Rok Wodnego Królika rozpocznie się lada moment, bo 23 stycznia. Dopiero 10 lutego 2024 roku na tron wstąpi Drewniany Smok. Zanim jednak to nastąpi, patronować nam będzie naprawdę sympatyczne zwierzę. Oprócz tego to rok wody w energii jing, który przynosi dobre wieści. Zwiastuje czas uspokojenia, refleksji, odpoczynku po niełatwych przeżyciach. Silna obecność elementu drewna (charakterystyczna dla Królika) współgrająca z znakiem wody zwiastuje okres bardzo harmonijny, w końcu woda i drewno pięknie współgrają w wielkim kręgu życia i przyrody. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach zabraknie niestety żywiołu ognia, co oznacza, że to nie będzie jeszcze czas na przełomowe działania i dobrą koniunkturę. Lata wody to raczej czas przygotowania do zmian i wszystkiego tego, co musimy zrobić, zanim ruszymy do działania.

Horoskop chiński na 2023 rok. Co przyniesie nam Rok Wodnego Królika?

Według chińskiego horoskopu rok 2023 będzie czasem regenerującym dla prawie wszystkich znaków. Chińczycy mówią nawet o duchowym regulowaniu długów. Zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo będziemy odzyskiwać kruchą równowagę, magazynować siły, leczyć rany i robić precyzyjne plany na przyszłość. Ponieważ rok danego znaku często jest w opozycji do cech patronującego mu zwierzaka, nie będzie tu króliczej popędliwości i braku umiaru. Za to wyciszenie służące rozwadze i podsumowaniu. Jakby płochliwy Królik wyszedł na otwartą przestrzeń i potrzebował pomyśleć. Wstrzymujemy wszystko: oddech, działania i pośpiech. Obserwujemy i wyciągamy wnioski. To dobry czas na wymyślanie nowych strategii i przestawianie (jeśli potrzebujesz) życia na inne tory. Królik nie lubi konfrontacji – wszystko, co robi, odbywa się za zamkniętymi drzwiami, z dala od wścibskich oczu i cudzych ocen.

To dobry czas dla osób, które czują w sobie flow Królika – cenią sobie rodzinę, są wycofane, ale ambitne i lubią ciężko pracować, aby sporo osiągnąć.

Poza tym ciekawostka – każdy z nas nie jest jednym znakiem, ale… czterema! W zachodniej kulturze, w ogromnym uproszczeniu oczywiście, zwykło się uważać, że właściwy znak to nasz filar roku (bierze się pod uwagę, jakie zwierzę królowało w roku, w którym się urodziliśmy). Tymczasem każdy z nas ma jeszcze 3 inne znaki w tzw. filarze godziny, dnia i miesiąca. Co więcej każdy z nich połączony jest dodatkowo z żywiołem i energią (męską lub żeńską). Drewno mówi o wrażliwości, woda o duchowości, metal o ambicjach, ogień o sprawczości i szczęściu. Dopiero taka układanka znaków daje nam pełen obraz naszej osobowości wg chińskiego horoskopu.

Jak sprawdzić swój filar godziny, dnia i miesiąca – zrobisz to na kalkulatorach dostępnych w sieci (np. efengshui.pl/kalkulatory/4-filary-przeznaczenia/8.)

Filar godziny i symbolizujący go zwierzak mówi o naszym wewnętrznym życiu, myślach, stanach psychicznych, ale też dzieciach i pieniądzach (w innym sensie niż praca – raczej o ogólnym posiadaniu dóbr).

Filar dnia (tzw. day master) określa nas w sumie najdokładniej (nawet bardziej niż rok). Mówi o naszym prawdziwym charakterze, symbolizuje to, jak odbiera nas świat, jak nas widzą ludzie, nasze cechy charakteru, jak reagujemy na wydarzenia. To jest prawdziwy opis osobowości.

Zobacz także:

Znak związany z miesiącem naszego urodzenia mówi o pracy i karierze, sprawach zawodowych i ludziach, którymi się otaczamy, ale tymi, z którymi nie łączą nas więzy krwi.

A rok, czyli coś, co zawsze oglądamy, myśląc o chińskim horoskopie odnosi się do świata zewnętrznego. O tym, z czym będziesz się danego roku mierzyć i walczyć.

Zatem co czeka w roku Królika poszczególne znaki chińskiego zodiaku – sprawdźmy!

