Ostatni film z Julią Roberts – Powrót Bena, reż. Peter Hedges 

Powrót Bena to amerykański dramat, w którym oprócz Julii Roberts główne role zagrali również Lucas Hedges (syn reżysera filmu) oraz Courtney B. Vance. Fabuła opowiada o matce, która próbuje pomóc swojemu uzależnionemu synowi po jego niespodziewanym powrocie z odwyku do domu. Pełna obaw matka ma nadzieję, że Ben uwolnił się od nałogu i przyjmuje go z otwartymi ramionami. Chce razem z synem i resztą rodziny szczęśliwie spędzić święta Bożego Narodzenia. Niestety, powrót Bena wiąże się z kłopotami, a najbliższe 24 godziny mogą na zawsze zmienić jego dalsze życie. Film miał swoją premierę 8 września 2018 roku, w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto , natomiast w kinach zadebiutował trzy miesiące później. Produkcja otrzymała pozytywne recenzje od krytyków, którzy zachwalali znakomitą grę aktorską Julii Roberts i Lucasa Hedgesa. Niestety, mimo to, film okazał się ogromnym fiaskiem finansowym – zarobił zaledwie 10,1 miliona dolarów, podczas gdy jego produkcja kosztowała aż 13 milionów dolarów. 


Zobacz także: Najlepsze filmy o macierzyństwie. Co warto obejrzeć?

 

fot. materiały prasowe

 

Kultowy film z Julią Roberts – Pretty Woman, reż. Garry Marshall

Pretty Woman to amerykańska komedia romantyczna z 1990 roku, wyreżyserowana przez Garry'ego Marshalla na podstawie scenariusza J.F. Lawtona. W filmie główne role otrzymali Julia Roberts i Richard Gere, a w rolach drugoplanowych możemy zobaczyć Hectora Elizondo, Ralpha Bellamy'ego (jego ostatni występ na ekranie) oraz Laurę San Giacomo i Jasona Alexandra. Historia filmu koncentruje się na nieco niefortunnej hollywoodzkiej prostytutce Vivian Ward, która została zatrudniona przez zamożnego i bardzo przystojnego biznesmena Edwarda Lewisa jako luksusowa dama do towarzystwa podczas spotkań prywatnych i biznesowych. Relacja pary pogłębia się w ciągu tygodnia, co powoduje, że Vivian zostaje z Edwardem na dłużej. Tytuł Pretty Woman wywodzi się od produkcji Oh, Pretty Woman napisanej, a następnie zaśpiewanej przez Roya Orbisona. Jest to pierwsza ekranizacja, w której wspólnie zagrali Julia Roberts i Richard Gere. Ponownie na planie spotkali się w 1999 roku przy filmie Uciekająca panna młoda

Pretty Woman początkowo miał przedstawiać mroczną historię prostytucji w Los Angeles. Zmieniono jednak zamysł, w wyniku czego powstała znana niemal wszystkim komedia romantyczna. Film odniósł ogromny sukces kasowy i zyskał miano najlepiej zarabiającej produkcji w 1990 roku. Zebrał mieszane recenzje od krytyków. Julia Roberts za swoją kreację otrzymała Złoty Glob i nominację do Oscara dla najlepszej aktorki. Scenarzysta J.F. Lawton został z kolei nominowany do nagrody BAFTA i Writers Guild. 

Zobacz także:


Zobacz także: Julia Roberts zdradziła, jak miało wyglądać zakończenie „Pretty Woman”. Twórcy przewidzieli tragiczny finał
 

fot. materiały prasowe

Fajna komedia romantyczna z Julią Roberts – Uciekająca panna młoda, reż.  Garry Marshall

Uciekająca panna młoda to znana komedia romantyczna z 1999 roku, wyreżyserowana przez Garry'ego Marshalla. W głównych rolach występują Julia Roberts i Richard Gere. Scenariusz napisali Sara Parriott i Josann McGibbon. Jest to drugi film, po Pretty Woman z 1990 roku, w którym ponownie wystąpiła ta sama para aktorska. Fabuła opowiada o niezwykle atrakcyjnej Maggie Carpenter, która ma za sobą liczne nieudane związki i kilkakrotnie uciekała swoim partnerom sprzed ołtarza. Ponownie jest zaręczona i wkrótce postanawia po raz kolejny podjąć próbę wyjścia za mąż. O tytułowej uciekającej pannie młodej przypadkowo dowiaduje się nowojorski felietonista Ike Graham, który chce napisać o niej artykuł prasowy. Maggie jest tym oburzona i zapowiada zemstę. 

Znaczna część produkcji miała miejsce w Berlinie i jego okolicach. Berlin został przedstawiony jako fikcyjne miasto Hale w stanie Maryland. Film otrzymał otrzymał zarówno pozytywne, jak i negatywne recenzje od filmoznawców. Najczęściej stawianym mu zarzutem jest "brak chemii" między głównymi aktorami.


