Film romans – Narodziny gwiazdy, reż. Bradley Cooper, 2018

Narodziny gwiazdy to reżyserski debiut Bradleya Coopera, który szybko stał się hitem i jednym z najbardziej polecanych romansów ostatnich lat.

W produkcji śledzimy losy Ally – młodej piosenkarki z wielkim talentem, która śpiewa na kameralnych scenach i nieśmiało marzy o sławie. Podczas jednego ze swoich występów oczarowuje Jacksona Maine'a, podupadającego gwiazdora country. Ich znajomość szybko przeradza się w uczucie, a także otwiera przed Ally drzwi do oszałamiającej popularności. Artystka szybko przekonuje się, że sława i miłość nie idą ze sobą w parze.

Wielki sukces filmu jest zasługą nie tylko przejmującej historii, lecz również świetnie dobranej obsady. W rolach głównych występują Lady Gaga i Bradley Cooper, którzy idealnie pasują do siebie na ekranie. Gra aktorska tej pary była na tyle przekonująca, że tuż po filmie wybuchły plotki o ich rzekomym romansie poza planem. Jak przystało na film o muzykach, w Narodzinach gwiazdy usłyszymy chwytające za serce utwory w tym przewodni singiel nagrodzony Oscarem – Shallow
 

Najlepsze romanse – te dwa filmy musisz zobaczyć

Titanic, reż. James Cameron, 1997

Opowieść o zakazanej miłości Jacka i Rose bez wątpienia można nazwać melodramatem wszech czasów. Titanic zdobył 11 Oscarów i przez ponad dekadę utrzymywał się na 1. miejscu najbardziej dochodowych filmów w historii kina. Jest to jeden z tych tytułów, które nawet przy ponownym oglądaniu zachwycają i wzruszają.

Kiedy 17-letnia Rose wchodzi na pokład Titanica, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej życie wkrótce się odmieni. Dziewczyna pochodzi z arystokratycznej rodziny, której topniejący majątek ma uratować jej małżeństwo z despotycznym Calem Hockleyem.

Podczas pierwszej nocy na statku nieszczęśliwa nastolatka chce popełnić samobójstwo. Na ratunek przychodzi jej Jack, ubogi artysta-obieżyświat. Między tą dwójką rodzi się prawdziwa miłość, której na drodze staje nie tylko zazdrosny narzeczony Rose, ale także fatalne zakończenie rejsu.

Zobacz także:

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio jako zakochani z różnych sfer wypadają  niezwykle naturalnie i wiarygodnie. Na uwagę w filmie zasługują również piękne kostiumy i realistyczna scenografia.
 

fot. materiały prasowe

Listy do Julii, reż. Gary Winnick, 2010

Jakie miasto może bardziej kojarzyć się z miłością niż Werona, z której pochodzili najsłynniejsi kochankowie w historii literatury? Produkcja Gary'ego Winnicka nawiązuje co prawda do Romea i Julii, lecz daleko jej do dramatu bez happy endu. Listy do Julii to ciepły, komediowy romans, który przenosi widza w słoneczne włoskie plenery.

Sophie przyjeżdża do Werony z Nowego Jorku. Towarzyszy jej narzeczony, który planuje otworzyć restaurację i całą swoją uwagę poświęca miejscowej kuchni. Znudzona dziewczyna dołącza do grona wolontariuszek odpisujących na listy adresowane do Julii Kapulet, w których nadawcy proszą o miłosne porady. Gdy w ręce Sophie trafia list sprzed kilkudziesięciu lat, bohaterka postanawia odnaleźć jego autorkę i pomóc jej w odzyskaniu młodzieńczej miłości.
 

Film w stylu miłosnego dramatu – Wichry namiętności, reż. Edward Zwick, 1994

Filmowy romans z gwiazdorską obsadą i wieloma nagrodami? Jeśli poszukujesz takiego tytułu, polecamy Wichry namiętności z Bradem Pittem, Anthonym Hopkinsem i Julią Ormond.

Bohaterką tej kostiumowej produkcji jest Susannah, która w przededniu I wojny światowej przyjeżdża ze swoim narzeczonym Samuelem do jego rodzinnego domu. Tam poznaje dwóch braci ukochanego  statecznego Alfreda oraz niepokornego Tristana (w tej roli Brad Pitt). Mimo związku z Samuelem dziewczyna zdobywa serca obu mężczyzn. Kiedy wybucha wojna, bracia wyruszają na front. Wojenna zawierucha odbija piętno na wszystkich członkach rodziny.