Horoskop chiński 2023: Królik (zwany też Kotem)

Lata: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

Królik łagodnie obserwuje

Sentencja roku dla ciebie: Nie nakładaj filtrów na siebie i rzeczywistość – nie jesteś Instagramem.

Życie: Lata przeżywane we własnym znaku (dla Królika to właśnie 2023) nie są łatwe. Choć szczęśliwie Królik jest tu wyjątkiem, bo silnie obecny w tym roku w chińskim horoskopie element drewna przeciwważy jego płochliwą osobowość. To dla Królików czas przystanku, wytchnienia, refleksji i wyciągania wniosków.  Wytchnienie wytchnieniem, ale pamiętajcie osoby urodzone w tym znaku, aby nie popadać w nadmierną melancholię. 2023 to też dla Królików czas zgłębiania ludzkiej psychiki – w ten sposób będą mogły zrobić wielki krok w karierze i zostać docenionymi. Niektóre Króliczki właśnie w tym roku dotrą do źródeł własnego smutku. Uda im się bez emocji spojrzeć na własne relacje, związki i mechanizmy działające w rodzinie. Będą potrafiły dostrzec, jeśli ktoś będzie nimi manipulować. Spokojny wodny rok nie musi oznaczać stagnacji. To raczej czas opatrywania duchowy ran bez pośpiechu, wychodzenia z traum i toksycznych układów. Możesz mieć poczucie, że sny nabierają na znaczeniu, a wizje i fantazje z poprzednich lat zaczynają się pomału krystalizować. To też czas na wystudzenie w sobie niekorzystnych emocji i niepotrzebnych uniesień.

Praca, kariera, finanse: To dla ciebie też rok rytmicznej pracy, bez naprzemiennego popadania w przyspieszanie i apatię. Emocjonalnie – najzdrowsze rozwiązanie. 2023 to dla Królików będzie idealny czas na wykorzenienie złych nawyków, zabranie się za swoje kompulsje, przyjrzenie nałogom. Szukanie spokoju i budowanie trwalszych relacji – to będzie je szczególnie zajmować.

Relacje, związki, uczucia: W uczuciach bohaterowie tego roku otrzymają wiele wsparcia ze strony bliskich. Skończą się fajerwerki, zacznie się spokojne prawdziwe życie. Możliwe zaskakujące deklaracje. W dobrym związku bywa nieco nudno, ale… trochę o to chodzi!

Tak: otaczaj się czerwienią, dużą liczbą książek i mądrymi starszymi kobietami

Nie: igraj z używkami, chodź tam, gdzie cię nie proszą.  

Horoskop chiński 2023: Smok

Lata: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024

Smok błyszczy i ryzykuje

Sentencja roku dla ciebie: Duży potencjał ciekawego chaosu sprawia, że możesz potrzebować wskazówek.  

Życie: Smok jest zawsze pełen życia i relaks nie jest jego ulubionym stanem ducha. Więc i w 2023 będzie działał wbrew namowom, aby usiąść i odpocząć. Będzie kokietował, błyszczał, nawiązywał nowe relacje zawodowe i próbował zjednać sobie sojuszników w każdym najmniejszym aspekcie życia. Ale to tak nie działa i Czarująca Smoczyco, co musisz się liczyć z tym, że nie wszyscy dadzą się oślepić blaskiem bijącym z twoich pięknych łusek. Nie wszyscy podporządkują się twoim zasadom. Ale to spokojnie da się przeżyć, jeśli nie gra się według reguły: wszystko albo nic.

Praca, kariera, finanse: Smoki powinny brać pod uwagę ryzyko, że ktoś w ostatnich chwili zmieni zdanie i wycofa się z ważnych dla nich postanowień, zerwie negocjacje, nie dotrzyma warunków umowy. Warto zatem oszacować, którzy ludzie mają w sobie potencjał przewidywalności i brać się za takie działania, która mają szanse powodzenia. Na projekty z gatunku „marzenia” przyjdzie jeszcze czas. Nie bierz na swoją odpowiedzialność decyzji, które od początku budzą twoje moralne wątpliwości, nawet jeśli są dochodowe. Mogą w przyszłości oznaczać długi lub rekompensatę dla poszkodowanych. Wielu sprawom w tym roku podołają właśnie Smoczyce, bo one jedyne będą miały dość siły i chęci, aby robić to, co innych niepokoi, albo wydaje się zbyt trudne. 2023 to dla was rok potężnej siły.