Zobacz także: Komedie romantyczne: TOP 10 filmów o miłości, które warto zobaczyć
 

fot. materiały prasowe

Julia Roberts i najpopularniejsze filmy, w których zagrała   

Notting Hill, reż.  Roger Michell 

Notting Hill to komedia romantyczna z 1999 roku w reżyserii Rogera Michella. Scenariusz napisał Richard Curtis, a produkcją zajął się Duncan Kenworthy. W filmie występują Julia Roberts, Hugh Grant, Rhys Ifans, Emma Chambers, Tim McInnerny, Gina McKee i Hugh Bonneville. Historia opowiada o romansie między londyńskim sprzedawcą książek a słynną amerykańską aktorką, która przypadkiem weszła do jego sklepu.

Premiera miała miejsce 21 maja 1999 roku. Notting Hill został dobrze przyjęty przez krytyków i stał się najbardziej dochodowym brytyjskim filmem wszechczasów. Zdobył nagrodę BAFTA - był nominowany w dwóch różnych kategoriach. Zyskał również inne nagrody, takie jak British Comedy Award i Brit Award za ścieżkę dźwiękową.

Richard Curtis napisał scenariusz na podstawie swoich rozważań, które towarzyszyły mu pewnej bezsennej nocy. Zastanawiał się jak wyglądałaby relacja przeciętnego człowieka z niewiarygodnie sławną gwiazdą i jak wpłynęłaby ona na ich życie.


Zobacz także: Komedie romantyczne na Netflix. Co obejrzeć? Oto nasze TOP 5
 

fot. materiały prasowe

Królewna Śnieżka, reż.  Tarsem Singh

Królewna Śnieżka to film przygodowy z gatunku fantasy, oparty na baśni braci Grimm, o tym samym tytule. Historia opowiada o tytułowej Śnieżce, która po ukończeniu 18 lat zaczyna analizować sytuację w zamieszkiwanym przez nią królestwie, którym po śmierci ojca rządzi jej despotyczna macocha. Śnieżka planuje przejąć tron od złej królowej i odzyskać władzę w królestwie. Kiedy panująca despotka się o tym dowiaduje, pozbywa się pasierbicy z zamku. W królestwie pojawia się młody książę Alcott z Walencji. Mroczna królowa zamierza go uwieść, a następnie poślubić, używając w tym celu czarnej magii. Śnieżka, z pomocą krasnali, stara się temu zapobiec. 


Zobacz także: Lily Collins zdradziła, ile lat ma jej bohaterka w serialu „Emily in Paris”. Fani są oburzeni
 

fot. materiały prasowe

Filmy z Julią Roberts w roli głównej    

Dzień Matki, reż.  Garry Marshall 

Dzień Matki jest komedią romantyczną, wyreżyserowaną przez Garry'ego Marshalla - był to jego ostatni film przed śmiercią w lipcu 2016 roku. W komedii możemy zobaczyć Jennifer Aniston, Kate Hudson, Shay Mitchell, Julię Roberts, Jasona Sudeikisa, Timothy'ego Olyphanta, Britt Robertson, Jacka Whitehalla, Héctora Elizondo i Margo Martindale. Produkcja rozpczęła się 18 sierpnia 2015 roku w Atlancie, w stanie Georgia.

Dzień Matki swoją kinową premierę miał w Stanach Zjednoczonych 29 kwietnia 2016 roku i zarobił 48 milionów dolarów na całym świecie. Julia Roberts i Kate Hudson za swoje role otrzymały nominacje odpowiednio dla najgorszej aktorki i najgorszej aktorki drugoplanowej podczas 37 gali Złotych Malin. 


Zobacz także: Najlepsze filmy z lat 90. Sprawdź kultowe filmy komediowe, romantyczne i wiele innych
 

 

fot. materiały prasowe

Sypiając z wrogiem, reż. Joseph Ruben 

Sypiając z wrogiem to amerykański thriller psychologiczny. Scenariusz powstał w oparciu o książkę, napisaną przez Nancy Price w 1987 roku, noszącą ten sam tytuł. Opowiada o historii Laury i Martina, którzy w oczach społeczeństwa wydają się doskonałym małżeństwem z trzyletnim stażem. Para mieszka w luksusowej wilii przy plaży, znajdującej się nad oceanem. Nikt nie wie, że w zaciszu domowym Martin bezlitośnie znęca się nad żoną - psychicznie i fizycznie. Ta ze strachu udaje przed mężem, że jest szczęśliwa. W rzeczywistości, czeka tylko na okazję, by podjąć desperacką próbę ucieczki.
 

fot. materiały prasowe

Julia Roberts – pozostałe filmy w których grała 

Cudowny chłopak, reż. Stephen Chbosky

Sierpień w hrabstwie Osage, reż. John Wells

Larry Crowne. Uśmiech losu, reż. Tom Hanks

Walentynki, reż. Garry Marshall

Wojna Charliego Wilsona, reż. Mike Nichols 

Pajęczyna Charlotty, reż. Gary Winick 

Po rozum do mrówek, reż. John A. Davis 

Ocean's Twelve: Dogrywka, reż.  Steven Soderbergh

Bliżej, reż.  Mike Nichols

Uśmiech Mony Lizy, reż.  Mike Newell

Full Frontal. Wszystko na wierzchu, reż. Steven Soderbergh

Niebezpieczny umysł, reż. George Clooney 

Mexican, reż. Gore Verbinski 

Wszyscy mówią: kocham cię, reż.  Woody Allen


Zobacz także: Jennifer Lopez: filmy i programy TV [lista najlepszych komedii z Jennifer Lopez]