Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył, Timothée Chalamet jest obecnie jednym z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Mówią o nim „ikona kina”. Pojawia się w największych, hollywoodzkich produkcjach u boku innych czołowych gwiazd. Z pewnością wiele zawdzięcza swojej eterycznej urodzie, która jest przykładem zmieniających się kanonów piękna. Mimo to, zachwyca nie tylko widownię, ale i krytyków. Gama produkcji, w których wystąpił jest bardzo różnorodna. Spośród nich wybrałyśmy te, które warto obejrzeć. Z pewnością skradną Wam serca! (I umilą czas w oczekiwaniu na kolejne filmy z jego udziałem, takie jak planowany na 2023 rok „Wonka” – prequel „Charliego i fabryki czakolady”).

Filmy z Timothéem Chalametem: „Diuna” (2021)

Diuna”  to prawdziwa perła wśród filmów science fiction. Nic dziwnego, że doczeka się kontynuacji. To także kandydat do Oscara, który w tym roku zawalczy o prestiżową nagrodę w 10 kategoriach, w tym dla najlepszego filmu. Jednak ku zdziwieniu wszystkich, obsada produkcji może obejść się jedynie smakiem. Chwalony za swoją pierwszoplanową rolę Timothee Chalamet musi jeszcze poczekać na swoją statuetkę. To, że ją dostanie to tylko kwestia czasu. To jednak nie zmienia faktu, że aktor jako filmowy Paul Atreides spisał się znakomicie. Reżyser Denis Villeneuve wyznał w jednym z wywiadów, że Timothée był jego pierwszym i jedynym wyborem do tej roli. W młodym aktorze zobaczył intelekt, charyzmę i szlachetność.

Filmy z Timothéem Chalametem: „Tamte dni, tamte noce” (2017)

Pozostając w temacie Oscarów, Timothée Chalamet jest najmłodszym aktorem nominowanym do tej nagrody (od 80 lat) za swoją rolę w „Tamtych dniach, tamtych nocach”. Stała się dla niego przełomem, o którym marzył. Złożona postać Elio stanowiła spore wyzwanie dla aktora, który po raz pierwszy miał zagrać główną rolę. I zrobił to wybitnie. Dla niej nauczył się włoskiego. Grał całym sobą – każdy gest i wyraz twarzy ma znaczenie. „Tamte dni, tamte noce” to wybór dla tych, którzy szukają na ekranie nasycenia emocjami z włoskimi krajobrazami w tle. To jeden z najpiękniejszych filmów na lato i o pierwszej miłości!

Filmy z Timothéem Chalametem: „Małe kobietki” (2019)

Bardzo możliwe, że widziałyście słynny fragment filmu, w którym Timothée jako Laurie w emocjonalny sposób wyznaje miłość Jo (Saoirse Ronan). Ta jednak go odrzuca, choć bardzo, ale naprawdę bardzo ciężko nam w to uwierzyć. Film jako adaptacja powieści Louisy May Alcott  opowiada o rodzinnych perypetiach czwórki sióstr, jednak to Timothée zdecydowanie kradnie show. Kostiumowy rarytas dla każdego, nie tylko dla fanów klasyki.

Filmy z Timothéem Chalametem: „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” (2019)

Reżyser filmu – Woody Allen to trudny przypadek, bo wszystkie jego filmy, które tak kochaliśmy, przykrył cień doniesień o jego seksualnych przestępstwach. Film został odłożony na półkę z powodu oskarżeń wobec Woody’ego Allena na fali ruchu Me Too. Obsada filmu ubolewała nad tym faktem. Aktorzy i aktorki, w tym odtwórca głównej roli Timothée Chalamet, zdecydowali się przekazać swoje wynagrodzenie na rzecz różnych fundacji m.in. wspierającej ofiary przemocy seksualnej. Mówiąc o filmach z udziałem Chalameta, nie da się jednak pominąć „Deszczowego dnia w Nowym Jorku”. Aktor wcielił się w rolę ekscentrycznego i bogatego studenta – hazardzistę –  Gatsby’ego, który razem ze swoją dziewczyną Ashleigh (w tej roli Elle Fanning) spędza weekend na Manhattanie w deszczowej aurze. Zapowiadało się romantycznie, ale sprawy nieźle się pokomplikowały, gdy wkroczyli Jude Law, Diego Luna i Selena Gomez, jako pozostałe postaci. Zabawny, klimatyczny i rozluźniający.