Relacje, związki, uczucia: Będziecie czarować i przyciągać. Otwiera się dla was czas romansów i erotycznych eksperymentów. Zajmie was to tak bardzo, że możecie nie zauważyć, że inni bliscy potrzebują waszego zainteresowania, uwagi, a nawet pomocy. No i jeszcze jedna pułapka – romanse z reguły odbywają się kosztem kogoś innego, kogo się oszukuje. Zastanów się, czy na pewno chcesz ranić. No i czy... to nie ty jesteś po drugiej stronie? Miłość lubi zaskakujące zwroty akcji.

Tak: rozwijaj się duchowo, wybieraj szarości i błękity, czerp przyjemność z odbierania sztuki.

Nie: licz, że podwójna gra jest możliwa, inwestuj w nieprawdziwe uczucia

Horoskop chiński 2023: Wąż

Lata: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025

Wąż szuka bezpiecznej przystani

Sentencja roku dla ciebie: Uważaj na prawdy z second handu. Nie każda mądrość jest warta twojego namysłu.  

Życie: Wąż i inne znaki chińskiego zodiaku, którymi rządzi element ognia mogą mieć trudności w odnalezieniu się w atmosferze pobłażliwości, która będzie panować w roku wodnego Królika. Możecie odnieść wrażenie, że to, na co wy już jesteście zwarte i gotowe, świat jeszcze z trudem rozpoznaje i przetwarza. A czekać sprytne i zwinne Węże nie lubią. To prowadzi je do utraty pewności siebie. Dlatego w 2023 najlepiej dla niech będzie, jeśli przekierują uwagę na coś, co mogą robić same, bez oglądania się na innych. Inteligentne i wrażliwe osoby spod tego znaku mogą zająć się rozwojem swoich ukrytych artystycznych zainteresowań. Zwłaszcza że wszystko, co stworzą w swoim bezpiecznym otoczeniu zostanie przyjęte z zachwytem i odbuduje poczucie własnej wartości. To dla Węży rok kreatywności, działania, wytwarzania. Myślenie, analizowanie – odłóżcie na później. Wszystkie pomysły, które przyjdą wam do głowy w 2023 zanotujcie i dajcie im dojrzeć. Kolejne lata to będzie czas, w którym warto będzie zaglądać do pliku pomysłami, aby wybrać najlepsze.

Praca, kariera, finanse: Węże, gdy nie poczują żadnej presji, będą potrafiły stworzyć wiele inspirujących rzeczy, a ludzie będą im w tym sprzyjać. W nowych zawodowych rzeczywistościach Węże zapragną zrozumieć, jak działają wszystkie mechanizmy wokół nich. To zatem będzie czas nauki, uzupełniania wiedzy, osiągania mistrzostwa. Uwaga – może prowadzić to do przepracowania i poczucia, że świat jest jednowymiarowy (a ten jeden wymiar to praca). Warto zaplanować odpoczynek, tak jak planuje się obowiązki. I nie zmieniać tych planów.

Relacje, związki, uczucia: W miłości Węże mogą zacząć się nudzić. A co za tym – idzie szukać intensywnych doznań, gdzieś indziej niż w stałych relacjach. Ale jak to u Węży, nigdy nie wiadomo do końca, jaką decyzję podejmą do ostatniej chwili. Samo uwodzenie i czarowanie może im wystarczyć.

Tak: znajdź swoje artystyczne hobby, zapisz się na rysunek/garncarstwo/projektowanie graficzne. Zaplanuj urlopy i weekendy z wyprzedzeniem.

Nie: denerwuj się, gdy inni nie nadążają za tobą, kupuj zbędnych przedmiotów, nie rób wszystkiego, co tylko wpadnie ci do głowy.

Horoskop chiński 2023: Koń

Lata: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026

Koń uczy się słuchać intuicji

Sentencja roku dla ciebie: Najzdrowsze uzależnienie? Przedawkuj naturę zamiast internetu.  

