 

 • po usunięciu konta utracisz cały profil randkowy, łącznie z danymi, które były do niego przypisane; nieodwracalnie znikną odpowiedzi, polubienia, dopasowania oraz konwersacje, które były prowadzone z innymi użytkownikami bądź użytkowniczkami,
 • konwersacje, które zostały usunięte z poziomu twojego konta, nie znikną ze skrzynki odbiorczej Randek u drugiej osoby, 
 • usunięcie profilu na Randkach nie jest jednoznaczne z usunięciem profilu na Facebooku; kiedy jednak usuniesz profil na Facebooku, twoje konto randkowe też przestanie istnieć,
 • aby z powrotem założyć profil na Randkach, musisz poczekać przynajmniej 7 dni od jego usunięcia.

Wciąż nie masz jasności, jak usunąć lub ponownie założyć Randki na Facebooku, aby zajęło to jak najmniej czasu i wysiłku? Sprawdź szczegółową instrukcję krok po kroku, którą przygotowaliśmy w następnym akapicie. 

Jak usunąć randki na Facebooku? Instrukcja krok po kroku

Usunięcie profilu randkowego na FB nie jest jednoznaczne z wykasowaniem twojego konta w platformie. Nie zapominaj jednak, że dostęp do Randek możesz uzyskać tylko z poziomu aplikacji Facebook zainstalowanej na iPhone lub urządzeniu elektronicznym z systemem operacyjnym Android. Cała operacja zajmie ci tylko kilka minut albo jeszcze krócej, jeśli zastosujesz się do instrukcji zamieszczonej poniżej. 

Jak usunąć randki na Facebooku? 

 1. Otwórz aplikację Facebook na swoim urządzeniu elektronicznym (iPhone lub telefon z systemem operacyjnym Android). 
 2. Znajdź ikonę trzech poprzecznych pasków, która powinna znajdować się w prawym dolnym rogu ekranu, najczęściej obok miniatury twojego zdjęcia profilowego. 
 3. Kliknij ikonę trzech pasków, a na ekranie, do którego cię przekieruje, znajdź opcję Randki. Powinna znajdować się po lewej stronie i być oznaczona ikoną różowo fioletowego serduszka. 
 4. Wejdź w opcję Randki, a następnie kliknij ikonę koła zębatego, która powinna znajdować się w prawym górnym rogu ekranu. 
 5. Z listy opcji wybierz przycisk Ogólne
 6. Przewiń w dół i wybierz opcję Usuń profil
 7. Aby potwierdzić proces, kliknij opcję Usuń. 

Gotowe! Twój profil na randkach na FB został usunięty. Co jednak, jeśli po jakimś czasie będziesz mieć chęć na założenie go z powrotem? 

Jak założyć randki na Facebooku po usunięciu? 

Usunięcie profilu na Randkach jest nieodwracalne. Po kliknięciu przycisku „Usuń” wszystkie dane przypisane do naszego konta znikną i nie będziemy w stanie ich odzyskać. Nie oznacza to jednak, że już nigdy nie będziemy mieć możliwości skorzystania z tej opcji.

Facebook pozwala nam na założenie kolejnego profilu na Randkach o pełnej funkcjonalności. Wystarczy, że poczekamy 7 dni od usunięcia poprzedniego konta, by móc stworzyć nowe. Nie zajmie nam to dłużej niż kilka minut. 

Jak założyć nowy profil na Randkach na FB po usunięciu wcześniejszego? Instrukcję krok po kroku znajdziesz niżej.

Jak z powrotem założyć Randki na FB? Instrukcja krok po kroku 

 1. Zanim rozpoczniesz, pamiętaj o włączeniu usług lokalizacji dla Facebooka. 
 2. Odczekaj przynajmniej 7 dni od usunięcia poprzedniego profilu, a następnie znajdź aplikację Facebook na iPhone lub urządzeniu elektronicznym z systemem operacyjnym Android. 
 3. Odszukaj ikonę trzech poprzecznych pasków, która powinna znajdować się w prawym dolnym rogu ekranu, obok miniatury twojego zdjęcia profilowego. 
 4. Kliknij ikonę trzech podłużnych pasków, a na następnym ekranie znajdź opcję Randki, oznaczoną różowo-fioletowym serduszkiem.
 5. Dotknij przycisk Rozpocznij i przejdź przez kolejne pytania, które będzie zadawać ci aplikacja. Jeśli nie chcesz na nie odpowiadać, możesz wybrać opcję Pomiń. 
 6. Dokładnie sprawdź szczegóły swojego profilu i wybierz opcję Potwierdź. 
 7. Pamiętaj, że żadne dane z poprzedniego konta nie zostały zapisane, więc musisz od nowa uzupełnić profil.
 8. Wybierz opcję Zobacz podgląd proponowanego profilu, aby skorzystać ze zdjęć i informacji twojego głównego konta na FB. 
 9. Wybierz opcję Uzupełnij profil ręcznie, jeśli chcesz samodzielnie dodać informacje i zdjęcia. 

Gotowe! Znowu możesz korzystać ze wszystkich dostępnych opcji Randek na Facebooku.