Filmy z Timothéem Chalametem: „Mój piękny syn” (2018)

„Mój piękny syn” to ważna produkcja w karierze Chalameta, która ugruntowała pozycję aktora w filmowym przemyśle. Brawurowa rola nastolatka uzależnionego od narkotyków przyniosła mu nominację do Złotego Globu i BAFTA. Chalamet razem ze znakomitym Stevem Carellem stworzyli na ekranie poruszający duet ojca i syna. Młody aktor stanął przed trudnym i wymagającym zadaniem zagrania wrażliwego chłopca i marzyciela, który porzuca dom, by poszukać drogi w świecie narkotyków. To zdecydowanie najmocniejszy z filmów z udziałem Timothéego, który wzruszy do łez i odpowie na pytanie, czym jest prawdziwa rodzina.

Filmy z Timothéem Chalametem: „Król” (2019)

2019 był rokiem Timothée Chalameta. Oprócz „Małych kobietek” i „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” do listy filmów z jego udziałem trzeba dopisać netfliksowego „Króla”. To propozycja dla tych, którzy chcą przenieść się w czasie do średniowiecznej Anglii za panowania króla Henryka V, w którego wciela się właśnie Timothée. W charakterystycznej dla tamtych czasów fryzurze prezentuje się znacznie inaczej niż w pozostałych rolach w jego aktorskim dorobku. Surowy i mroczny klimat filmu sprawia, że przez chwilę nie patrzymy na Chalameta, jak na jednego z największych crushy Hollywood, ale jak na władcę rodem z XV wieku, który na własnej skórze przekonuje się, czym jest dworska polityka i jak krwawe mogą być wojny. PS. Na ekranie pojawia się też Robert Pattinson.

Zobacz także:

Filmy z Timothéem Chalametem: „Nie patrz w górę” (2021)

Głośny film z udziałem gwiazdorskiej obsady to największy hit Netflixa zeszłego roku. Przypomnijmy, że w produkcji wystąpili obok siebie m.in. Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Cate Blanchet, Ariana Grande czy Kid Cudi. W tym tłumie łatwo się pogubić, ale nie, jeśli chodzi o Timothée Chalameta. Tutaj ponownie charakteryzacja wydobyła z aktora innego człowieka. Yule, w którego postać wciela się Timothée to punk i skater. Jego ciuchy nie przyciągają tak uwagi, jak czapka obrócona daszkiem do tyłu, spod której wyłaniają się długie włosy! Cała produkcja pod przykrywką humoru rozkłada współczesny obraz świat na kawałki i obnaża katastrofę ludzkości.

Filmy z Timothéem Chalametem: „Lady Bird” (2017)

Zanim Greta Gerwig wyreżyserowała „Małe kobietki”, które pojawiły się już w naszym zestawieniu, pokazała światu zbuntowaną „Lady Bird”. Znów, można powiedzieć, dziewczyński film, w którym o uwagę ze świetną Saoirse Ronan walczy Timothée Chalamet. Tym razem występujący w roli nadętego, małomiasteczkowego gitarzysty i bad boya. Rozkochuje w sobie główną postać – tytułową Lady Bird. Kyle, bo tak ma na imię jego postać, w pewnym sensie pomaga lepiej poznać widzom główną bohaterkę. Przez jego pryzmat można zrozumieć myślenie i działania zbuntowanej nastolatki, która próbuje odnaleźć drogę w cieniu swojej silnej matki.