Życie: Konie mają w swoim horoskopie dużo elementu ognia, zatem zetknięcie z wodą w żeńskiej energii jing (dwa towarzyszące Królikowi symbole tego roku) może być dla nich ciekawym doświadczeniem. Lekcją wrażliwości, pokory i cierpliwości. Ale też bezinteresownych ciepłych uczuć doświadczanych od innych. Rzeczy, które do tej pory były zagmatwane teraz wydadzą się mało elastycznym Koniom niepozbawione sensu. 2023 będzie dla nich czasem przebudzenia intuicji. Konie mogą zacząć bardziej ufać własnym osądom i delikatnym przeczuciom. To dla was Koniki, najlepszy rok, aby zamiast budować wątpliwe kariery, zająć się wewnętrznym światem i duchowym spokojem (bo dotychczasowa kariera będzie naprawdę stabilna, nic wam nie grozi na polu zawodowym).

Praca, kariera, finanse: Na waszych ścieżkach pojawi się w tym roku sporo zawodowych okazji. Choć to nie los maczał w tym palce – na większość z nich uczciwie zapracowaliście. 2023 to czas domykania wielu wątków związanych z pracą, ambicjami i prawami własności. Warto przestudiować prawo autorskie. Nie wszystkie decyzje mogą być trafione, ale będziecie mieć dość uważności, aby rozpoznać, czemu dać bez żalu odejść.

Relacje, związki, uczucia: Ktoś wyjątkowy oczekuje od ciebie sporo cierpliwości i zrozumienie, może przeżywa właśnie trudny czas. W waszym charakterze nie leży jednak cierpliwe czekanie, a i wspierania dopiero się uczycie. W tym roku i tak nie ma sensu galopować przed siebie, bo cały świat przeszedł w stan stand by – zmiany na poziomie ekonomicznym, politycznym i duchowym sprawiały, że trzeba poczekać, aż się na nowo skalibruje. W mikroskali tę „przebudowę” warto przenieść na własny mikroświat i zbudować zdrowe nawyki, porzucić rzeczy i ludzi, którzy już nie wnoszą nic dobrego do naszego życia. Doceńcie wygodę, jaką niesie stała relacja.

Tak: zbuduj zdrowe nawyki, zrewiduj znajomości, zafunduj sobie wyprawę w głąb siebie.

Nie: oddawaj tego, co wymyśliłeś za bezcen, bój się podejmować decyzji na podstawie własnej intuicji.

Horoskop chiński 2023: Koza (Owca)

Lata: 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027

Koza będzie zadowolona z życia

Sentencja roku dla ciebie: Rozczarowania trzeba palić i zakopywać, a nie balsamować i wystawiać na widok publiczny.

Życie: Satysfakcja i poczucie adekwatności. To czeka osoby urodzone w tym temperamentnym i kapryśnym znaku w 2023 roku. Kozy właśnie doczekały tego momentu, gdy wysiłki i starania ostatnich lat doprowadziły do harmonii. Wszystko wskoczyło na swoje miejsce i mogą delektować się tym, co życie im ofiaruje. Warto to robić, bo stan harmonii nie jest wieczny i z pewnością na idealnym niebie prędzej czy później pojawią się jakieś chmurki. Ważne (choć trudne) jest potrafić oddać się bezwarunkowej radości. Póki co rozwiązały się w twoim życiu rodzinne niesnaski, sprawy finansowe ułożyły po twojej myśli, a praca autentycznie cię cieszy. Zatem – chwilo trwaj!

Praca, kariera, finanse: Zmiany i przestawianie zwrotnic, jakie funduje wszystkim znakom zodiaku rok 2023, Kozom przyjdzie o wiele łatwiej niż innym zwierzakom. Mają naturalną łatwość adaptacji i błyskawicznej nauki. Dlatego zdobędą podziw ludzi, którzy nie będą mogli ich dogonić w nowym technologicznym myśleniu lub tworzeniu nowych projektów. Jeśli będziesz mieć dość charyzmy – inni pójdą za tobą, a ty będziesz mogła robić wspaniałe rzeczy. W dodatku z wielka łatwością.

Relacje, związki, uczucia: W relacjach to będzie rok pracy nad swoim kapryśnym temperamentem. Sukcesy na innych polach mogą sprawić, że i w związku będziesz oczekiwać nadmiernej atencji. Ale to tak nie działa. W domu – odpuszczaj stery, daj się zaskoczyć i porozpieszczać. W domu wyłączaj zegary i ćwicz się w łagodności.

Tak: starać się lepiej zrozumieć świat, brać sprawy, które innych przerastają, rzucić się na coś nowego.