Wichry namiętności przedstawiają ciemną stronę miłości, która może zrujnować życie nie tylko zakochanym, ale także ich najbliższym. Obraz ukazuje również, jak historyczne wydarzenia wpływają na życie zwykłych ludzi. Bohaterowie przeżywają romans jak z powieści, za który muszą zapłacić wysoką cenę.


Zobacz także: Filmy z Bradem Pittem - 8 produkcji, które warto obejrzeć
 

fot. materiały prasowe

Dobry romans – Co się wydarzyło w Madison County, reż. Clint Eastwood, 1995

Czy gorący, tajemny romans może przydarzyć się w dojrzałym wieku? Meryl Streep i Clint Eastwood w filmie Co się wydarzyło w Madison County udowadniają, że tak!

W połowie lat 60. do hrabstwa Madison przyjeżdża Robert (Clint Eastwood), rozwiedziony fotoreporter po pięćdziesiątce. Jego celem jest sfotografowanie miejscowych mostów do materiału dla magazynu przyrodniczego. Mężczyzna gubi się jednak w nieznanej okolicy i postanawia poszukać pomocy na pobliskiej farmie. Jej właścicielką jest Francesca (Meryl Streep), przykładna mężatka i matka dwójki dzieci.

Kobieta przez kilka dni jest sama w domu, gdyż jej najbliżsi wyjechali na festyn. Postanawia zaproponować Robertowi gościnę. Przelotna znajomość gospodyni domowej i fotografa przeradza się w romans. Francesca staje przed wyborem: czy porzucić rodzinę i poukładane, monotonne życie dla nowej miłości?

Film został zrealizowany na podstawie książki autorstwa amerykańskiego pisarza Roberta Jamesa Wallera. Produkcja zdobyła jedną nominację do Oscara oraz dwie do Złotych Globów.
 

fot. materiały prasowe

Filmy o romansie

Uwierz w ducha, reż. Jerry Zucker, 1990

Wymieniając romantyczne filmy, nie można pominąć tego klasycznego tytułu! Uwierz w ducha opowiada o miłości, która przezwycięża nawet śmierć.

Sam ginie w napadzie. Jako duch dowiaduje się, że jego ukochanej Molly grozi niebezpieczeństwo. Postanawia skontaktować się z nią za pośrednictwem kobiety o paranormalnych zdolnościach. W głównych rolach występują Demi Moore, Whoopi Goldberg oraz niezapomniany Patrick Swayze.
 

To właśnie miłość, reż. Richard Curtis, 2003

Ten świąteczny film przedstawia dziesięć ludzkich historii z miłością w tle. Udowadnia, że uczucie może spotkać każdego - zarówno gwiazdę rocka, jak i premiera, pracownicę biura, nieśmiałego nastolatka, pisarza czy żonatego mężczyznę. Punktem kulminacyjnym wszystkich opowieści jest wigilia Bożego Narodzenia, w czasie której uczucia bohaterów wychodzą na jaw.

W obsadzie tej słodko-gorzkiej komedii błyszczą gwiazdy brytyjskiego kina: Liam Neeson, Colin Firth, Hugh Grant, Alan Rickman, Keira Knightley i Emma Thompson.


Zobacz także: Sam z „To właśnie miłość” ma już 30 lat i zagrał w najlepszym serialu Netflixa tego roku! Poznaliście go?
 

Szkoła uczuć, reż. Adam Shankman, 2002

Szkoła uczuć to młodzieżowy melodramat opowiadający historię dwójki licealistów – Landona (Shane West) i Jamie (Mandy Moore). Chłopak będący szkolnym gwiazdorem za popełnione przewinienie musi zaangażować się w wolontariat. Dzięki temu bliżej poznaje Jamie – głęboko wierzącą córkę pastora, która jest wyśmiewana w szkole za swoją skromność.

Dziewczyna uświadamia Landonowi, że istnieją ważniejsze sprawy niż popularność i uznanie w oczach znajomych. Między parą rodzi się miłość. Jamie skrywa jednak tajemnicę, która może położyć kres ich wspólnemu szczęściu.