Nie: wymuszać niczego na najbliższych, szukać zmartwień tam, gdzie ich nie ma, pielęgnować nieciekawe cechy charakteru.

Horoskop chiński 2023: Małpa

Lata: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Małpa tworzy własny kodeks

Sentencja roku dla ciebie: W pamięci zostają czasowniki, przymiotniki po czasie z niej wypadają. Zatem działaj zamiast opowiadać.

Życie: Małpy, związane mocno z żywiołem metalu, mogą mieć wrażenie, że cały świat składa się z niepasujących do siebie elementów. Jak sklejone nieudolnie zwierciadło. Wiele rzeczy wygląda inaczej niż pamiętają, co więcej w tych zasadniczych – jak rzetelność, przestrzeganie prawa, niepodważalne reguły – też nastąpiło jakieś niewyjaśnione rozluźnienie. Woda jako żywioł roku zalewając taflę metalu daje złudne i zafałszowane obrazy, jak odbicia w krzywym zwierciadle. Sprytne i inteligentne Małpki mogą mieć kłopot z zaakceptowaniem takiego stanu rzeczy. Dlatego najlepszą dla nich radą będzie uczciwe trzymanie się własnych zasad. Nie dajcie się zwieść próbom sterowania i manipulacji. Także zbyt łatwo nie obiecujcie. Z wywiązywaniem się z podjętych na wyrost zobowiązań w tym roku może nie być łatwo. Z drugiej strony ten właśnie rok dla Małpek może być tym, w którym ustawią życie na zupełnie nowych torach.  

Praca, kariera, finanse: Główmy zadaniem dla Małp w 2023, roku, w którym na pewno nie będą narzekać na finanse, będzie dążenie do jakości a nie ilości. Wiele sytuacji (zwłaszcza związanych z pracą, finansami, inwestycjami, umowami) może okazać się nie tak obiecujących jak myśleliście. Dlatego to dobry moment, aby obrać jakąś zawodową strategię.

Relacje, związki, uczucia: Twoje życie miłosne, Małpko, w tym roku będzie bardzo burzliwe, a wynikać to będzie z twojego podejścia do romantycznych znajomości. Tak często ulegacie fascynacjom osobami o barwnych osobowościach, ale wątpliwej uczciwości. Zatem niewkluczone są miłości niełatwe, a to dodaje wiatru w żagle romantycznym mitom. W związkach będziecie dokonywać zmian myślenia, a to pozawala relacjom harmonijnie się rozwijać. Jeśli gdzieś tkwi pułapka, to w tym, że wasze ambitne i wybuchowe charaktery nie są stworzone do prowadzenie pełnych zrozumienia dyskusji. W takim układzie lepiej poćwiczyć się w milczeniu i słuchaniu. To rok delikatności. Małpki wprawdzie nie mają jej zbyt wiele w naturze, ale liczą się chęci!

Tak: ćwicz się w empatycznym słuchaniu, otaczaj chłodnymi tonującymi barwami, dostrzegaj atrakcyjne możliwości.

Nie: podążaj za niszczącym uczuciem, podpisuj żadnych dokumentów zanim ich dwa razy nie sprawdzisz, ignoruj sygnałów od zmęczonego organizmu.

Horoskop chiński 2023: Kogut

Kogut dostrzega okazje w tym, co z pozoru nieciekawe

Sentencja roku dla ciebie: Od czekania dusza i ciało rdzewieje.

Życie: Stoi w kole 12 znaków chińskiego zodiaku dokładnie naprzeciwko znaku rocznego, czyli Królika. Będąc antagonistą głównego znaku niby nie może się spodziewać jakichś specjalnych fajerwerków, ale…. Jeśli odpowiednio pokieruje swoimi ambicjami i przykroi swoje pragnienie do lekko osowiałej rzeczywistości, nie wyjdzie na tym najgorzej. Może być też tak, że nie dostrzeżesz kilku propozycji, które w przyszłości mogłyby być niezłym kierunkiem rozwoju zawodowego. Więc nie skreślaj różnych nietypowych ofert, które do ciebie spłyną. Jeśli nie jesteś teraz pewna – odłóż na przyszłość, aby się im spokojnie przyjrzeć. Skup się na zadbaniu o emocje, które również będą narażone na wahania i huśtawki. To dobry moment na rozpoczęcie terapii albo jakiejś ścieżki samorozwojowej. Dobrze będzie popracować nad wzmacnianiem wiary w siebie.

Praca, kariera, finanse: Jeśli rozsądnie zarządzisz swoimi finansami, pojawi się szansa zmiany pracy przyszłościową, odpowiedzialną i dającą mnóstwo satysfakcji. Nie odrzucaj z góry żadnej oferty – te z pozoru nieciekawe mogą okazać się bardzo przyszłościowe.

Relacje, związki, uczucia: W miłości zadziorne Koguciki zorientują się, że to, co do tej pory uważały za związkowa nudę, ma w sobie wielki potencjał. To odkrycie przyniesie wiele satysfakcji i rozwiąże większości relacyjnych problemów.

Tak: dać dojść do głosu emocjom i uczuciom, dać szansę propozycjom z góry uznanym za nieciekawe.

Nie: chcieć zbyt wiele, trzymać się kurczowo tego, co minęło (zwłaszcza osób, które już nic nie wnoszą, a nawet mogą zaszkodzić).

Horoskop chiński 2023: Pies

Pies może dostać w tym roku wszystko, co najlepsze.

Sentencja roku dla ciebie: Z pomocą na siłę jest jak z ciastkiem z masy solnej. Wygląda dobrze, ale co z tego, gdy nie jest prawdziwe.

Życie: Można powiedzieć – rok dekady. Dla Psów to będzie wspaniały czas przełomowych wydarzeń. Ciąża, dziecko, nowy obiecujący związek, kupno wymarzonego mieszkania, zmiana pracy na taką, której wszyscy zazdroszczą... To będzie genialny czas na moszczenie się we własnych życiu i budowaniu komfortu, robieniu rewizji w przyjaźniach i znajomościach. Nie dawaj sobie zamartwiać się innym ani pomagać sobie na siłę. Sama wiesz, co ci służy. Udało ci się też wreszcie uwolnić od nierealnej idei wiecznego rozwoju i parcia do przodu.

Praca, kariera, finanse: Rutyna nie oznacza lenistwa. Psy zauważą, że nawet ze znudzeniem wykonywana praca poprawi zdecydowanie ich status materialny i pod koniec roku mogą przeżyć naprawdę miłe zaskoczenie, patrząc na swoje oszczędności. Cierpliwość w dążeniu do celu zapewni postępy.

Relacje, związki, uczucia: W miłości dla odmiany Psy będę cały czas w ruchu. Będą czuły się autentycznie kochane i rozumiane, a to uskrzydla. Zostawią za sobą romanse, przygodne znajomości – to rok na budowanie czegoś stabilnego. 

Tak: płynąć z własnym prądem, słuchać intuicji, nawet gdy inni protestują, podejmować ważne życiowe decyzje, których konsekwencje będę widoczne przez lata.

Nie: romansować tylko, dlatego, że jest okazja, zmieniać pracę pod wpływem impulsu, przesadzić z samorozwojem.

Horoskop chiński 2023: Świnia (Dzik)

Świnia deklaruje uczucia i inwestuje pieniądze

Sentencja roku dla ciebie: Los czasem daje komuś coś, czego akurat potrzebuje ktoś inny.  

Życie: W 2023 roku twoją najmocniejsza stroną będzie intuicja. Zaczniesz po prostu słuchać tego, co ciało próbuje ci powiedzieć. Przepływ informacji pradawnymi kanałami będziesz odbierać jak sygnał, że już to wiesz, a może nawet zawsze wiedziałaś. Zawsze zanim podejmiesz decyzję, po prostu usiądź i przez chwilę posłuchaj, co byś chciała (żadne tam „powinnam”). Myślenie cywilizacyjne, czyli mocno racjonalne, każe nam nierzadko dokonywać wyborów, które uważamy za w jakiś sposób przemyślane, a potem ich żałujemy. Wiec, jeśli odmówisz pozornie wspaniałej propozycji zawodowej lub związania się z kimś, kogo nie poznałaś jeszcze dobrze – to może okazać się dobra decyzja.

Praca, kariera, finanse: Ponieważ twój naturalny żywioł (woda) współgra z energią roku, to będzie dla was Świnki rok bezstresowy. Pomysły, które przedstawisz innym, będą uznawana za wyśmienite, a za co się nie weźmiesz w 2023, zyska aprobatę i zachwyt w oczach innych. Możesz liczyć w karierze na nieoczekiwany (pozytywny) zwrot akcji. Sama będziesz zaskoczona tym, jak wiele można dostać, nie podejmując z wielkiego wysiłku. Idealne wyczucie spraw finansowych sprawi, że właśnie teraz warto podejmować poważniejsze decyzje dotyczące przyszłości (kredyty, inwestycje, większe zakupy, wejście w spółki)

Relacje, związki, uczucia: To dla ciebie świnko wspaniały czas na finalizowanie spraw związkowych i miłosnych cyrografów. Osoby, z którymi teraz się zwiążesz lub zadeklarujesz im uczucia w właśnie w tym roku, będą twoją ostoją i wielkimi przyjaciółmi na następne lata.  

Tak: inwestować w to, co podpowiada ci intuicja, powiedzieć „tak” ukochanej osobie, iść za własną ciekawością.

Nie: słuchać „mądrzejszych”, przeinwestować w ścieżkę rozwoju tylko, dlatego że tak trzeba, marnować czas na to, co powinnaś, a nie chcesz zrobić.

Horoskop chiński 2023 - Szczur

Szczur poczuje wiatr w żaglach

Sentencja roku dla ciebie: Im bardziej coś jest nowe, tym szybciej staje się stare.

Życie: Ten rok również należy do sprytnych, szybko działających Szczurów. Będą mieć wyjątkowego nosa do interesów i tak zbudują swoją sieć zawodową, że ich kariery nabiorą niespotykanego tempa. Współprace, nowe projekty, wielkie pieniądze. Szczur to znak, któremu również patronuje woda, więc osoby spod tego znaku będą w 2023 roku w swoim żywiole. Zachowajcie jednak czujność, bo z pozoru błahe informacje mogą się bardzo przydać, aby być wcześniej tam, gdzie inni dopiero się wybierają po sukcesy i pieniądze. Oczywiście ryzyko popełnienia błędów istnieje, ale nie będą one w tym roku jakoś specjalnie dotkliwe.

Praca, kariera, finanse: Nie rezygnuj z podjętych kroków wobec pierwszych przeszkód i jeśli możesz, wygospodaruj z tego intensywnego dla siebie roku czas na naukę – to będzie najlepsza z możliwych inwestycji. Szukaj w nowych obszarach, a będziesz tam pierwsza. To będzie dla ciebie rok doskonalenia.

Relacje, związki, uczucia: W miłości rok będzie względnie neutralny. Może nie zaznasz wyjątkowych uniesień, ale też nie zaliczysz spektakularnej wpadki. Rozgościsz się w miłosnej codzienności i dojdziesz do wniosku, że może jest ona nawet przyjemniejsza od sinusoidy zachwytów i przygnębień. Musisz jednak uważać na toksyczne osoby, które kręcą się w pobliżu twojego serca.

Tak: decydować się na odważne rozwiązania w pracy, podjąć się czegoś, czego do tej pory nie robiłaś, pozwolić relacjom rozwijać się w swoim tempie.

Nie: lekceważyć z pozoru nieistotnych informacji, dać się uwieść komuś o wyjątkowym temperamencie.

Horoskop chiński 2023: Bawół

Bawół odda część bagażu innym

Sentencja roku dla ciebie: Samotność to dobra rzecz, której każdy z nas czasami potrzebuje. Nie myl jej z osamotnieniem i opuszczeniem przez innych, które nie jest dobre.

Życie: To będzie naprawdę niezły rok dla Bawołów, które dokonały w poprzednich latach w swoim życiu niezłej rewizji. Ci, co zmienią nastawienie (nie wszystko musi być od razu, a sukces przychodzi sobie powoli i do niechcenia) nawet się nie zorientują, skąd wzięło się powodzenie, którego doświadczają.  To znana życiowa prawda, że im mniejsza siła, tym mniejszy opór materii. Więc jeśli przestaniesz (a wszystko wskazuje, że w tym roku właśnie tak będzie) naciskać na świat, aby dał ci wszystko szybko i od razu, twoje plany i marzenia spełnią się, a ty nawet nie zauważysz kiedy. Nauczysz się wreszcie dzielić obowiązkami z innymi – najwyższy czas.  

Praca, kariera, finanse: Bawoły zaczną intensywnie analizować wszystkie dane, które będą do nich spływać – do tej pory nie przyglądały się aż tak wnikliwie relacjom, emocjom z przeszłości i układom w pracy. Teraz jednak będą to robić i dzięki temu nabiorą wprawy w komunikowaniu się i biegłości w rozwiazywaniu potencjalnych konfliktów. Nauczą się oddawać część zadań innym i wreszcie pozbędą się poczucia, że cały świat spoczywa na ich barkach. Może poprosicie kogoś o wspólne działanie? To nie jest najlepszy czas dla samotników, a praca z kimś, komu się ufa przyniesie wiele przyjemności i ogromną lekkość w zaglądaniu w przyszłość. W tym roku ludzie będą postrzegać cię, lubiący stabilizację Bawole, jako osobę wyjątkowo pracowitą i jeszcze bardziej niż do tej pory kompetentną.

Relacje, związki, uczucia: W uczuciach może powrócić do ciebie brak kontroli nad emocjami, jeśli ktoś cię wyjątkowo zauroczy. Ale już wiesz, że to nie służy ani tobie ani takiemu związkowi. Więc spróbuj zapanować na uczuciami i uważaj na pułapki potencjach nałogów. Niejasne uczucia potrzebują czasu, aby wygasnąć, a ty czasami chciałabyś pójść na skróty. Wytrwałość, spokój, odpuszczenie – to pomoże. Nie wchodź tam gdzie się pali.

Tak: rozpoznawać emocje płynące z ciała, rozmawianie o uczuciach, dzielenie się obowiązkami.

Nie: branie na swoje barki zbyt wielu obowiązków, ufanie osobom, których jeszcze dobrze nie poznałaś.

Horoskop chiński 2023: Tygrys

Tygrys sięgnie po nowe

Sentencja roku dla ciebie: Każda próba zatrzymania czasu jest heroiczna i bez szans powodzenia.

Życie: Tygrysy opuszczają rok swojego znaku, który nie był dla niech specjalnie korzystny i prowadził do zadawaniu wielu pytań pozostających bez odpowiedzi. Teraz z impetem ruszą ku nowemu cyklowi i nowym zadaniom. Warto jednak pamiętać, aby nie rozdrabniać się na dziesiątki wątków, bo to prowadzi do zagubienia i frustracji. Oraz przyjąć do wiadomości, że czasami mimo najszczerszych starań, pewne rzeczy po prostu się nie udadzą. Ale Tygrysy w 2023 będą miały w sobie tyle mocy, że nawet jeśli wszystko się posypie, znajdą inne rozwiązanie, które ostatecznie okaże się jeszcze korzystniejsze. W starciu z 2022 nabrały elastyczności, która teraz bardzo się przydaje.

Praca, kariera, finanse: Nie zabraknie wam okazji do radości zabawy, i choć może nie będą to spektakularne sukcesy, to będzie ich sporo. Jeśli coś może być dla was pułapką, to tygrysia impulsywność. Nie jest najlepszą cechą na nadchodzące czasy. Jeśli możecie, poćwiczcie się w medytacji i oswajaniu rzeczywistości, która nie zawsze bywa różowa. W tym roku wejdziesz w bardzo inspirujące kręgi osób, a znajomości, które nawiążesz mimochodem mogą w przyszłości kazać się trampoliną do wielkich osiągnięć. Wychodź, poznawaj ludzi, nawet, jeśli nie zawsze masz na to ochotę.

Relacje, związki, uczucia: w miłości – przyjemna stabilizacja. Twój partner czy partnerka docenia, że zachowujesz się dojrzale i odpowiedzialnie. Dostaniesz w zamian dużo ciepła, które pozwoli ci się Tygrysie spokojnie ułożyć i w nim ogrzać. Piękny obraz nas samych w oczach innych osób potrafi być wspaniałym afrodyzjakiem. Jeśli planujesz remont lub przeprowadzkę – konsultuj wszystko na bieżąco z tym, kto będzie mieszkał z tobą. Unikniecie (ty i twoja autorytatywna natura) nieprzyjemnych niespodzianek.

Tak: skupić się na konkretnych zadaniach, nie rozdrabniać się, być wspaniałomyślnym dla innych.

Nie: ignorować rzeczy z pozory błahych, które mogą przynieść korzyść, działać pod wpływem impulsu, popadać w zły nastrój bez powodu.